Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr endokrynolog
Odpowiedz

endokrynolog

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 30 marca 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak wygląda wizyta u endokrynologa? czy u którejś z Was utrzymywał się wysoki poziom TSH i FT4?

  • Olka_91 Koleżanka
    Postów: 126 16

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysoki poziom TSH jest niedobry dla ciąży i należy go zbić!
    A ile wynosie Twoje TSH?
    Jak wygląda wizyta? Hmmm moja trwa jakieś 8 minut :D
    USG gilgoczące po szyji i recepta na leki, ot cała filozofia, a mam Hashimoto

    Ciąża pozamaciczna 07.2015 [*]

    14.12.2016 fasolka <3
  • Hellena Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli masz wysoki poziom TSH,to od razu do lekarza po leki,żeby je zbić. Ja też mam hashimoto i już przed ciąża brałam euthyrox, żeby obniżyć TSH, mimo tego,że było w górnej granicy normy. Dla kobiet starających się lub kobiet w ciąży TSH powinno być w granicach 1-2. To bardzo ważne, ponieważ może mieć wpływ na rozwój Twojego dziecka. Wiem od lekarza,że TSH w pewnym momencie ciąży wzrasta, mimo początkowego spadku, dlatego przez całą ciążę przyjmuje się leki. U mnie niedługo dawka będzie podnoszona. Co do samej wizyty- lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad i na podstawie wyników, podejmie decyzję o leczeniu. Może też zlecić wykonanie usg tarczycy. Dobrze jest mieć ze sobą aktualne wyniki TSH,ft3 i ft4.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2017, 11:48

  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH mialam 2,704 teraz 2,599 FT4 0,98 teraz 1,04 biorę caly czas euthyrox

  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powinnaś mieć podwyższoną dawkę euthyroxu ... Tsh mimo tego że wynosi 2,59 jest za wysokie dla kobiety w ciąży, jakie masz normy FT4 w swoim labo? czy robiłaś FT3? powinnaś mieć cały komplet badań w czasie ciąży, tylko wtedy lekarz może określić czy dawkowanie leku jest skuteczne... im bliżej FT4 jest dolnej granicy tym większa niedoczynność .. najlepiej jeśli przy względnie prawidłowym TSH FT4 i FT3 znajdują się pośrodku norm wskazanych przez labo...

    moja wizyta u endo trwa zazwyczaj jakieś 15-20 min - lekarz pyta o samopoczucie, przyjmowane leki (jesli lekarz gin coś zaleci), pyta zawsze o ciśnienie, samopoczucie, przyrost wagi, odczucia subiektywne wynikające z choroby niedoczynności (objawy niedoczynności), bada ciśnienie, słucha serca , dokonuje oględzin szyi i takie tam....
    moje aktualne TSH wynosi 1,5 przy dawce 125 mg 2x w tyg i 100mg 5x w tyg .. dawki wysokie ale ja już przed ciążą brałam 100mg ... tak więc zdaniem lekarki jestem jedną z nielicznych jej pacjentek w ciąży które w zasadzie mają od początku ciąży tylko raz podniesioną dawkę i to o tak niewiele

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przed ciążą brałam euthyrox 25mg a miałam TSH na poziomie 2,59 (czyli już za dużo - mimo, że w normie dla kobiet nieciężarnych)

    obecnie biorę 25/37,5mg na zmianę co drugi dzień bo na początku 2. trym. TSH wzrosło z 1,94 do 2,50 i taka tendencja wzrostowa już została uznana za podejrzaną.

    TSH badam przek każdą wizytą.

    hchy9jcglcvgymij.png
  • HaBi Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem pod stałą opieką endokrynologa. Od ładnych nastu lat walczę z wolem tarczycy. Wyniki unormowane, leki odstawione. Zaszłam w ciąże i znowu się zaczęło ale trafiłam na dobrego lekarza. Niskie TSH, FT3 i FT4 raz w normie raz nie. Teraz tylko TSH jest za niskie ale to pikuś bo wyszły mi podwyższone markery. Wy też oprócz podstawowych hormonów robicie rozszerzone badania?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ