Tydzień dla Płodności   

Uwaga: to już ostatnia szansa!   
Nie zwlekaj - zbadaj swoją płodność - pierwsza wizyta 1zł!
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Posiew - wyniki
Odpowiedz

Posiew - wyniki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lilinka Autorytet
    Postów: 307 209

    Wysłany: 6 sierpnia, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąz dostał wynik z posiewu - ma e.coli i streptococcus agalactiae i to przy każdym ma zaznaczone +++ , jutro pokażemy to mojemu gin, a już sie cieszyłam, ze chociaz on jest zdrowy, bo ma wszystkie prawidłowe parametry w badaniu podstawowym nadienia i morfologię nawet 5%.
    Co powinniśmy zrobić i czy mi też gin teraz zleci zrobienie posiewu/biocenozy pochwy? Nigdy nie mialam tych badań, czy zrobie je u gin czy bedę miec skierowanie gdzies do laboratorium?

    👦 29 l.
    - podstawowe wyniki nasienia ✅
    - posiew (e.coli ) ❌
    👩 30 l.
    - bolesne stosunki - pochwica/endometrioza?
    - AMH 0,85 (12.2023)
    - Za niskie wyniki hormonów prog i estradiol
    - D3 35 (04.2024) -> 89 (07.2024)✅
    - TSH 0,95 (07.2024) ✅
    -hiperprolaktynemia?
    - bakterie w posiewie

    03.2024: Naprotechnolog
    + Model Creightona

    05/06. 2024:
    Pierwszy cykl stymulowany -lametta (jest owulacja,7dpo estrdiol 76, prog 11,9, nie ma ciąży ❌)

    06/07. 2024:
    Drugi cykl stymulowany - lametta (3 pęcherzyki, 1 pękł, 7dpo estradiol 77, prog 12,6) nie ma ciąży ❌

    07/08.2024
    Trzeci cykl stymulowany - lametta (7dpo estradiol 98, ptogesteron 19,97) nie ma ciąży ❌

    🔜 20.09 laparoskopia diagnostyczna ?

    💊 Suplementy:
    D3 (Vigantoletten)
    Up Fertil Woman ( od 06.2024 )
    Biosteron (04.2024 - 07.2024)
    Olej z wiesiołka ( od 11.2023 do 04.2024 i w formie tabletek od 07.2024)
    Koenzym Q10 + E ( od 07.2024)
    NAC (od 07.2024)

    💊 Leki:
    Lametta
    Dostinex
    Glucophage
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 438 383

    Wysłany: 6 sierpnia, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej myślę że mąż dostanie leki na bakterie. A ty pewnie będziesz mieć wymaz zrobiony na nie, żeby zobaczyć czy też je masz.

  • MałaMiMi Ekspertka
    Postów: 398 68

    Wysłany: 9 sierpnia, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    Mój mąz dostał wynik z posiewu - ma e.coli i streptococcus agalactiae i to przy każdym ma zaznaczone +++ , jutro pokażemy to mojemu gin, a już sie cieszyłam, ze chociaz on jest zdrowy, bo ma wszystkie prawidłowe parametry w badaniu podstawowym nadienia i morfologię nawet 5%.
    Co powinniśmy zrobić i czy mi też gin teraz zleci zrobienie posiewu/biocenozy pochwy? Nigdy nie mialam tych badań, czy zrobie je u gin czy bedę miec skierowanie gdzies do laboratorium?

    I jak sprawa się rozwiązała? Mój mąż też miał bakterie ( ja nie). Wziął antybiotyk i teraz żałuję, bo nie wiem, czy mozemy podchodzić do procedury. Każdy mówi inaczej. A jak jest u Ciebie ?

  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 8 września, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    I jak sprawa się rozwiązała? Mój mąż też miał bakterie ( ja nie). Wziął antybiotyk i teraz żałuję, bo nie wiem, czy mozemy podchodzić do procedury. Każdy mówi inaczej. A jak jest u Ciebie ?
    A powiedz czemu mielibyście nie móc podejść do procedury??

  • Valie05 Przyjaciółka
    Postów: 119 136

    Wysłany: 9 września, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    A powiedz czemu mielibyście nie móc podejść do procedury??

    Bo czysty wynik biocenozy jest jednym z warunków przystąpienia do stymulacji i transferu. Stan mikroflory pochwy i ewentualne zakażenie może wpływać na powodzenie implantacji zarodka i przebieg ciąży (podobno w kilku % wypadków aktywne zakażenie może powodować poronienie).

    Starania od marzec 2023
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G)
    07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ