X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr różnica w dwóch wymiarach główki dziecka w 34tc
Odpowiedz

różnica w dwóch wymiarach główki dziecka w 34tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 1 marca 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam zmartwienie. Byłam na usg i z pomiarów lekarza wyszlo że wymiar BPD odpowiada 37tc a wymiar HC odpowiada 33 tc.. to aż 4 tygodnie różnicy w dwóch pomiarach główki :( boję się co to moze oznaczać.. czy u którejś z Was były takie dysproporcje? :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 2 marca 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może dziecko jeszcze wyrówna wymiary do porodu, a lekarz co na to mówił?

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 2 marca 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podczas wizyty lekarz nic nie powiedział a ja wtedy tego nie zauważyłam bo skupiłam sie na wadze dziecka. Po powrocie do domu dopiero to zauwazyłam i napisałam do lekarza smsa z pytaniem. Odpisał że po prostu główka jest bardziej kulista niż spłaszczona ale nie przekonuje mnie taka odpowiedź... wolalabym zasięgnąć opinii dziewczyn które były w takiej sytuacji i dzieci urodziły się zdrowe ;)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 2 marca 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam ci coś na ten temat w "komplikacjach", Masz określoną ilość wód płodowych??? Skrót to AFI.

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 2 marca 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w 29+4 mała miała główkę odpowiadającą 34 tc a brzuszek 30 tc... nóżki 28 tc... efektem tego jest 4150 g zdrowe dziecko :) po prostu jest duża i dlatego ta główka taka była :) a nóżki krótkie bo oboje z mężem jestesmy niscy więc i ona pewnie będzie :) martwilam się mocno tymi wymiarami ale okazały się niegroźne. oby u ciebie też tak bylo ;)

    Elvi lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 2 marca 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super :) Też chciałabym Pianistko, aby u mnie tak było. Na razie sytuacja opanowana, ale ile strachu, płaczu i ciągłego myślenia co lekarz powie na najbliższej wizycie.

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 2 marca 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistko, Twoja córeczka urodziła się w dniu moich urodzin ;)

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 2 marca 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elvi :) fajna data :) akurat wstrzeliłam się w imieniny mojego taty więc dostał prezent dziadziuś :)

    a wymiarami się nie stresuj, jeśli lekarz nie widzi nic niepokojącego to najprawdopodobniej nic nie ma :) to tylko pomiary ;)
    często na USG szacuje się wagę noworodka i są przypadki kiedy USG szacuje, że dziecko w chwili narodzin będzie miało np 3200 a rodzi się 3800 ;) to tylko pomiar, wystarczy zaznaczyć coś 1 mm za daleko i już jest zafałszowany...

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ