X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Asthenoteratozoospermia
Odpowiedz

Asthenoteratozoospermia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SzukającaRozwiązań Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co to znaczy? Mój facet robił ostatnio badanie nasienia i diagnoza brzmi: asthenoteratozoospermia...
    Nie pamietam dokładnie jakie miał wyniki, bo ze stresu nic nie rozumiałam... poproszę go wieczorem żeby mi przesłał to napisze dokładnie...
    Nie wiem co robić, do lekarza idziemy dopiero 29 stycznia... Możemy brać jakieś suple na własną rękę? Albo rozpocząć dietę? Czy lepiej się wstrzymać?

  • Kitty_Kejt94 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż przy tej diagnozie ma wysoką lepkość co skutkuje małą ruchliwością plemników.
    Lekarz urolog polecił w czasie moich dni płodnych brać ACC optima na rozrzedzenie. Oprócz tego polecił lek Navitin- mąż brał to i dodatkowo FertilMen Plus, cynk, olej z wiesiołka, witaminę D, Witaminę C i kwas foliowy. Oprócz tego pić duuuuużo wody i zrezygnować z używek (papierosy i alkohol).
    Po dwóch latach starań zobaczyłam 2 kreski na teście lecz niestety ciąża biochemiczna :( . Ale to i tak był przełom, więc na przyszłość jestem dobrej myśli, że się uda :)

  • SzukającaRozwiązań Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki :
    Lepkość: wzmożona
    Upłynnienie : >60
    Ruch postępowy: 31%
    Ruch nie postępowy: 17%
    Nieruchome : 52%


    Plemniki prawidłowe 1%
    Plemniki nieprawidłowe 99%
    Wady główki 99
    Wady wstawki 37
    Wady witki 15

  • Kitty_Kejt94 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzukającaRozwiązań wrote:
    Wyniki :
    Lepkość: wzmożona
    Upłynnienie : >60
    Ruch postępowy: 31%
    Ruch nie postępowy: 17%
    Nieruchome : 52%


    Plemniki prawidłowe 1%
    Plemniki nieprawidłowe 99%
    Wady główki 99
    Wady wstawki 37
    Wady witki 15

    A jaka jest całkowita liczba plemników ?
    W naszym przypadku było 246,3 x 10^6 i lepkość 3+ co skutkowało ruchem postępowym na poziomie 13% i 6% było prawidłowych - lekarz mówił że przy takim wyniku jest ich dużo tylko są „zbite” i dlatego trzeba to rozrzedzić żeby mogły się „wybić z grupy” :)
    Witaminki na pewno nie zaszkodzą, pijcie dużo wody i przede wszystkim nie dobierajcie sobie do głowy. Taki wynik to nie wyrok.
    Wiem, że jest ciężko o tym nie myśleć bo sami przez to przechodziliśmy, ale już przestaliśmy się tym zadręczać i po prostu działamy cały czas w temacie 💪🏼 Hah :)!

  • SzukającaRozwiązań Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    148,6 x 10^6 chyba nie za wiele..

  • Kitty_Kejt94 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norma jest >39 więc nie jest tak źle bo z matematycznego punktu widzenia u Twojego partnera jest 1 486 000 prawidłowych plemników :)
    Faktycznie wynik 1% jest poniżej normy ale może akurat witaminki pomogą :) trzymam kciuki !

  • SzukającaRozwiązań Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam taką stronę: akademia płodności, i wykupiłam u nich diety dla nas, bo wyczytałam że w ten sytuacji bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Man nadzieję że wyniki się poprawia.

  • Kitty_Kejt94 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto próbować, może akurat pomoże ! :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ