X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Latanie samolotem a ciąża
Odpowiedz

Latanie samolotem a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 27 lutego 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy tez słyszałyście od lekarza ze latanie wciazy jest zabronione? Jestem po 2 wczesnych poronieniach, wszyscy ginekolodzy z którymi sie konsultowałam mówili ze latanie nie wpłynęło na poronienie i nie ogólnie przeciwwskazań aż do późnych tygodni ciąży, tymczasem dr Jerzak, pod której opieka teraz jestem, powiedziała ze latanie jest zabronione, skomentowała wręcz, ze mam latać jesli chce poronic. Czy wiecie cos na ten temat? Czy w czasie starań tez nie można bo np zarodek sie nie zagniezdzi? Nie mam na myśli wakacji bo z tego mogę zrezygnować, ale latam np. w związku z praca, pozdrawiam!

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1501

    Wysłany: 27 lutego 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy może mieć to wpływ, myślę, że dla jednych kobiet nie ma żadnego wpływu, a dla innych kobiet tak. Np. moja bratowa była w bardzo wczesnej ciąży i dowiedziała się o niej tuż po powrocie z Maroka, poza tym wróciła bardzo chora (przeziębiona) i maluszkowi nic się nie stało, w sierpniu 2015 urodziła... Moja ciocia znów jak była w 2 mcu ciąży i pojechała w góry zaczęła plamić, na sygnale wracali natychmiast z powrotem do Warszawy, jak poszła do ginekolog to powiedział, że w żadnym wypadku nie powinna jeździć w góry, bo tam jest inne ciśnienie i taka gwałtowna zmiana może spowodować niedotlenienie i obumarcie płodu... także uważam, że nigdy nie wiesz do końca co może zaszkodzić Fasolce, jeśli jest zdrowa i silna to przeżyje, jeśli coś jest nie tak to organizm jest na tyle mądry, że sam się pozbędzie niezdrowego zarodka :) najlepiej to o tym nie myśleć ;) przecież ile kobiet nie wie do 3-4 miesiąca ciąży, że są w ciąży a latają, ćwiczą itp... i rodzą zdrowe dzieci :)

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • Niebieskaa Autorytet
    Postów: 2816 3915

    Wysłany: 27 lutego 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedz, postaram sie ukrócić latanie, ale chętnie właśnie poczytam opinie innych:)

    2fwaugpjrxudygqa.png
    Nasze szczescie juz z nami: kwiecien 2017
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bezpieczny sen noworodka - śpiworek do spania

Najważniejsze zasady bezpiecznego snu noworodka i niemowlaka. Na co zwrócić uwagę i o jakie rzeczy warto zadbać, aby sen maluszka był spokojny i przede wszystkim bezpieczny? Dlaczego warto wybrać śpiworek do spania dla niemowlaka, zamiast kołderki?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ