X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie FSH i ESTRIADOL
Odpowiedz

FSH i ESTRIADOL

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • awo Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 21 września 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, W lipcu straciłam dziecko (ciąża obumarla). Obecnie jestem w trakcie robienia badań. Poprosiłam lekarke o badania na hormony. Cześć wyników juz odebrałam. FSH i estriadol miałam zrobić między 12-14 dc. Zrobiłam w 13. FSH wyszło mi 2,33 a estriadol 272. Robiłam jeszcze LH, które wyszło w normie 5,36. Wizytę u lekarki mam dopiero w październiku... Z tego co czytałam to FSH jest bardzo niepokojące i nie wiem co robić. Czekać spokojnie na wizytę czy zgłosić się wcześniej. Czy któraś z Pań miała podobną sytuację? Pozdrawiam

  • awo Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 21 września 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś

  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 21 września 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według norm mojego labo FSH masz odrobinę niższe, więc bym się tak bardzo nie martwiła. Ale wiadomo wszędzie mają inne normy. Bardzo ważny jest stosunek LH do FSH, który powinien wynosić około 1 a u Ciebie wynosi ponad 2 więc bardziej martwiłabym się tym.

    "FSH w stosunku do LH
    Istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5."

    Oczywiście nie chcę Cię straszyć, po prostu dobrze żebyś o tym wiedziała chociażby po to żeby nie dać się zbyć lekarzowi ;) Ja na Twoim miejscu bym spokojnie poczekała. Też ostatnio zrobiłam szereg badań i wyszły słabo, ale staramy się od grudnia więc uważam że te 2 tygodnie mnie nie zbawią ;) Zawsze te parę zł zostanie w kieszeni a i mi chodzi też o to żeby dostać skierowania na kolejne badania. Wiem że ciężko wytrzymać ale ja cierpliwie czekam :)

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ