X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Latanie samolotem a ciąża
Odpowiedz

Latanie samolotem a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 27 lutego 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy tez słyszałyście od lekarza ze latanie wciazy jest zabronione? Jestem po 2 wczesnych poronieniach, wszyscy ginekolodzy z którymi sie konsultowałam mówili ze latanie nie wpłynęło na poronienie i nie ogólnie przeciwwskazań aż do późnych tygodni ciąży, tymczasem dr Jerzak, pod której opieka teraz jestem, powiedziała ze latanie jest zabronione, skomentowała wręcz, ze mam latać jesli chce poronic. Czy wiecie cos na ten temat? Czy w czasie starań tez nie można bo np zarodek sie nie zagniezdzi? Nie mam na myśli wakacji bo z tego mogę zrezygnować, ale latam np. w związku z praca, pozdrawiam!

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1500

    Wysłany: 27 lutego 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy może mieć to wpływ, myślę, że dla jednych kobiet nie ma żadnego wpływu, a dla innych kobiet tak. Np. moja bratowa była w bardzo wczesnej ciąży i dowiedziała się o niej tuż po powrocie z Maroka, poza tym wróciła bardzo chora (przeziębiona) i maluszkowi nic się nie stało, w sierpniu 2015 urodziła... Moja ciocia znów jak była w 2 mcu ciąży i pojechała w góry zaczęła plamić, na sygnale wracali natychmiast z powrotem do Warszawy, jak poszła do ginekolog to powiedział, że w żadnym wypadku nie powinna jeździć w góry, bo tam jest inne ciśnienie i taka gwałtowna zmiana może spowodować niedotlenienie i obumarcie płodu... także uważam, że nigdy nie wiesz do końca co może zaszkodzić Fasolce, jeśli jest zdrowa i silna to przeżyje, jeśli coś jest nie tak to organizm jest na tyle mądry, że sam się pozbędzie niezdrowego zarodka :) najlepiej to o tym nie myśleć ;) przecież ile kobiet nie wie do 3-4 miesiąca ciąży, że są w ciąży a latają, ćwiczą itp... i rodzą zdrowe dzieci :)

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 27 lutego 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedz, postaram sie ukrócić latanie, ale chętnie właśnie poczytam opinie innych:)

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ