Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Prośba o interpretację wyników :(
Odpowiedz

Prośba o interpretację wyników :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Niczka20 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 8 maja, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Wstawiam jeszcze raz, bo niestety nikt się nie odniósł :(

    Sprawa wygląda u nas tak, że staramy się o dzidziusia od 15tu miesięcy. Po niecałym roku nieskutecznych prób partner udał się na badanie nasienia. Pierwsze badanie wyszło bardzo słabe (jest to ponoć kwestia kliniki, która zaniża wyniki 🤨). Po miesiącu wykonaliśmy badanie w innej klinice i w ciągu tych dni ilość plemników podniosła się z 2 mln do 11 mln. Stosował farmakologię.
    Okazało się jednak, że partner musiał przejść zabieg embolizacji żylaków powrózka nasiennego. Zabieg odbył się miesiąc temu.

    W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy wyniki morfologii plemników, bo okazało się, że za drugim razem mogła być ona wykonana. Stąd jestem załamana ich wynikiem. Po embolizacji nie robiliśmy jeszcze badania, ale powiedzcie mi proszę - czy któraś z Was razem z partnerem miała może (w moim odczuciu) tak ciężki przypadek nieprawidłowości w morfologii i np. Po zabiegu się poprawiło?
    Poniżej przedstawiam wyniki z marca (przed zabiegiem)

    Objętość: w normie
    Czas uplynnienia: w normie
    PH: w normie
    Lekkość: w normie
    Plemniki zywe: 65%
    Koncentracją 11.16 mln
    Ejakulat: 66.96
    Plemniki ruchliwe: 252 (56.12%)
    Nieruchliwe: 197 (43.88%)

    Morfologia 😔
    Plemniki prawidłowe: 0%
    Plemniki nieprawidłowe: 100%

    Tylko jedna wada:
    Główka: 59%
    Witka i wstawka 0%


    Budowa prawidłowa główki: 64%
    Kształt prawidlowy: 0%
    Prawidłowy akrosom: 45%
    Nieprawidłowy akrosom: 55%
    Gruszkowaty kształt: 89%

    Wady wielokrotne:
    Główka + wstawka: 26%
    Główka + Witka: 10%
    Główka + wstawka + witka: 5%

    Wstawka prawidłowa: 69%
    Nieprawidłowy rozmiar wstawki: 16%
    Nieprawidłowy kąt wstawki: 8%
    Nieprawidłowa inseracja: 14%
    Prawidłowa witka: 85%


    Jeśli będzie trzeba - podam więcej szczegółów. Czy któraś jest w stanie zinterpretować mi te wyniki? W piątek mamy lekarza, ale ja już panikuję...

    Mamusiu... Jestem Twoim promykiem nadziei, ukrytym w gwiazdach i snach. Twoje serce mnie już zna. Niech Twoja bezgraniczna miłość przegoni każdą trudność. Aż w końcu przytulisz mnie do swojego serca.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ