X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Mąż po chemioterapi
Odpowiedz

Mąż po chemioterapi

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • asiaP Znajoma
    Postów: 30 16

    Wysłany: 30 maja 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie bardzo serdecznie :)
    Mój mąż jest po wielu chemioterapiach...czekają nas badanie nasienia, ale jestem ciekawa, czy może znajdzie się ktoś kto miał podobną sytuację, a jednak udało im się zajść w ciąże :) Czekam na wpisy :) Pozdrawiam

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 maja 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czymaz przed chemioterapia nie mia pobieraneg nasienia ?? bo w wielu takich sytuacjach pobiera sie przed i zamraza wiem ze jest jedna dziewczyna na forum ktorej maz jest po chemii.. zapytaj na badaniu nasienia :) na pewno sie odezwie :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • asiaP Znajoma
    Postów: 30 16

    Wysłany: 30 maja 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście lekarze proponowali takie rozwiązanie, ale niestety mąż miał wtedy złamanie patologiczne kości udowej i nie było szans na to aby zawieść nasienie do poznania, było to ponad 150 km od miejscowości w której był wtedy w szpitalu...sytuacja była tak nagła...zresztą maż był wtedy w takim stanie, że nie chciał...myślę, że wtedy nie myślał, że kiedykolwiek z tego wyjdzie...:(

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 maja 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu w takim razie spokojnie :) niech wszytsko sie ulozy.zrobcie badanie nasienia zobaczycie co wyjdzie :)

    Mozesz zadac pytanie do Dr Wolskiego na Nasz-bocian.pl on Wam odpowie tylko musisz mu podac dokladne dane co przechodzil.. doktor jest bardzo fajny i odpowiada bez problemu ..on wam powie jakie badania zrobic ;)

    asiaP lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • asiaP Znajoma
    Postów: 30 16

    Wysłany: 30 maja 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ślicznie dziękuję za podpowiedź :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • MartaAlvi Autorytet
    Postów: 1242 2269

    Wysłany: 31 maja 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Asiu, nie zawsze chemioterapiia rzutuje na płodność.
    Co prawda jestem kobietą, ale też po wielu chemioterapiach i zaszłam w ciążę za pierwszym podejściem :)
    Wszyscy moi znajomi ze szpitala mają już dzieci, faceci także, wiec głowa do góry, będzie dobrze! :)))
    Pozdrowienia

    asiaP lubi tę wiadomość

    24.04.2014r. Zawsze będziemy Cię kochać Aniołku [*] 10tc
    fQ2H26U.jpgfQ2Hp2.png
  • asiaP Znajoma
    Postów: 30 16

    Wysłany: 31 maja 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaAlvi bardzo dziękuję za wsparcie :)

  • Heleneczka Przyjaciółka
    Postów: 281 37

    Wysłany: 4 lutego 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie minął rok od chemii i się udało. Nawet się wtedy zabezpieczaliśmy.

    2nn343r8myc9wlws.png
  • Parabola Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 października 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, odświeżam temat! Czy jest jeszcze ktoś na forum kto doczekał się maleństwa po chemioterapii męża? Mój mąż miał tylko raz podaną chemię i chcemy rozpocząć starania. Ktoś da troszkę nadziei, że będzie dobrze? :)

  • Dynka Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 20 października 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mój mąż zakończył leczenie 6 miesięcy temu. Nie staramy się póki co bo lekarz powiedział, że minimum rok należy odczekać, ale spóźnił mi się okres ostatnio i najadłam się trochę strachu. Miło było by przeczytać, że komuś się udało i nie trwało to wieki. Co prawda mamy w domu 2 letniego Łobuza, ale chcielibyśmy rodzeństwo dla niego ☺ Czekam na jakieś aktualne relacje.

    Listopad 2016 - 2 Aniołki 8tc
    Grudzień 2017 - Zdrowy Chłopiec
    Wiosna 2019 - Mąż po chemioterapii
    Marzec 2021 - Puste jajo
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 21 października 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heleneczka wrote:
    U nas nie minął rok od chemii i się udało. Nawet się wtedy zabezpieczaliśmy.

    Ale super wiadomość :) gratulacje!!

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Dynka Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 21 października 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super. Ale chyba wszystko zależy od rodzaju chemii. Nam lekarz powiedział, że pół roku od zakończenia leczenia chemia jest jeszcze w organizmie, a kolejne pół roku na regenerację. Mąż za dwa tygodnie idzie na kontrolę do poradni onkologicznej więc jeszcze podpyta lekarza. Jakoś nie mam zamiaru żyć w strachu za każdym razem jak okres się spóźni 😉

    Listopad 2016 - 2 Aniołki 8tc
    Grudzień 2017 - Zdrowy Chłopiec
    Wiosna 2019 - Mąż po chemioterapii
    Marzec 2021 - Puste jajo
  • Parabola Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 21 października 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dynka wrote:
    Super. Ale chyba wszystko zależy od rodzaju chemii. Nam lekarz powiedział, że pół roku od zakończenia leczenia chemia jest jeszcze w organizmie, a kolejne pół roku na regenerację. Mąż za dwa tygodnie idzie na kontrolę do poradni onkologicznej więc jeszcze podpyta lekarza. Jakoś nie mam zamiaru żyć w strachu za każdym razem jak okres się spóźni 😉

    Dynka, a jaką dawkę chemii brał twój mąż? I jak długo ją brał?

  • Dynka Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 21 października 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był 4 razy w szpitalu i przez 5 dni dostawał chemię. Miał 21 dni przerwy między seriami. Lekarz mówił, że to bardzo silna chemia i płodność może wrócić nawet po kilku latach, ale ten rok czasu to minimum jakie trzeba odczekać. Planujemy po nowym roku zrobić badania nasienia i zobaczymy wtedy co i jak.

    Listopad 2016 - 2 Aniołki 8tc
    Grudzień 2017 - Zdrowy Chłopiec
    Wiosna 2019 - Mąż po chemioterapii
    Marzec 2021 - Puste jajo
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ