X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Mąż po chemioterapi
Odpowiedz

Mąż po chemioterapi

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • asiaP Znajoma
    Postów: 30 16

    Wysłany: 30 maja 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie bardzo serdecznie :)
    Mój mąż jest po wielu chemioterapiach...czekają nas badanie nasienia, ale jestem ciekawa, czy może znajdzie się ktoś kto miał podobną sytuację, a jednak udało im się zajść w ciąże :) Czekam na wpisy :) Pozdrawiam

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 maja 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czymaz przed chemioterapia nie mia pobieraneg nasienia ?? bo w wielu takich sytuacjach pobiera sie przed i zamraza wiem ze jest jedna dziewczyna na forum ktorej maz jest po chemii.. zapytaj na badaniu nasienia :) na pewno sie odezwie :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • asiaP Znajoma
    Postów: 30 16

    Wysłany: 30 maja 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście lekarze proponowali takie rozwiązanie, ale niestety mąż miał wtedy złamanie patologiczne kości udowej i nie było szans na to aby zawieść nasienie do poznania, było to ponad 150 km od miejscowości w której był wtedy w szpitalu...sytuacja była tak nagła...zresztą maż był wtedy w takim stanie, że nie chciał...myślę, że wtedy nie myślał, że kiedykolwiek z tego wyjdzie...:(

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 maja 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu w takim razie spokojnie :) niech wszytsko sie ulozy.zrobcie badanie nasienia zobaczycie co wyjdzie :)

    Mozesz zadac pytanie do Dr Wolskiego na Nasz-bocian.pl on Wam odpowie tylko musisz mu podac dokladne dane co przechodzil.. doktor jest bardzo fajny i odpowiada bez problemu ..on wam powie jakie badania zrobic ;)

    asiaP lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • asiaP Znajoma
    Postów: 30 16

    Wysłany: 30 maja 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ślicznie dziękuję za podpowiedź :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • MartaAlvi Autorytet
    Postów: 1242 2269

    Wysłany: 31 maja 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Asiu, nie zawsze chemioterapiia rzutuje na płodność.
    Co prawda jestem kobietą, ale też po wielu chemioterapiach i zaszłam w ciążę za pierwszym podejściem :)
    Wszyscy moi znajomi ze szpitala mają już dzieci, faceci także, wiec głowa do góry, będzie dobrze! :)))
    Pozdrowienia

    asiaP lubi tę wiadomość

    24.04.2014r. Zawsze będziemy Cię kochać Aniołku [*] 10tc
    fQ2H26U.jpgfQ2Hp2.png
  • asiaP Znajoma
    Postów: 30 16

    Wysłany: 31 maja 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaAlvi bardzo dziękuję za wsparcie :)

  • Heleneczka Przyjaciółka
    Postów: 281 37

    Wysłany: 4 lutego 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie minął rok od chemii i się udało. Nawet się wtedy zabezpieczaliśmy.

    2nn343r8myc9wlws.png
  • Parabola Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 października 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, odświeżam temat! Czy jest jeszcze ktoś na forum kto doczekał się maleństwa po chemioterapii męża? Mój mąż miał tylko raz podaną chemię i chcemy rozpocząć starania. Ktoś da troszkę nadziei, że będzie dobrze? :)

  • Dynka Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 20 października 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mój mąż zakończył leczenie 6 miesięcy temu. Nie staramy się póki co bo lekarz powiedział, że minimum rok należy odczekać, ale spóźnił mi się okres ostatnio i najadłam się trochę strachu. Miło było by przeczytać, że komuś się udało i nie trwało to wieki. Co prawda mamy w domu 2 letniego Łobuza, ale chcielibyśmy rodzeństwo dla niego ☺ Czekam na jakieś aktualne relacje.

    Listopad 2016 - 2 Aniołki 8tc
    Grudzień 2017 - Zdrowy Chłopiec
    Wiosna 2019 - Mąż po chemioterapii
    Marzec 2021 - Puste jajo
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 21 października 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heleneczka wrote:
    U nas nie minął rok od chemii i się udało. Nawet się wtedy zabezpieczaliśmy.

    Ale super wiadomość :) gratulacje!!

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Dynka Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 21 października 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super. Ale chyba wszystko zależy od rodzaju chemii. Nam lekarz powiedział, że pół roku od zakończenia leczenia chemia jest jeszcze w organizmie, a kolejne pół roku na regenerację. Mąż za dwa tygodnie idzie na kontrolę do poradni onkologicznej więc jeszcze podpyta lekarza. Jakoś nie mam zamiaru żyć w strachu za każdym razem jak okres się spóźni 😉

    Listopad 2016 - 2 Aniołki 8tc
    Grudzień 2017 - Zdrowy Chłopiec
    Wiosna 2019 - Mąż po chemioterapii
    Marzec 2021 - Puste jajo
  • Parabola Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 21 października 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dynka wrote:
    Super. Ale chyba wszystko zależy od rodzaju chemii. Nam lekarz powiedział, że pół roku od zakończenia leczenia chemia jest jeszcze w organizmie, a kolejne pół roku na regenerację. Mąż za dwa tygodnie idzie na kontrolę do poradni onkologicznej więc jeszcze podpyta lekarza. Jakoś nie mam zamiaru żyć w strachu za każdym razem jak okres się spóźni 😉

    Dynka, a jaką dawkę chemii brał twój mąż? I jak długo ją brał?

  • Dynka Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 21 października 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był 4 razy w szpitalu i przez 5 dni dostawał chemię. Miał 21 dni przerwy między seriami. Lekarz mówił, że to bardzo silna chemia i płodność może wrócić nawet po kilku latach, ale ten rok czasu to minimum jakie trzeba odczekać. Planujemy po nowym roku zrobić badania nasienia i zobaczymy wtedy co i jak.

    Listopad 2016 - 2 Aniołki 8tc
    Grudzień 2017 - Zdrowy Chłopiec
    Wiosna 2019 - Mąż po chemioterapii
    Marzec 2021 - Puste jajo
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ