X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr opalanie
Odpowiedz

opalanie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mamuśki ! Mam pytanko! Czy może opalacie się w ciąży? Jestem trochę podłamana bo mój narzeczony właśnie pojechał nad morze ze znajomymi, a ja po artykułami na necie w ostatniej chwili zrezygnowałam. Nad morzem w ogóle nie ma cienia, mocno grzeje,bałam się, że może coś się stać. Zawsze jak jedziemy to na kilka godzin. Nie mam parasolki, która dałaby mi cień, kremu też nie :( Co wy o tym myślicie? Na necie czytam, że absolutnie zabronione bo dziecko nie lubi ciepła, może to wywołać skurcze itd.

  • e_v_e Ekspertka
    Postów: 209 313

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam,ze trzeba uważać na słońce w ciazy ponieważ mozna nabawic sie przebarwien :/

    w57vhgqsvnsaad78.png
  • paulinaw Znajoma
    Postów: 27 7

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie ciekawe bo ja słyszałam różne opinie co do opalania a jak z ochłodzeniem się w wodzie?

  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O pływanie pytałam się lekarza to mowil, ze mozna, a jesli chodzi o opalanie to moj narzeczony wrocil z nad morza i mowil, ze bylo duzo kobiet z brzuszkiem, mialy po prostu dlugie bluzki, kapelusz i dół od stroju :) Wiadomo nie mozna 4-5 godz lezec, ale 2 max mysle, ze nie zaszkodza :)

    O przebarwieniach tez czytalam, posiedzialam dzis na balkonie razem moze godzine i nic sie nie stalo, zadnych plan czy zlego samopoczucia. A i sie opalilam ;)

    paulinaw lubi tę wiadomość

  • paulinaw Znajoma
    Postów: 27 7

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to fajnie :) Trzeba korzystać, a słońce też bardzo nie szkodzi o ile się nie przesadza, bo to witamina D :)

    znalazłam fajny artykuł o "Słonecznych mamach" zawsze jakieś konkretne informacje można wyczytać :)

    http://www.ciazowy.pl/artykul,sloneczne-mamy-opalanie-w-ciazy,800,1.html

  • chomiczek Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie byłam na 2-tygodniowych wczasach w Turcji, i jak się okazało, wcale nie byłam jedyna z brzuszkiem. Co prawda leżałam pod parasolem i brzuch przykrywałam poskładanym pareo, ale widziałam, ze większość dziewczyn robiło tak samo. Mój lekarz powiedział, ze mogę spokojnie jechać i po prostu nie leżeć na otwartym słońcu, a pod parasolem albo w cieniu i będzie dobrze. Co do kąpania, to i w morzu się kąpałam i w basenie i też lekarz nie widział w tym żadnego problemu.

    paulinaw lubi tę wiadomość

    chomiczek
  • Marzena27 Autorytet
    Postów: 370 635

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówiłam dzisiaj mojemu lekarzowi o wakacyjnych planach nad morzem, pytałam o kąpiel w morzu, w basenie i o słońce. Co do basenu zalecał ostrożność, ze względu na bakterie, szczególnie, że ja mam wieczne infekcje. Ale stwierdził, że jak już doleczę moją infekcję to mogę spróbować czasami popływać. Co do kąpieli w morzu nie miał żadnych zastrzeżeń, mówił że najważniejsze na co trzeba uważać na wakacjach to słońce i przegrzewanie organizmu. Nie można bezpośrednio wystawiać brzuszka na ostre słońce i przegrzewać się. Tak więc jednym słowem, ostrożność :) pewnie będę wybierać cień pod parasolami i zakrywać brzuszek przewiewnymi bluzkami

    oar83e3kxk11r0ik.png


    ex2bmg7yfkaymxmq.png

    i81xxzdv8mhocgdy.png
  • .joanna Przyjaciółka
    Postów: 97 54

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam myślę, że jak się tylko ciepło zrobi to będę się opalać :) Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku :)

    eikt43r83lbyfg23.png
    eikt43r8tmxr8y85.png[/url]

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ