X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Wyniki badania nasienia - proszę o interpretacje
Odpowiedz

Wyniki badania nasienia - proszę o interpretacje

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś mógłby zerknąć na wyniki badania mojego męża?
    Upłynnienie po 30 minutach całkowite

    Objętość - 1,8 ml
    pH - 8,1
    Lepkość - prawidłowa

    Koncentracja/całkowita liczba plemników - 113,5 mln/ml, 204,3 ml w ejakulacie

    Ruch postępowy szybki a - 15,8 % , 17,9 mln/ml, 32,2 mln w ejakulacie

    Ruch postępowy wolny b - 31,5 %, 35,7 mln/ml, 64,3 mln w ejakulacie

    Ruch niepostępowy c - 15,4 %, 17,5 mln/ml, 31,4 mln w ejakulacie

    Nieruchome d - 37,4 %, 42,4 mln/ml, 76,3 mln w ejakulacie

    Typ a+b - 47,3%, 53,6 mln/ml, 96,5 mln w ejakulacie


    Plemniki o prawidłowej budowie - 2 %
    Plemniki o nieprawidłowej budowie
    Główki - 86%
    Wstawki - 78%
    Witki - 48%
    Krople cytoplazmatyczne - 2 %

    Mąż ma 27 lat. W sierpniu odkryliśmy ogromną niedoczynność tarczycy tsh 300. Testosteron w normie.

    Aktualnie od 1,5 miesiąca tarczyca w normie. Ale testosteron mocno powyżej normy. Endokrynolog mówi, że ,,jądra ruszyły dlatego tak testosteron skoczył i nadrabia zaległości”. Ale nie wiem czy to racja?

    Zauważyłam tez, że kiedyś było dużo więcej nasienia po stosunku niż teraz. Nie wiem gdzie szukać przyczyny?

    Umówiłam męża na ponowne badanie nasienia po 5 tyg czy to ma sens?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2021, 00:43

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ