X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zachowanie lekarzy przy poronieniu
Odpowiedz

Zachowanie lekarzy przy poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zabkamarysia1 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    chciałabym zapytać Was o coś mało przyjemnego i zdaję sobie z tego sprawę.

    Moja przyjaciółka niedawno poroniła. Bardzo to przeżyła i nie może się z tym pogodzić.

    Jednak sprawa dotyczy lekarzy. Wyobraźcie sobie, że gdy mąż zawiózł przyjaciółkę do szpitala, gdy P. zobaczyła w łazience krwawienie, dość długo czekali na lekarza, ale to nic. Makabrą jest to, że lekarz zbadał i zapytał czy aby na pewno pani jest pewna, że była pani w ciąży.

    Wysłał ją do domu, nie powiedział nic konkretnego. Stwierdził, że nastąpiło poronienie, choć on tam niczego wskazującego na ciążę nie widział.
    Nie powiedział nic, jak to dalej będzie wyglądało, więc możecie sobie wyobrazić przerażenie mojej przyjaciółki i jej męża, gdy (nie chcę tego brzydko określać) wszystko z niej wyleciało.

    Nie była totalnie przygotowana, choć na to raczej nie można się przygotować. Chodzi mi bardziej o to, że nie została uprzedzona, że to tak wygląda.

    Czy to normalne u lekarzy?

    Może to ja mam jakieś mylne wyobrażenie i oczekuję, że lekarz w takiej sytuacji powie, uprzedzi, że organizm tak sobie "poradzi" z poronieniem.

    Marysia, od 2 lat staram się o dziecko.
    Wierzę, że wreszcie się uda!
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli to była bardzo wczesna ciąża to wszystko możliwe.Dla kobiety takie przeżycie jest straszne ale poronienie samoistne jest dla organizmu najlepsze. I lekarze raczej tak wczesnymi za bardzo się nie zajmują. Bynajmniej mnie potraktowali podobnie. Poronienie w wyższej ciąży wyglądało zupełnie inaczej. Tutaj lekarze byli jak do rany przyłóż.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • zabkamarysia1 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozumiem. Dla mnie poronienie to poronienie, czy wczesne czy późniejsze. Choć teraz jak o tym myślę to może i racja, lepiej że na początku niż w wyższej ciąży. Nie wiem czy wtedy i znajomi i ja pewnie byśmy się nie pozbierali po tym, oczywiście nie porównuję swojej sytuacji do sytuacji przyjaciółki, bo to dwie różne sprawy.

    Ale nadal dziwi mnie podejście lekarzy, bo dla nich pewnie takie wczesne poronienia to norma, ale dla kobiety która czeka na dzidziusia, to szok, tragedia i coś, z czym trudno sobie od tak przejść obojętnie

    MIśka94 lubi tę wiadomość

    Marysia, od 2 lat staram się o dziecko.
    Wierzę, że wreszcie się uda!
  • kasiulka169 Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi dziś lekarz powiedział że nie widzi pęcherzyka na usg (nic nie widzi) wg miesiączki powienien to być 6-7 tydzień chociaż cykle miałam różnie... testy zrobiłam 4- 2 w piatek z druga kreska bladziochem, 1 w sobote ładna kreska z porannego moczu i 1 po powrocie od gina dziś rano z mniej wiecej 5 moczu piekna ciemna krecha. nie dał mi nic ani dupka ani luteiny, kazał zrobić bete jutro i w czwartek i wrócić do niego w powiedzialek, gdy zapytalam co sie dzieje, ze nie ma pecherzyka a plamie na ciemny brąz odpowiedzial z głupim uśmiechem, że raczej poroniłam

  • zabkamarysia1 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha.. no to fantastyczny lekarz.
    Bardzo mi przykro.

    Wkurza mnie ta znieczulica lekarzy. Przecież to potworne. Jak można się tak zachowywać wobec kobiety, dla której poronienie to bardzo przykra sprawa.

    Marysia, od 2 lat staram się o dziecko.
    Wierzę, że wreszcie się uda!
  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że dla niektórych z nich to jest już po prostu tak zwykłe zjawisko że nic sobie z tego nie robią. A my jesteśmy w takim stanie że nawet nie mamy sił żeby im coś odpowiedzieć.

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ