X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Powikłania po łyżeczkowaniu -zrosty
Odpowiedz

Powikłania po łyżeczkowaniu -zrosty

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nadziejka93 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! W styczniu przeszłam zabieg łyżeczkowania (8 tydzień - puste jajo). W szpitalu podano mi dwie tabletki w celu wywołania krwawienia po czym następnego dnia przeprowadzono zabieg. Po zabiegu krwawiłam / plamiłam prawie 3 tygodnie! Po zabiegu długo czekałam na okres, na wizycie kontrolnej lekarka, która przeprowadzała zabieg stwierdziła że takie długie krwawienie się zdarza, a na wywołanie okresu mam wziąć tabletki antykoncepcyjne. Pierwszy okres dostałam po 53 dniach, następny 43(piłam herbatkę z czarnej malwy, nie wiem czy to miało wpływ), teraz czekam na trzeci okres, jestem w trakcie brania Duphastonu dzisiaj 41dc. Zrobiłam też kilka badań, prolaktynę, TSH itp, ale wszystko wyszło w normie. Zmieniłam między czasie lekarza, niestety kolejny stwierdził, że nie widzi przyczyn tych długich cykli w badaniach i kazał brać Duphaston.
    Przechodząc do sedna: zaczęłam zastanawiać się czy przyczyną tego wszystkiego nie są możliwe zrosty po łyżeczkowaniu, skoro nie ma nieprawidłowości w badaniach?
    Czy któraś z Was miała podobną sytuację?
    Jestem umówiona na kolejną konsultacje u ginekologa zajmującego się leczeniem niepłodności i zapytam go oczywiście o zrosty.
    Dodam, że przed poronieniem miałam pięknie 28 dniowe regularne cykle, udało mi się zajść w ciążę w 4 miesiącu starań.

    Starania od września 2019
    *styczeń 2020 - 8tc puste jajo 💔

    TSH 2.9 ➡️ 1.49 Euthyrox
    Prolaktyna 12.15 (norma do 26,72)

    Reszta badań 🔜
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 955 934

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie bo za mało się znam na tym. Masz normalnie owulacje po zabiegu? Z tego co wiem to cykle bezowulacyjne sa dłuższe. Może też warto zbadać całą gospodarkę hormonalną 🤔

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • nadziejka93 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeszłam cały szereg badań 😔 wszystko w normie. Tymaczem minęły prawie 5 miesiący, a cykle mega długie i wszystkie praktycznie wywoływane.
    Zapytam lekarza o możliwość histeroskopii.

    Starania od września 2019
    *styczeń 2020 - 8tc puste jajo 💔

    TSH 2.9 ➡️ 1.49 Euthyrox
    Prolaktyna 12.15 (norma do 26,72)

    Reszta badań 🔜
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 955 934

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro, ze sie tak meczysz, ja na twoim miejscu odwiedzilabym innego lekarza albo I dwóch czy trzech I zobaczyć co oni powiedza

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • Markol Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 października 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Mnie też wystąpiły powikładnia po Łyżeczkowaniu. Dość ze wydłyżył mi sie cykl to tak 2-3 dni przed miesiaczka mam ciemno brązowe plamienia bez bolesne a dopiero po tych 2 -3 dniach pojawia sie miesiączka.
    W kolejna ciąże też nie moge zajść

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ