X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr ogólnie o 39 tydzień ;)
Odpowiedz

ogólnie o 39 tydzień ;)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 17 listopada 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jak się czujecie .? Ze mną coraz gorzej . W dzień brakuje chociaż godzinnej drzemki .. ból nóg w nocy i jak się położę . Dziecko ma 3.5 kg. . A ja za to mam już 13 kg . Lekarz mówi żeby już więcej nie tyć ale jak to zrobić .? ;)) . Do terminu 9 dni . Jak narazie wszystko zamknięte . Szyjka się nie skraca . Nic się nie dzieje .. eh . Lekarz mówi ze by mogło coś się zacząć dziać . A tu nic .. ; ( a mi coraz ciężej . Czuje się już wykończona . Brzuch opadł juz jest nisko . Czuje bóle podbrzusza zwłaszcza przy ruchach małego . Wtedy to są nawet sline uklucia . Ale niby wszystko ok .. no cóż . Ciekawe kiedy mały zechce wyjść . Jak nie urodze do 4 grudnia czyli mam czekać tydzień po upływie terminu i zgłosić się do szpitala na wywołanie .. czyżby lekarz coś przewidział .? . Mam nadzieje ze urodze nieco wcześniej ;) i obejdzie się bez tego
    A jak tam u was .? Opowiadajcie .

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 17 listopada 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem 5 dni wstecz niż Ty, a Ci powiem, że od kilku dni czuje się taka ociężała i zmęczona, że bym najchętniej wgl z łóżka nie wychodziła :P Trochę podreptam i jak przychodzi wieczór to już marze o kołderce i łóżeczku :D Co mnie dziwi, bo jeszcze nieco ponad 2 tyg temu cierpiałam na bezsenność, a teraz bym ciągle spała :P I mam wrażenie że moje dziecko ma 10 par rąk i nóg, bo czuje kopniaki i wypychanie z każdej strony :P 13kg to ja miałam ponad tydzień temu a dziecko mam drobne :D Więc jeśli Ty masz tak teraz, to chyba nie jest taka zła waga :P Wgl jak mi coś spadnie na podłogę to jestem taka wściekła bo straszną trudność sprawia mi kucanie i schylanie, jakby to było jakieś wyzwanie :D Wiesz z tą zamkniętą szyjką to jest tak że z dnia na dzień może się pozmieniać, jedna dziewczyna miała wszystko pozamykane i wgl , a w przeciągu 4 dni trafiła na porodówke :P Tyle Cię mogę pocieszyć :P

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 17 listopada 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ja też już mam dość dziewczyny.Dziś calutki dzień przy chodzeniu boli brzuch tak jak po ćwiczeniach na mięśnie brzucha a zaczynał opadać już w 36 tc .Szyjka u Was jak tam miękka czy twarda?A jeszcze jak słyszę teksty w stylu po co chcesz już rodzić to aż mi ciśnienie podnosi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2015, 17:03

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 17 listopada 2015, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mam twarda szyjkę . Ale kto wie . Gdzie nie ide to mówią ze za 3 4 dni na porodówke idę bo mam bardzo nisko brzuch juz .a Lekarz twierdzi inaczej ( mam nadzieje ze się myli bo 3 tyg chyba jeszcze nie dam rady pochodzić .. no mnie też rozwala od środkajjak słyszę takie teksty .. i najlepiej zawsze wypowiadają się te co tego jeszcze w życiu nie przeszły . Eh ..a man to samo.. jak mam coś podnieść z ziemi to szlak mnie trafia .. ;)

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 17 listopada 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak z waszym podbrzuszen .? Czujecie ból przy ruchach małego .? ;)

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 17 listopada 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja szyjkę miękką mam od 2 tygodni i ciągle cisza, jutro mam wizytę i aż jestem ciekawa.Oj mój to już dłuższy czas główkę ma nisko i jak zacznie kręcić czy tam łapkami machać to aj i oj ból jest taki nieprzyjemny tak nisko nisko

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 17 listopada 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam wizyte 2 tyg temu i szyjka nie naruszona :P Za tydzien dopiero wizyta a ja juz jestem ciekawa kiedy cos sie ruszy :D
    U mnie mała główką u góry chyba wciąż, bynajmniej dwa tyg temu była a ja nie czuje zeby cos sie zmieniło..:( Jeśli sie nie obróci to cesarka, ale pociesza mnie fakt ze w terminie, więc ciąży nie przenosze :D ewentualnie mogę tylko szybciej urodzić :D

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 18 listopada 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agus daj znać co i jak . ;)

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 18 listopada 2015, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka wszystko może się zmienić . ;) moja koleżanka miała tak ze dzień przed planowana cc mała obrócila się główka w dół . I co wyszło .? Rozpaczona zw jednak nie urodzi w ten dzień jak juz była przygotowana i nastawiona na cesarke musiała czekać na pierwsze oznaki porodu naturalnego . ;) wiec nie zawsze jest tak jak chcemy ;))

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 18 listopada 2015, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to była pierwsza ciąża ? i cesarka w terminie OM ? Bo mój lekarz chce zrobić cc dopiero w terminie normalnego porodu, wgl wydaje mi się że tak duże dziecko obracając się da po sobie odczuć ze zmienia pozycje :P bo jak raz się przekręcała i chyba leżała w poprzek to czułam bóle wnętrzności, jakby mi ugniatała wszystko :D
    W poniedziałek mam jeszcze wizytę wiec podejrzę na usg czy nadal siedzi głową u góry :P No jak bedzie trzeba czekać to poczekam na sn, ale wolałabym wiedzieć jaki poród ma być, do teraz się nie nastawiam na nic mam wielką niewiadomą :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2015, 17:19

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 18 listopada 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak pierwsza ciąża i cesarka miała być według pierwszego terminu czyli wg OM ale urodziła sn 2 dni po terminie według USG. . ;)) no to zależy jak rusza się twoje maleństwo .. bo jej córka ruszala się bardzo i ona bnawet nie odczula ze mała fiknela .. ;) taka mala wiercipieta z niej była ;) ale każda inaczej może to odczuć .. a próbowałas jakiś domowych sposobów na obrocenie się maleństwa .?

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 18 listopada 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moja teraz bardziej spokojna, ale na początku listopada miała takie dwa dni że fikała strasznie i wtedy te wnętrzności mnie bolały :D ale uznałam że obrotu nie było bo pozniej odczuwałam ją tak jak zawsze, ze taka kula u góry była jak główka :D
    Próbowałam kolana- łokcie tak mi lekarz mówił zebym robiła, ale ona strasznie kopała wtedy, i nie chciałam jej męczyć więc nie przykładałam się do tych ćwiczeń zbytnio. No jeśli do poniedziałku na żaden poród mnie nie ruszy, to może wreszcie się dowiem i bede juz bardziej obserwować swój brzuch czy coś sie zmienia ''przed porodem'' :D

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 18 listopada 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mamy rozwarcie na jeden palec dobrze rozumiem że to jakieś 2 cm?

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 18 listopada 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba zależy jaki palec :P mój palec to nawet centymetra nie ma :D

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 18 listopada 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No przyjmuje się ze są to 2 cm .. ;) ale warto było zapytać lekarza czyli ile . Bo nie wiadomo jak on to akurat liczy i jakie ma palce ;))

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 18 listopada 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mój teraz tez tak strasznie fika ze aż z bólu nie mogę tak mnie wali po moich kościach lonowych. ; ( . A ponoć ostatnie dni przed dzieckossię uspokaja a mój na odwrót .. cała ciążę był spokojny a teraz już od niedzieli daje mi nieźle popalić

    ;(

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 18 listopada 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    He a mój całą ciąże ma ADHD chociaż ja takie ruchy zaczęłam czuć koło 24-25 tc więc późno.A no właśnie przyjmuje się 2cm a ile to tak serio jest to nikt nie wie :D
    Na poniedziałek mam skierowanie do szpitala

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 19 listopada 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo tylko pozazdrościć . Ze juz na poniedziałek..
    a ma być to jakaś kontrola jeszcze (ktg;, usg, rozwarcie) ? Czy już na wywołanie cie biorą .? ;)

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ