X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr endokrynolog
Odpowiedz

endokrynolog

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 30 marca 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak wygląda wizyta u endokrynologa? czy u którejś z Was utrzymywał się wysoki poziom TSH i FT4?

  • Olka_91 Koleżanka
    Postów: 126 16

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysoki poziom TSH jest niedobry dla ciąży i należy go zbić!
    A ile wynosie Twoje TSH?
    Jak wygląda wizyta? Hmmm moja trwa jakieś 8 minut :D
    USG gilgoczące po szyji i recepta na leki, ot cała filozofia, a mam Hashimoto

    Ciąża pozamaciczna 07.2015 [*]

    14.12.2016 fasolka <3
  • Hellena Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli masz wysoki poziom TSH,to od razu do lekarza po leki,żeby je zbić. Ja też mam hashimoto i już przed ciąża brałam euthyrox, żeby obniżyć TSH, mimo tego,że było w górnej granicy normy. Dla kobiet starających się lub kobiet w ciąży TSH powinno być w granicach 1-2. To bardzo ważne, ponieważ może mieć wpływ na rozwój Twojego dziecka. Wiem od lekarza,że TSH w pewnym momencie ciąży wzrasta, mimo początkowego spadku, dlatego przez całą ciążę przyjmuje się leki. U mnie niedługo dawka będzie podnoszona. Co do samej wizyty- lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad i na podstawie wyników, podejmie decyzję o leczeniu. Może też zlecić wykonanie usg tarczycy. Dobrze jest mieć ze sobą aktualne wyniki TSH,ft3 i ft4.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2017, 11:48

  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH mialam 2,704 teraz 2,599 FT4 0,98 teraz 1,04 biorę caly czas euthyrox

  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powinnaś mieć podwyższoną dawkę euthyroxu ... Tsh mimo tego że wynosi 2,59 jest za wysokie dla kobiety w ciąży, jakie masz normy FT4 w swoim labo? czy robiłaś FT3? powinnaś mieć cały komplet badań w czasie ciąży, tylko wtedy lekarz może określić czy dawkowanie leku jest skuteczne... im bliżej FT4 jest dolnej granicy tym większa niedoczynność .. najlepiej jeśli przy względnie prawidłowym TSH FT4 i FT3 znajdują się pośrodku norm wskazanych przez labo...

    moja wizyta u endo trwa zazwyczaj jakieś 15-20 min - lekarz pyta o samopoczucie, przyjmowane leki (jesli lekarz gin coś zaleci), pyta zawsze o ciśnienie, samopoczucie, przyrost wagi, odczucia subiektywne wynikające z choroby niedoczynności (objawy niedoczynności), bada ciśnienie, słucha serca , dokonuje oględzin szyi i takie tam....
    moje aktualne TSH wynosi 1,5 przy dawce 125 mg 2x w tyg i 100mg 5x w tyg .. dawki wysokie ale ja już przed ciążą brałam 100mg ... tak więc zdaniem lekarki jestem jedną z nielicznych jej pacjentek w ciąży które w zasadzie mają od początku ciąży tylko raz podniesioną dawkę i to o tak niewiele

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przed ciążą brałam euthyrox 25mg a miałam TSH na poziomie 2,59 (czyli już za dużo - mimo, że w normie dla kobiet nieciężarnych)

    obecnie biorę 25/37,5mg na zmianę co drugi dzień bo na początku 2. trym. TSH wzrosło z 1,94 do 2,50 i taka tendencja wzrostowa już została uznana za podejrzaną.

    TSH badam przek każdą wizytą.

    hchy9jcglcvgymij.png
  • HaBi Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem pod stałą opieką endokrynologa. Od ładnych nastu lat walczę z wolem tarczycy. Wyniki unormowane, leki odstawione. Zaszłam w ciąże i znowu się zaczęło ale trafiłam na dobrego lekarza. Niskie TSH, FT3 i FT4 raz w normie raz nie. Teraz tylko TSH jest za niskie ale to pikuś bo wyszły mi podwyższone markery. Wy też oprócz podstawowych hormonów robicie rozszerzone badania?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ