X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr twardnienie brzucha
Odpowiedz

twardnienie brzucha

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny.. muszę się Was coś poradzić.
    Od początku ciaży stawia mi sie bruch. w sensie twardnieje. teraz jestem w 29 tyg i stawia się częściej, ale nie boli, lekarz badał mi szyjkę - mówił że jest ok - fakt nie badal jej przed usg dopochwowo ale mowil ze twarda zamknieta. Dopochwowo miałam badana na początku grudnia i miała 3,6cm - więc ok. przestałam sie martwic tymi stawianiami/twardnienami... do wczoraj. Spotkałam sie z prywatna polozna, ktora wybralam do porodu, ona mowi ze mam obserwowac i zapisywac te twardnienia, jak beda regularne to do szpitala - dadzą mi sterydy i magnez itp. wiec sciagnełam apke do mierzenia skurczy i zaczelam je pierwszy raz dokladnie monitorować. mniej wiecej są co godzine, co pół, czasem częściej... ale nie rzadziej niż co godzine. nie bolą, nie krwawie, nie nasilają się, są takie same, jak zwykle, ale przerazilo mnie to ze sa mniej wiecej co godzine lub częściej... biore magnez 3x2 i wzielam dzis nospe zeby porownać - nic nie dała. oprocz tego biore dupka na podtrzymanie x2...

    co byscie zrobily na moim miejscu?...

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez twardział dosyć często, lekarz powiedział że to normalne bo macica po prostu ćwiczy do porodu, też brałam magnez 3x1... Jak masz się niepotrzebnie denerwować to lepiej zawsze skonsultować się z lekarzem.

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam podobnie. Czasem mi trochę twardniał ale wczoraj to co chwila był twardy a pod wieczór bolało. Może przez poranny długi spacer? Wizytę u gin mam we wtorek ale napisałam do niej sms i odpisała mi żeby odpoczywać. Przy drugim dziecku jest to średnio możliwe :P
    Dziś po nocy jest trochę lepiej:)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Morrigan Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też tak mam :) konsultowałam z lekarzem i kazał brać no-spe + kontrolować. zaczynamy zaraz 38 tc i widzę poprawę choć faktycznie jest gorzej po dłuższym spacerze czy staniu w jednym miejscu. grunt to nie panikować (choć to okropnie trudne u mnie)

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) mam nadzieję że to mieści się w granicach normy i donoszę szczęśliwie :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morrigan, chyba większość z nas ma tendencje do martwienia się i panikowania :) taka natura kobiet, zwłaszcza w ciąży :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Morrigan Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie sobie wykrakałam to twardnienie - trzymało 16 minut więc leżę i czekam czy będzie następne zwłaszcza że wczoraj brzuch się opuścił a dziś niteczka krwi na wkładce

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2018, 20:47

  • yvonneSW Autorytet
    Postów: 532 527

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2020, 12:28

    Mój synek 💗
    zqh730k.png
    04.2019 Okruch 5tc 😔
    Moj drugi synek💜
    vgr00ts.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u gin, w moim przypadku to zugnały od organizmu że się przemęczam. Szujka nie skrociła się, po prostu mam więcej odpoczywać :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • key_b Autorytet
    Postów: 577 519

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Grażynka :) mi też twardnieje a dopiero 26tc polozna powiedziała ze dopoki to nie sa twardnienia w odstepie kilku minut to nic strasznego. Za duzo wysilku. Kazala odpoczywac

    16.04.2017 jestem żoną!!! ❤
    14.04.2018 jestem mamą :-)

    Tymek ❤❤❤❤ moja miłość

    czekamy na dwa bąbelki...❤❤
    8p3o43r8mb3ofhge.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 5 lutego 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie brzuch twardnial od polowy ciazy, ale raczej w dole brzucha. Najczesceij po zmianie pozycji, po spacerze. Od okolo 30 tygodnia mialam epizody z czestszymi skurczami i to juz od gory brzucha. U mnie byla zasada ze jak jest 4 i wiecej skurczy na godzine przez ponad dwie godziny to trzeba jechac do lekarza/szpitala, a po 36 tc jak jest 6 i wiecej na godzine przez ponad dwie godziny. W 37 tc mialam takie epizody i bylam na ktg 3 dni pod rzad, szyjka byla zamknieta, ale przy okazji wyszlo mi podwyzszone cisnienie i biaklomocz i ciaze musielismy rozwiazac wlasnie w tym 37tc.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ