X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie czy ciąża pozamaciczna
Odpowiedz

Poronienie czy ciąża pozamaciczna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po spozniajacej sie miesiaczce zrobilam dwa testy ciazowe - wyszly pozytywnie. Tydzien pozniej silne krwawienie w nocy. Dzisiaj po wizycie u ginekologa. Pan Doktor powiedzial, ze endometrium jest powiekszone, wszystko wskazuje na ciaze, ale pecherzyka nie widac. Szukal go w jajowodach podczas USG na wypadek ciazy pozamacicznej - nic nie widac. Powiedzial, ze mozliwe, ale bardzo malo prawdopodobne jest poronienie samego pecherzyka plodowego. Skierowal mnie jutro na badanie hcg. Badanie hcg w przypadku ciazy pozamacicznej wykaze nieprawidlowy wzrost hcg, ale jesli poronilam takze wykaze inny jego poziom niz prawidlowy. Sporo czytalam, ale nie uzyskalam jednoznaczej odpowiedzi, stad moje pytanie. Czy badanie hcg jednoznacznie wykaze, ktora opcja jest ta prawdziwa? Czy roznice w poziomie hormonu w tych dwoch przypadkach sa na tyle zauwazalne by wykluczyc ktoras z tych opcji?

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blueberryvoice u mnie przy pierwszej ciąży pozamacicznej beta hcg cały czas rosła, prawidłowo, aż pękł mi jajowód. Przy drugiej, urosła do poziomu 1100 i stanęła, po czym miałam laparoskopię. Więc na 100 % beta nie pokaże co się dzieje. Przy wartości 1000 powinien być już widoczny pęcherzyk na usg. Pozdrawiam ! Oby jednak obyło się bez pozamacicznej.

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejny dzien za mna. Hcg na poziomie 2400 przy 6tc. Co jest prawidłowa wartością, ale niska. Czterech lekarzy robiło mi usg- nikt nic nie widzi. Chcieli zatrzymać mnie na obserwacje, ale sie nie zgodziłam. Pojutrze kolejne badanie hcg... Mam nadzieje, ze to rzeczywiście było tylko poronienie i obędzie sie bez sensacji...

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A miałaś wcześniej robioną betę ? Czy to twoja pierwsza??

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ