X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Bezwodzie - 23 tydzień
Odpowiedz

Bezwodzie - 23 tydzień

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AgaOs Ekspertka
    Postów: 177 436

    Wysłany: 15 lipca, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka dni temu w trakcie badań prenatalnych okazało się, że sączą mi się wody płodowe. Owszem, "czułam" wilgoć ale do głowy mi nie przyszło, że to może być to.

    Oczywiście dostałam skierowanie do szpitala, tu dostałam sterydy dla szybszego rozwoju maluszka, jestem monitorowana pod kątem stanu zapalnego, profilaktycznie dostaje antybiotyk. Im dłużej będziemy w dwupaku, tym większe prawdopodobieństwo, że Maluszek poradzi sobie po drugiej stronie brzucha.

    Pierwsze 2 dni przepłakałam. Po czym ułożyłam sobie w głowie, że spędzę tu kilka tygodni, że wszystko będzie dobrze.

    Tą nadzieje odbierają mi lekarze. W trakcie obchodu "zaznaczam", że chyba spędzę tu więcej czasu. Patrzą tak wtedy sceptycznie, zaznaczają, że jest wiele czynników, każdy organizm jest inny. Proponują spotkanie z psychologiem. Jakby nie mogli dać mi słowa wsparcia.

    Przed przyjazdem dzwoniłam do mojego lekarza prowadzącego. Napomknął, że w swojej karierze miał pacjentkę, której wody zaczęły sączyć się w 18 tc i dotrwała do 29tc.

    Szukam podobnych historii. Ile czasu udało się przetrwać z sączącymi się wodami. Mam nadzieję, że nie z Waszego własnego doświadczenia, może jakieś zasłyszane historie.
    Może ten wątek, kiedyś będzie pomocny dla kogoś.

    Starania od 09.2020

    👱‍♀️1986
    22.07.21 HSG - jajowody drożne ✅
    08.2022 - poronienie chybione
    04.2023 - ciąża pozamaciczna

    🧔1979

    preg.png[/url]
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2273 2050

    Wysłany: 15 lipca, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, no z sączącymi wodami bywa różnie, najważniejsze jest to, aby nie doszło do zakażenia, ale no ten aspekt będą badać pewnie codziennie/co dwa dni.
    No ja Cię moja historia nie pocieszę, bo ja wytrwałam 4 dni z odchodzącymi wodami, ale (!) to był totalnie inny etap ciąży, podobno na wcześniejszym jest większa szansa wytrzymać dłużej. Jakie są statystki to pewnie sama już wiesz.
    Natomiast, moja koleżanka wytrzymała, aż 8 tygodni, miała poród wywoływany, leżała 2 miesiące w szpitalu, niedawno też urodziła, więc jak widać da się. Jest to trudne, więc pewnie dlatego takie podejście lekarzy. Trzymam jednak kciuki!

    I rozumiem, że nie masz bezwodzia, tylko malowodzie? Jakie masz AFI?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca, 13:05

    age.png
  • AgaOs Ekspertka
    Postów: 177 436

    Wysłany: 15 lipca, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na skierowaniu do szpitala wpisane było bezwodzie. W trakcie badania USG lekarz zwrócił uwagę na minimalną ilość wód. To samo potwierdziło badanie przy przyjęciu na oddział. Dodatkowo zrobiony był test - coś na zasadzie papierka lakmusowego, który potwierdził wyciek wód. AFI nie było badane.

    W szpitalu codziennie mam pobieraną krew, sprawdzane parametry zapalne, mierzoną temperaturę, Maluszek sprawdzany jest jedynie za pomocą detektora. Nie zalecają wykonywania USG częściej niż raz w tygodniu.

    Wody się wytwarzają ale też cały czas się sączą. Pociesza mnie fakt, że w trakcie badania Maluszek miał wypełniony pęcherz, więc był w stanie wynaleźć te kila "łyków"...

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mogę wiedzieć w którym tygodniu zaczęły odchodzić Ci wody? I Twojej koleżance?

    Dużo zdrowia Wam życzę

    Starania od 09.2020

    👱‍♀️1986
    22.07.21 HSG - jajowody drożne ✅
    08.2022 - poronienie chybione
    04.2023 - ciąża pozamaciczna

    🧔1979

    preg.png[/url]
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2273 2050

    Wysłany: 15 lipca, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaOs wrote:
    Na skierowaniu do szpitala wpisane było bezwodzie. W trakcie badania USG lekarz zwrócił uwagę na minimalną ilość wód. To samo potwierdziło badanie przy przyjęciu na oddział. Dodatkowo zrobiony był test - coś na zasadzie papierka lakmusowego, który potwierdził wyciek wód. AFI nie było badane.

    W szpitalu codziennie mam pobieraną krew, sprawdzane parametry zapalne, mierzoną temperaturę, Maluszek sprawdzany jest jedynie za pomocą detektora. Nie zalecają wykonywania USG częściej niż raz w tygodniu.

    Wody się wytwarzają ale też cały czas się sączą. Pociesza mnie fakt, że w trakcie badania Maluszek miał wypełniony pęcherz, więc był w stanie wynaleźć te kila "łyków"...

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mogę wiedzieć w którym tygodniu zaczęły odchodzić Ci wody? I Twojej koleżance?

    Dużo zdrowia Wam życzę
    Hm, to jest generalnie duża różnica, przy bezwodziu tych wód praktycznie nie ma, a przy małowodziu jest ich mało i wtedy też na bieżąco się wytwarzają, no i sytuacja Malucha też wtedy jest diametralnie inna. :/

    Jesteś w szpitalu o 3 stopniu ref., jak rozumiem?

    Mnie w 34 tc, a koleżance w 29 tc.

    age.png
  • AgaOs Ekspertka
    Postów: 177 436

    Wysłany: 15 lipca, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście szpital o 3 stopniu.

    Marzenie dotrwać do 29tc.

    Nie ja jestem lekarzem, na skierowaniu bezwodzie, w usg mała plamka wód widoczna i na pewno się wytwarzają bo nadal się sączą...

    Starania od 09.2020

    👱‍♀️1986
    22.07.21 HSG - jajowody drożne ✅
    08.2022 - poronienie chybione
    04.2023 - ciąża pozamaciczna

    🧔1979

    preg.png[/url]
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2273 2050

    Wysłany: 15 lipca, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaOs wrote:
    Oczywiście szpital o 3 stopniu.

    Marzenie dotrwać do 29tc.

    Nie ja jestem lekarzem, na skierowaniu bezwodzie, w usg mała plamka wód widoczna i na pewno się wytwarzają bo nadal się sączą...
    Trzymam ogromnie kciuki, abyś wytrwała do 28 tc. To takie minimum, wiadomo, ale od czegoś trzeba zacząć. 😀
    Swoją drogą, w jakim szpitalu leżysz, może jeśli jakimś cudem w tym samym to Ci coś podpowiem o lekarzach - kogo pytać itp.?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca, 17:02

    age.png
  • AgaOs Ekspertka
    Postów: 177 436

    Wysłany: 18 lipca, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w Katowicach. Dziś minął tydzień mojego pobytu tutaj. Dziś pierwszy raz (poza przyjęciem) miałam USG.

    Maluszek ma 500g (tydzień temu na prenatalnych było 450g, 4h później na izbie 410g - ale to pewnie margines pomyłki), cieszy mnie, że rośnie. Wg usg jest kilka dni młodszy nić wg terminu OM.

    Lekarz w trakcie USG znalazł kieszonkę z płynem. 19mm.

    Starania od 09.2020

    👱‍♀️1986
    22.07.21 HSG - jajowody drożne ✅
    08.2022 - poronienie chybione
    04.2023 - ciąża pozamaciczna

    🧔1979

    preg.png[/url]
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2273 2050

    Wysłany: 18 lipca, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaOs wrote:
    Jestem w Katowicach. Dziś minął tydzień mojego pobytu tutaj. Dziś pierwszy raz (poza przyjęciem) miałam USG.

    Maluszek ma 500g (tydzień temu na prenatalnych było 450g, 4h później na izbie 410g - ale to pewnie margines pomyłki), cieszy mnie, że rośnie. Wg usg jest kilka dni młodszy nić wg terminu OM.

    Lekarz w trakcie USG znalazł kieszonkę z płynem. 19mm.
    Ah, to inne miasto. Macie pierwszy duży sukces - tydzień wytrzymaliście!😃

    age.png
  • Kreska41 Ekspertka
    Postów: 274 63

    Wysłany: 18 lipca, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu, 3mam za.Ciebie kciuki.
    Za was !! Daj znać

    12.12.2019- 4kg,54cm- zdrowa Izabela!
    03.10.202💔 3480g,58cm,38tc Różyczka.👼😭
    Mutacje hetero pai1 i mthfr1

    Świat rozsypal się jak cienkie lustro. Na miliony kawałków a ja trwam.

    Boże,dlaczego wymyśliłeś los człowieka który musi iść przez życie sam? Całkiem Sam.
  • Tyśka36 Ekspertka
    Postów: 125 85

    Wysłany: 19 lipca, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ah, to inne miasto. Macie pierwszy duży sukces - tydzień wytrzymaliście!😃
    Hej jak się czujecie ?trzymam kciuki

  • Kreska41 Ekspertka
    Postów: 274 63

    Wysłany: 21 lipca, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam

    12.12.2019- 4kg,54cm- zdrowa Izabela!
    03.10.202💔 3480g,58cm,38tc Różyczka.👼😭
    Mutacje hetero pai1 i mthfr1

    Świat rozsypal się jak cienkie lustro. Na miliony kawałków a ja trwam.

    Boże,dlaczego wymyśliłeś los człowieka który musi iść przez życie sam? Całkiem Sam.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ