X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Czy ktoś pomoże zrozumieć?
Odpowiedz

Czy ktoś pomoże zrozumieć?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pinka4949 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.

    Bardzo Was przepraszam, za zalozenie nowego tematu, po prostu wszystkie w zakladce poronienia sa bardzo smutne i jakby nie chcialam ze swoim blahym problemem wchodzic miedzy Was z buciorami, a jak ktoś zechce podzielic sie swoja wiedza lub doswiadczeniem to pomoze mi tutaj.

    Otóż, wiem, czym są dlugotrwale starania o dziecko, bowiem mam coreczke z in vitro(problrm z nasieniem), z crio, ciaza byla zagrozona, bardzo dlugo mialam krwotoki, na szczescie wszystko zakonczylo sie dobrze.

    Nie jestem juz z ojcem mojej corki, wyszlam za maz. Ustalismy, ze zaczniemy starac sie o dziecko w polowie przyszlego roku, ale niezabezpieczalismy sie, bowiem prawdopodobnie mam niedomoge fazy lutealnej, stad nawet jakby doszlo do zaplodnienia, to i tak sama jej nie utrzymam, bez luteiny. Kiedys z glupoty zrobilam test, wyszedl pozytywny, kreska byla delikatna ale byla. Na drugi dzien test byl negatywny, uznalam wiec, ze pewnie braklo progesteronu i tyle.

    Mam dosc krotkie cykle : 24-25 dni, sporadycznie 26. Owulacje wg kilku monitoringow na przestrzeni lat mam mniej wiecej 14-15 dc. W zeszlym mcu cykl mial juz 28 dni wiec postanowilam zrobic test, a tam... dwie pokazne kreski! Szok, ze bez luteiny, ktora powinnam brac zaraz od.owu ciaza sie utrzymala. Jak tylko zobaczylam dwie kreski (13 dpo) wieczorem, wzielam luteine i tak do wizyty 6t0d bralam luteine 100 3x1. Poszlam na wizyte i okazalo sie, ze jest tylko malutki, oczyeiscie pusty pecherzyk i co najbardziej zmartwilo pania dr to ponoc bardzo cienkie endo. Powiedziala, zebym zrobila jeszcze bete i potem zadecydujemy, ale jako, ze mialam juz plamienia, obraz usg byl jski byl-na moje oko ciaza jakby zatrzylama sie ze 1.5-2 tyg temu to odstawilam luteine.
    Co ciekawe, testy od pierwszego testu wychodzily ladne jeszcze jakby ze dwa dni, jakby beta rosla, a potem byly takie ni jakie... niby pozytywne ale od razu wiedzialam ze nic z tego nie bedzie bo na tym etapie powinnam siknac na test i od razu powinny pojawic sie dwie razace krechy podczas gdy ja musialam czekac dobre kilka min zajjm bedzie dobrze widac.

    Dziewczyny, czy mozliwe ze gdybym luteine brala od razu, tj ok dwa dni po owulacji to ta ciaza by sie utrzymala, a tak endo nie bylo takie jak ma byc (ponic progesteron przygotowuje endo ) a tak po prostu pecherzyk sie przyczepil ale nie mial do konca do czego... czy macie jakas inna teorie...?

    Jestem w 5 dniu nowego cyklu. Pierwsze 2 dni lecialy ze mnie dosc duze skrzepy, a teraz trzy dni normalna krew. Zbadam jeszcze jutro czy te testy dalej jasnieja...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze ta luteina nic by nie zmieniła. Przerabiałam z i bez od razu po owulacji. Ja tez miałam krótkie cykle - 25 dniowe (owulacja w 13 dniu) a raz podczas inseminacji to w 10. Od pozytywnego testu przyjmowałam duphaston oraz esteofen i wydaje mi się ze to on jest na endometrium (ale nie jestem pewna). U mnie problemem były podwyższone komórki nk i słabe nasienie, które tez mogło przełożyć się na poronienia. W trzech ciążach miałam od początku bardzo niski progesteron, bez względu na to czy przyjmowałam duphaston czy nie. Nawet konskie dawki nie pomogły. Z kolei w ostatniej, szczęśliwej ciąży (od razu po poronieniu) wynik od początku był bardzo ładny. Nie wiem czy to był po prostu TEN zarodek, czy pomogły leki.

    Robiłaś sobie badanie progesteronu w 22-23 dniu cyklu żeby sprawdzić jaki jest poziom? I mysle ze od razu po pozytywnym teście warto zrobić beta hcg i progesteron.

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane mam duzo pytan ale jedno najwazniejsze, czy jest sens podtrzymywac ciaze ok.4 tydzien na duphastonie pomimo ciaglych plamien, nie jest to krew, raczej kawa z mlekiem, ciemny roz...
    Miesiac temu poronilam w 8tyg ciazy. Ladnie sie oczyscilam z tym ze poprzednio plamilam od 6tc , rowniez duphaston od owulacji..
    Totalnie nie wiem co zrobic. Jestem z Uk i tutaj mi nie pomoga, na wlasna reke biore leki. Co robic?
    Jutro mam skan w szpitalu, wiem ze nic nie bedzie widac, ale moze pomoga mi daj jakies rozwiazanie... pomoZcie.
    Czy moze to byc implantacja? Czy jesli test ciazowy juz jest pozytywny to raczej wskazuje na przebyta jiz implantacje...
    Dwa dni temu test mial prawie identyczna kreske jak dzisiaj. :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 18:59

    10.09.2019 Marcel
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, jeśli masz duphaston, to ja bym brała na Twoim miejscu. Wiele dziewczyn na plamienia albo nawet krwawienia na początku ciąży, a dzidziuś rozwija się prawidłowo. Oszczędzaj się, dużo leż i jeśli możesz to pójdź na betę. Plamienia mogą być spowodowane niskim progesteronen albo krwiakiem.

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Oleczka, jeśli masz duphaston, to ja bym brała na Twoim miejscu. Wiele dziewczyn na plamienia albo nawet krwawienia na początku ciąży, a dzidziuś rozwija się prawidłowo. Oszczędzaj się, dużo leż i jeśli możesz to pójdź na betę. Plamienia mogą być spowodowane niskim progesteronen albo krwiakiem.
    Na bete i proga ide w niedziele bo otwarte lab w Coventry jest tylko wtedy. Moge isc tylko raz bo jest zamykane po niedzieli az do nowego roku. Ale.przynajmniej zobacze jaka jest beta i prog. :-)
    Miesiac temu poronilam ale w 8tyg. A teraz od razu plamienia. Jest to kilka kropelek kawy z mlekiem.na podpasce... ale jest. I psychicznie i nerwowo wykancza. :-(
    Moj test ciazowy 12 dpo wyglada prawie tak samo jak 14dpo. Czy to oznacza juz ze nie sciemnieje?:-(

    10.09.2019 Marcel
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testom to ja bym tak bardzo nie ufała. W utraconej ciąży robiłam sikacza 9dpt, co odpowiadało 14dpo i wyszła biel, a dzień później beta 65. Nawet test czułości 10 mi nie wyłapał ciąży. Wiem, że to wszystko jest stresujące, ale lepiej poczekać do niedzieli na betę a do tego czasu brać proga

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 22:52

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro zrobie proga i tsh na wszelki wypadek jeszcze. Beta z dzisiaj tj 15dpo 18,9. Slabo ,nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 18:06

    10.09.2019 Marcel
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Jutro zrobie proga i tsh na wszelki wypadek jeszcze. Beta z dzisiaj tj 15dpo 18,9. Slabo ,nie?
    Moim zdaniem beta jest obiecująca. Nigdy nie wiesz kiedy było zagnieżdżenie a dopiero tego momentu przyrasta beta. Powtórz w poniedziałek i zobaczymy jaki przyrost :) Trzymam kciuki!

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Moim zdaniem beta jest obiecująca. Nigdy nie wiesz kiedy było zagnieżdżenie a dopiero tego momentu przyrasta beta. Powtórz w poniedziałek i zobaczymy jaki przyrost :) Trzymam kciuki!
    Wiem, ale jesli test ciazowy pozytywny byl we srode, to jesli rosnie od tamtego czasu badz nawet dzien wczesniej, to jest baaardzo slaba... to juz 4 dni po tescie.

    10.09.2019 Marcel
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ