X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Różne wyniki na USG?
Odpowiedz

Różne wyniki na USG?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • antola Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 26 maja 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, znowu coś mnie zastanawia :-) a mianowicie... Dwa różne USG, dzień po dniu - w drugim pomiar szerokości główki większy aż o 6 mm! Pozostałe wymiary niewiele się różniły, to w końcu różnica jednego dnia...
    Czy to może być błąd pomiaru drugiego lekarza czy głowa nagle tyle poszerzała? ;-) nie chce lecieć na 3 USG, więc proszę powiedzcie czy te kilka mm to może być po prostu inaczej ustawiony wskaźnik... Zwłaszcza, że na pierwszym USG szerokość odpowiadała tygodniowi ciąży, a na drugim już o tydzień za szeroka...

    8b64f2993c56e5cd22340845b5545f2d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tylko blad pomiaru. Przecież tu chodzi o milimetry. Jeden lekarz bardziej naciagnie wymiar, a drugi mniej. Ja tez mialam dwie wizyty u dwoch roznych lekarzy w ciagu 4 dni i glowa w tym czasie urosla jak na 11dni. Były tu na forum nawet posty gdy na pozniejszych usg jakis wymiar zmalał, co jest przecież niemozliwe a jedynie świadczy o bledzie pomiaru.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 maja 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antola wrote:
    Dziewczyny, znowu coś mnie zastanawia :-) a mianowicie... Dwa różne USG, dzień po dniu - w drugim pomiar szerokości główki większy aż o 6 mm! Pozostałe wymiary niewiele się różniły, to w końcu różnica jednego dnia...
    Czy to może być błąd pomiaru drugiego lekarza czy głowa nagle tyle poszerzała? ;-) nie chce lecieć na 3 USG, więc proszę powiedzcie czy te kilka mm to może być po prostu inaczej ustawiony wskaźnik... Zwłaszcza, że na pierwszym USG szerokość odpowiadała tygodniowi ciąży, a na drugim już o tydzień za szeroka...

    Nie porównuje się wyników z dwóch różnych sprzętów bo nie są one wykalibrowane względem siebie.

    A co do samego pomiary to akurat mierzenie obwodów jest obarczone największym błędem bo tutaj w grę chodzi nie tylko "błąd zaznaczenia obwodu", ale też błąd wyboru przekroju, który będzie mierzony. W przypadku czaszki ma to ogromne znaczenie bo jest to kształt, który w każdym miejscu ma inny przekrój.

    Nie masz się co martwić i zawracać sobie tym głowę - to totalna głupota. A co do rozbieżności w pomiarach to może być i tak, że pewne wymiary będę odpowiadać konkretnemu (aktualnemu) wiekowi ciąży, a inne w stosunku do tego wieku będą zbyt "młode" lub zbyt "stare". Mój syn ma wszystkie wymiary mniej więcej w wieku ciąży, poza obwodem brzucha, który jest "starszy" o 4 tygodnie od reszty. To jest normalne bo każde dziecko ma inny kształt i inaczej się rozwija.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 26 maja 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko, moje dziecko na innym sprzęcie po dwóch dniach zamiast urosnąć, to się skurczyło ;)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • antola Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 27 maja 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) właśnie zauważyłam, że obwód główki się praktycznie nie zwiększył, za to szerokość tak - jest to raczej nie możliwe więc musi to być błąd pomiaru ;)

    8b64f2993c56e5cd22340845b5545f2d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ