X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Pierwsze KTG
Odpowiedz

Pierwsze KTG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy miałyście pierwsze KTG?
    U mnie 35 tc i nie miałam jeszcze choć skurcze BH mam co dziennie średnio 10-15 skurczy w ciągu dnia.
    Planuje dziś jechać do szpitala jeśli znów doliczę się ponad 10-ciu. Czy muszę mieć jakieś skierowanie od lekarza? Wizytę mam dopiero za ponad tydzień.
    W szpitalu od razu robią KTG ?

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Arjada Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie KTG zajmuje się położna. Co tydzień mam robione od 30 tyg. Nie wiem jak to jest jeżeli chodzi o wykonywanie KTG w szpitalu, ale zawsze możesz jechać do przychodni tam gdzie pracuje twoja położna i powinna wykonać ci bez problemu KTG. W niektórych placówkach gdzie przyjmują ginekolodzy mają gabinety również położne. Jeżeli przy gabinecie twojego ginekologa pracuje położna możesz się zgłosić do niej, raczej bez konieczności wizyty u lekarza prowadzącego. Położna przysługuje każdej ciężarnej od 21 tyg, nie odpłatnie, czyli w ramach NFZ.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Pierwszej ciązy miałam na 38+5 tc robione pierwsze ktg w drugiej ciązy miałam 39 +2 tc robione pierwsze KTG w szpitalu


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jak ja chodzę prywatnie do mojego lekarza prowadzącego? Też mam położną w ramach NFZ?
    Nawet nie wiedziałam...wytłumacz mi to proszę :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Arjada Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również chodzę prywatnie do lekarza prowadzącego, w ogóle korzystam właściwie tylko z prywatnego firmowego ubezpieczenia, ale mam również standardowe państwowe. I nie jest tu istotne z jakiego korzystasz w danej chwili, jeżeli płacone są za ciebie składki ZUS zdrowotne, sama za siebie też możesz ZUS płacić, możesz być ubezpieczona pod męża, to możesz korzystać z opieki położnej. Z opieki szpitalnej, z każdej opieki zamykającej się w ramach opieki państwowej.

    Dodam jeszcze, że jest to położna środowiskowa, więc warto sobie wybrać i poznać wcześniej kobietę, która będzie przychodzić po porodzie do nas. Dodatkowo możesz dwa razy w ciągu roku zmienić taką położną, bez finansowych konsekwencji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2015, 15:57

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytam się mojej gin na wizycie,pewnie ma jakieś namiary na sprawdzoną położną.
    Dzięki za odpowiedź.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Arjada Ekspertka
    Postów: 163 114

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma za co :)

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba być ubezpieczonym państwowo podczas bycia w ciąży. Każda ciężarna objęta jest nieodpłatną opieką lekarską przez cały okres ciąży i 6 tyg połogu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2015, 19:32

    polkosia lubi tę wiadomość

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Nataletka Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 1 lipca 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pierwsze ktg przypadło w 24 tygodniu i tylko dlatego, że zostałam przyjęta na oddział. W moim odczuciu, to za wcześnie, małą trudno było znaleźć, ale samo badanie przyjemne, bo można posłuchać serca dziecka :)
    Od 28t.c. przed każdą wizytą u mojej lekarki jestem podłączana pod ktg (chodzę prywatnie), co stało się niestety tylko powodem stresu, bo po każdym badaniu padało pytanie, czy czuję ruchy dziecka, bo w przeciągu dwóch tygodni wykres nie wychodził jak trzeba :/ Dopiero w 31/32t.c. lekarka pochwaliła wykres, a ja utwierdziłam się w przekonaniu, że wcześniej było chyba po prostu za wcześnie ;)

    ganngzu39qwooxuv.png
  • kajuttka Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 7 lipca 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dopiero w 40tc pierwsze ktg :) dziś jedziemy na trzecie, oby mi nie kazali przyjeżdżać co dzień bo jesteśmy po terminie a w takie upały to słabo i ciężko już...

    kajuttka
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 7 lipca 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zapisana na pierwsze KTG na 13-go lipca.
    To będzie wtedy 37 tyg. i 5 dni ;)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 18 lipca 2015, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na KTG chodziłam co tydzien od 33tc. Już wtedy pojawiały się pierwsze spadki tętna u młodego. BNędą z raz w szpitalu dowiedziałam się jednak, że KTG przed 37tc jest mało wiarygodne i dopiero po 37tc powinno się je robić- ile w tym prawdy nie wiem, ale faktycznie w większości przypadkó od 36tc się je robi.
    U nas niestety spadki wcześniej wykryte pojawiały się i później przez co ciąża skończyła się cc w 38tc.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 27 lipca 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u Nas jutro będzie 36+0 i będzie robione pierwsze KTG i po nim wizyta, i tak już co tydzień do porodu

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • Hermiona Autorytet
    Postów: 326 960

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam pierwsze KTG w 39 tygodniu.

    ijpbo7esx952zvu4.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    32tc, ale to z powodu krótkiej szyjki.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam pierwsze KTG w 27/28 tygodniu,ale to dlatego,że wylądowałam w szpitalu na patologii i wtedy podłączali mnie do aparatury dwa razy dziennie. W poniedziałek 31.08. idę na wizytę do ginka,wtedy będzie 31 tydzień i może coś mi powie o ktg :)

    qXNVp2.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 4 września 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie podłączyli na patologii w 18 tc (chyba żeby mnie zdenerwować). Oczywiście dzieci są jeszcze za małe, nawet detektorem trzeba było szukać ich po brzuchu. Wiem, że u mojego gina podłączają od 28 tc.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ