X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Przedwczesny poród
Odpowiedz

Przedwczesny poród

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lanana Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 października 2024, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, potrzebuję porady. Wczoraj byłam na 3 badaniu prenatalnym i zauważyłam, że mam II stopień dojrzałości łożyska, a jestem w 30. tygodniu ciąży (na badaniu wyszło 29 + 4). Naczytałam się, że drugi stopień powinien wystąpić dopiero po 32. tygodniu...

    Od trzech-czterech tygodni mam nieregularne, dość uciążliwe skurcze oraz ból krocza. Ginekolog który prowadzi moją ciążę powiedział, że to skurcze Braxtona-Hicksa i żebym się nimi nie przejmowała. Mówił, że mogę być aktywna jak do tej pory — ogarniam dom, pracuję, jeżdżę na rowerze, robię remont itd.

    Od jakiegoś tygodnia dodatkowo sporadycznie boli mnie brzuch, jak podczas miesiączki, a skurcze się nasiliły. Brzuch spina mi się nawet przy prostych czynnościach, jak wstanie z WC, mycie naczyń. Ginekolog od badania prenatalnego nakazał odpoczywać, leżeć jak najwięcej, zrezygnować z większości aktywności. Kazał mi wprowadzić nospę i magnez. Teraz nie wiem, który lekarz ma rację. Jeśli chodzi o dziecko, jest nisko i ułożone główkowo. Czy to faktycznie może świadczyć o wcześniejszym porodzie? Zaczełam się denerwować.... 😔

  • Lus1a Przyjaciółka
    Postów: 81 45

    Wysłany: 14 października 2024, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja nie mam pojęcia o łożysku ale trochę wiem o skurczach. U mnie skurcze takie jak twardnienie brzucha pojawiły się już ok 20 tygodnia ciąży, dopóki szyjka się nie skracała uznałam to za norme i że ja po prostu tak mam. Twardnienia z każdym tygodniem się coraz bardziej nasilały, ok 32 tygodnia zaczęłam czuć właśnie takie bóle podbrzusza jak na miesiaczke. Na początku uznałam że może to są skurcze przepowiadające czy coś w tym stylu. Na wizycie u lekarza miałam robione ktg i te twardnienia brzucha się zapisywały, dodatkowo ja je czułam oraz te bóle jak na miesiaczke. Lekarz zmierzył szyjkę i w 33 tygodniu miała 26mm, a w 28 miała 33mm. A więc szyjka się skracala, może nie jakoś dużo ale jednak. Dostałam skierowanie do szpitala z porodem przedwczesnym zagrażającym, w szpitalu zrobili mi usg i szyjka w dwa dni skróciła się z 26mm do 20… podali mi sterydy na rozwinięcie się płuc i założyli pessar. Nie ma to na celu straszenia cię, ale myślę że powinnaś zwrócić uwagę na to czy szyjka trzyma, mi trzymała przy twardnieniach brzucha ale myślę że po tych bólach jak na miesiaczke zaczęła się skracać przy zawrotnym tępie. Nie u każdej kobiety tak może być, ale lepiej dmuchać na zimne. Moja siostra też miała twardnienia brzucha i bóle miesiączkowe a szyjka stała w miejscu i nie miała żadnego zagrożenia. Ja biorę magne b6 forte i nospe, więc myślę że też sobie możesz brać to może te skurcze się troszkę wyciszą.

    Lubieczekolade lubi tę wiadomość

    preg.png
    Staś💙28+3 1370gram💙
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ