X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy suplementy diety
Odpowiedz

suplementy diety

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 287 330

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam co polecacie na poprawę ruchliwości plemników i poprawę morfologii

    preg.png
  • Hiacynta89 Koleżanka
    Postów: 83 13

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ja ostatnio zrobiłam przegląd większości dostępnych preparatów. Jak będę miała chwile to wrzucę tabelkę:
    Żeby działały to musza mieć
    - antyoksydanty - jest skala ORAC, która ocenia ich siłę Glutation jest najsilniejszy - Antyoksydant Matka. Niezły jest tez koenzym Q10.
    Szukaj takiego co ma dużo. Glutation jest drogi dlatego jak coś ma mieć go dużo to tanie nie będzie. ProsperM ma dziennie 200mg Profertil 80 mg a taki Fertility for men 25mikrogram (chyba chcieli sobie coś dopisać)
    Słabsze ale jednak działanie antyoksydacyjne ma L-karnityna, likopen, selen, vit ACDE. Można zwiększyć dostarczanie tych składników dieta. Wit D w naszym klimacie i tak większość ma niedobór wiec trzeba przyzwoicie suplementowac. Minimum 2000iU dziennie (dziewczyny tu polecały z wit K bo lepiej się wchłania) z selenem tez jest tak ze jak się go łyka z cynkiem to ich działanie się znosi i te pierwiastki powinny być przyjmowane oddzielnie. Dużo antyoksydantów ma cynamon, goździki, czekolada gorzka, mandarynki - grudzień sprzyja

    Hiacynta89
  • Hiacynta89 Koleżanka
    Postów: 83 13

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejny składnik, który ma udowodnione działanie to antyestrogeny.
    ProsperM jest jedynym, który zawiera antyestrogen - korkowiec. Cześć mężczyzn łyka na receptę antyestrogeny takie jak tamoksyfen. Tu jest w składzie roślina o podobnym działaniu. Tu szaleje medycyna chińska
    Cześć suplementów zawiera składniki, które maja poprawić upłynnienie-są to preparaty , które standardowo bierzemy na mokry kaszel - ACC, flegamina, kora sosny (syrop Pini) znajdziesz te składniki w FertilovitM plus czy Fertility for Man oraz FertilisanM
    Niektórzy faceci dostają od lekarza pentoksyfiline czy głóg na poprawę krążenia. Głóg ma ProsperM
    Jest jeszcze maca - ma poprawiać nasienie i potencję. Tu szaleją Indianie - ma ja Parenton i fertimen ale możesz tez kupić samą.

    Ja postawiłam na ProsperM, wit D, wit C i dietę bogata w witaminy i antyoksydanty. Jak wpiszesz ORAĆ w Google to zobaczysz co warto jeść. Nie będę kupować borówek w tabletkach albo szparagów co do których nadal się zastanawiam po grzyba są w Parentonie.

    Co lepsze wyniki mojego męża wyszły ok :) ale, że jestem po biologii z ciąża z przygodami w przeszłości (zresztą dzieci po problemach mam dopiero z drugim mężem) to postanowiłam zgłębić temat

    Hiacynta89
  • kamayya Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o wow chętnie bym zobaczyła taką tabelkę zbiorczą

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 287 330

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas właśnie problem z ruchliwością i morfologią, mąż brał już androvit i navitin,salfazin oraz kwas foliowy.inne wyniki się poprawiły oprócz tych.mąż poszedł do innego urologa który kazał pójść do endokrynologa więc zrobiliśmy wyniki hormonów i wczoraj byliśmy na wizycie u endokrynologa ginekologa. lecz nawet nie spojrzał dobrze na wyniki a od razu powiedział że inseminacja albo invitro. a urolog zalecił także usg żeby sprawdzić czy nie ma żylaków ale jeszcze badania nie było. endokrynolog stwierdził że teraz już się nie usuwa żylaków bo to i tak nic nie zmienia. na koniec powiedział że można spróbować profertil ale raczej nic z tego.

    preg.png
  • Hiacynta89 Koleżanka
    Postów: 83 13

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O wow. Jakiś dramat a co to za ginekolog? Jak najbardziej operuje się żylaki tylko naturalnie taka nie ginekolodzy to robią. Nawet się nie chciało doktorowi przeczytać wytycznych leczenia niepłodności. To obrzydliwe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2017, 19:00

    Hiacynta89
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 287 330

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od razu powiedział że to i tak nic nie daje więc niepotrzebne to. a jak zobaczył w moich dokumentach że miałam wymrażaną nadżerkę to powiedział że tego to nawet nie ma co komentować bo tego tymbardziej się nie robi już. i mówi żeby już jechać do kliniki i do insemnacji albo invitro bo niedługo to już się nic nie uda

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ