X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Urlop macierzyński po poronieniu
Odpowiedz

Urlop macierzyński po poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • drSylwia Ekspertka
    Postów: 200 300

    Wysłany: 5 lutego 2022, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam w internecie informację, że po poronieniu można zarejestrować martwe urodzenie w USC bez względu na czas trwania ciąży i przysługuje wtedy skrócony urlop macierzyński 56 dni. Czy któraś z Was z tego korzystała i może powiedzieć coś więcej?
    Wiem, że musi być określona płeć dziecka. Czy w takim razie w USC składa się wyniki badania genetycznego, jeżeli to był 7tc i nie mam karty martwego urodzenia?

    PCOS
    całkowity brak miesiączek i owulacji

    11.21 - Clo
    02.22 9 tc 👼💔 triploidia płodu
    12.22 19 tc 💔👼 - brak ustalonej przyczyny
    07.23 - cb
    10.23 Clo
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 lutego 2022, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz mieć kartę martwego urodzenia (ze szpitala), żeby dostać akt urodzenia z adnotacją, że dziecko urodziło się martwe, który wystawi USC. Kartę może wystawić szpital lub lekarz ginekolog, który cię prowadził podczas poronienia. Z aktem urodzenia i wnioskiem o skrócony urlop macierzyński udajesz się do pracodawcy. Urlop przysługuje w wymiarze 8tyg od dnia poronienia.

    Przysługuje to rzeczywiście bez względu na czas trwania ciąży, ale dziecko musi być zarejestrowane w usc.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • drSylwia Ekspertka
    Postów: 200 300

    Wysłany: 5 lutego 2022, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam poronienie chybione i nie dostałam żadnych dokumentów od lekarza z wyjątkiem skierowania do szpitala z którego miałam skorzystać jedynie w przypadku krwotoku lub gorączki. Do tego nie doszło.
    Na karcie martwego urodzenia musi być podana płeć dziecka, która na tym etapie ciąży nie może być stwierdzona przez lekarza, a jedynie przez badanie genetyczne.
    Czy w takiej sytuacji wystarczy zanieść badanie genetyczne do USC, czy zanosi się je do lekarza i on na tej podstawie wystawia tą kartę?

    PCOS
    całkowity brak miesiączek i owulacji

    11.21 - Clo
    02.22 9 tc 👼💔 triploidia płodu
    12.22 19 tc 💔👼 - brak ustalonej przyczyny
    07.23 - cb
    10.23 Clo
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2299 3836

    Wysłany: 5 lutego 2022, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak napisała Babulka - USC wystawia akt urodzenia martwego dziecka na podstawie karty martwego urodzenia. Kartę martwego urodzenia wydaje lekarz / szpital na podstawie oceny płci dziecka (jeśli jest to mozliwe) lub na podstawie badań genetycznych.

    drSylwia lubi tę wiadomość

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 lutego 2022, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, z badaniem genetycznym w usc nic nie wskórasz. Tak naprawdę powinnaś jechać do szpitala w trakcie poronienia, żeby poswiadczyli, że do tego poronienia doszło. Teraz może być problem, żeby to załatwić. Dlatego próbowałabym najpierw uzyskać kartę od lekarza.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 5 lutego 2022, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja oddałam próbki do badań dna i po określeniu płci mam się stawić do szpitala i wtedy wydadzą ta kartę martwego urodzenia

    drSylwia, Karo123 lubią tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • drSylwia Ekspertka
    Postów: 200 300

    Wysłany: 5 lutego 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Dokładnie, z badaniem genetycznym w usc nic nie wskórasz. Tak naprawdę powinnaś jechać do szpitala w trakcie poronienia, żeby poswiadczyli, że do tego poronienia doszło. Teraz może być problem, żeby to załatwić. Dlatego próbowałabym najpierw uzyskać kartę od lekarza.

    Dlaczego problem?
    Przecież mam skierowanie na którym jest rozpoznanie "poronienie chybione" i będę mieć do tego badanie genetyczne z płcią.

    PCOS
    całkowity brak miesiączek i owulacji

    11.21 - Clo
    02.22 9 tc 👼💔 triploidia płodu
    12.22 19 tc 💔👼 - brak ustalonej przyczyny
    07.23 - cb
    10.23 Clo
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 lutego 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anionka, ale Ty miałaś poronienie wywoływane w szpitalu, wtedy szpital nie robi problemu z wydaniem karty, bo mają poświadczenie, że do takiej sytuacji doszło. I ma obowiązek taką kartę wystawić.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 5 lutego 2022, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak masz racje Babulka, nie wiem jak to jest w innym przypadku ale mam nadzieje ze uda się wszystko załatwić bez problemów :)

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 lutego 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam taką nadzieję, jeśli Sylwia trafi na przyjazny personel, to powinni wystawić tą kartę. Ale może to równie dobrze zrobić ginekolog :)

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • drSylwia Ekspertka
    Postów: 200 300

    Wysłany: 5 lutego 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ginekolog już odpisał, że jak będzie dokument potwierdzający płeć to wystawi kartę.
    Dzięki za wszystkie informacje dziewczyny!

    Babulka, Ani0nka lubią tę wiadomość

    PCOS
    całkowity brak miesiączek i owulacji

    11.21 - Clo
    02.22 9 tc 👼💔 triploidia płodu
    12.22 19 tc 💔👼 - brak ustalonej przyczyny
    07.23 - cb
    10.23 Clo
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ