X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Okres po poronieniu.
Odpowiedz

Okres po poronieniu.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anna03 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 16 kwietnia, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Niestety 6.03 poroniłam samoistnie,była to wczesna ciąża 5 tydzień. Krwawienie po poronieniu trwało około 1.5 tygodnia. Okres po poronieniu dostałam 7.04. Ale jest dziwny i się niepokoję. Trwał on tydzień, 2 dni przerwy i wczoraj znowu zaczęłam obficie krwawić. Nie wiem czy to normalne. Byłam na kontroli usg po pierwszym krwawieniu i było wszystko ok. Czy któraś z Was miała taką sytuację.

  • Faelwen90 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 24 kwietnia, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Piszę z podobnym problemem... Może któraś z forumowiczek miała podobnie.
    Po poronienu i łyżeczkowaniu czekałam na okres przeszło 8 tyg i niestety nie przyszedł sam. Mam PCOS.
    Zgłosiłam się na kontrolę u ginekologa i powiedział, że wszystko się ładnie oczyściło i jeśli chcę to da mi Lamettę i mogę ją od razu brać, przyjść na monitoring i starać się w tym cyklu. Albo jest druga opcja: Duphaston na wywołanie okresu(brałam 10 dni) i Lametta 3-7dc. Wybrałam drugą opcję, bo ostatnią miesiączkę miałam w listopadzie. Potem był cykl starań, ciąża, poronienie itd...
    Myślałam, że druga opcja jest lepsza i pozwoli wrócić organizmowi na "lepsze tory".
    Od wczoraj mam okres bardzo obfity. Martwię się czy to normalne? Nigdy nie miałam tak obfitej miesiączki.
    Czy któraś z was też tak miała po Duphastonie? Czy tak wygląda pierwsza miesiączka po poronieniu i łyżeczkowaniu?
    Będę wdzięczna jeśli któraś z was odniesie się po mojego posta. Byłabym spokojniejsza.

    Faelwen90
  • Koś Ekspertka
    Postów: 246 504

    Wysłany: 25 kwietnia, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faelwen90 wrote:
    Hej,
    Piszę z podobnym problemem... Może któraś z forumowiczek miała podobnie.
    Po poronienu i łyżeczkowaniu czekałam na okres przeszło 8 tyg i niestety nie przyszedł sam. Mam PCOS.
    Zgłosiłam się na kontrolę u ginekologa i powiedział, że wszystko się ładnie oczyściło i jeśli chcę to da mi Lamettę i mogę ją od razu brać, przyjść na monitoring i starać się w tym cyklu. Albo jest druga opcja: Duphaston na wywołanie okresu(brałam 10 dni) i Lametta 3-7dc. Wybrałam drugą opcję, bo ostatnią miesiączkę miałam w listopadzie. Potem był cykl starań, ciąża, poronienie itd...
    Myślałam, że druga opcja jest lepsza i pozwoli wrócić organizmowi na "lepsze tory".
    Od wczoraj mam okres bardzo obfity. Martwię się czy to normalne? Nigdy nie miałam tak obfitej miesiączki.
    Czy któraś z was też tak miała po Duphastonie? Czy tak wygląda pierwsza miesiączka po poronieniu i łyżeczkowaniu?
    Będę wdzięczna jeśli któraś z was odniesie się po mojego posta. Byłabym spokojniejsza.

    Miałam podobnie. Poronienie w 6 tc., obyło się bez łyżeczkowania. Krwawienie trwało 2 tyg. Na kontroli bodajże w 16 dc (licząc pierwszy dzień poronienia jako 1dc), lekarz przepisał mi Orgametril, w celu uregulowania cyklu. Okres przyszedł o czasie, kilka dni po odstawieniu leku (cykl był już owulacyjny). Niestety pierwszy okres po poronieniu to była masakra. Mniej więcej po tygodniu obfitej miesiączki zaczęły się krwotoki ze skrzepami. Lekarz na kontroli jak to zobaczył kazał na cito jechać do szpitala. No i skończyło się łyżeczkowaniem. Nie wiem czy nie umiałam się sama oczyścić czy zawinił ten Orgametril... teraz czekam na drugi okres po poronieniu, mam nadzieję, że już będzie ok.
    Ale podobno pierwszy okres po poronieniu może być bardziej obfity. Mnie łyżeczkowali dlatego, że za długo to trwało i straciłam za dużo krwi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia, 22:29

    Faelwen90 lubi tę wiadomość

    I IVF - ET 15.01.2024
    6 tc. 💔
    mamy jeszcze ❄❄
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ