X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cholestaza - badania
Odpowiedz

Cholestaza - badania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 26 lipca 2017, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy orientujecie się czy przy podejrzeniu cholestazy próby wątrobowe wykonuje się na czczo? Czy nie ma to znaczenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 00:21

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 26 lipca 2017, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się ze zawsze na czczo robi się próby, pamiętaj ze do zbadania cholestazy musisz zrobić wiecje badań jak kwasy, bilirubinę czy fosfatazę zasadowa

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 26 lipca 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dziękuję. Byłam dziś rano. Ne zrobiłam bilirubiny :/

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 26 lipca 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie normy przekroczone... Zobaczę co okaże się jutro po dokładniejszych badaniach.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 27 lipca 2017, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam jednorazowo próby wątrobowe, ale reszta była w normie, najważniejsze sa kwasy.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 27 lipca 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było podejrzenie cholestazy bo zaczęła mnie skóra okropnie swędzieć na szczęscie została wykluczona :-)
    Lekarz kazał mi zrobić badania na czczo i tylko mogłam pić wodę nie gazowaną zwykłą.. Mi dał skierowania na badania ASPAT, ALAT, bilirubina, fosfataza, cholesterol..
    Na wyniku napewno masz też podane normy jakie powinny być jeżeli coś wyszło nie za dobrze to zadzwoń do lekarza szybko nie czekaj z tym !. :-)

  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 27 lipca 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jestem w kontakcie. Brakuje mi jeszcze kwasów, a na nie czeka się kilka dni.
    SWĘDZI! :/

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 28 lipca 2017, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się objawiła u Ciebie tą cholesteza ? Klada do szpitala przy niej ? Mnie od paru dni swędzi jedna stopa wieczorem i zaczynam się obawiać :/

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęło się od nadwrażliwej skóry. Tak jakby wędrowały mi po ciele, zwłaszcza szyi, dekolcie i ramionach takie nadwrażliwe miejsca. Ni to swędziało, ni to piekło. Ale po kilku dniach wyraźnie zaczęły mnie swędzieć stopy i dłonie. Nie znam tego uczucia. Nadmienię, że jestem alergikiem i mam na tle hormonalnym pokrzywkę (jeden bąbelek przynajmniej raz dziennie), dlatego nie przejmowałam się wcześniej tymi odczuciami. Jednak świąd dłoni i stóp skłonił mnie do zrobienia badań.
    Już kiedyś lekarz dał mi listę badań, bo zdarzyła mi się wysypka. Powiedział, że jeśli zaczną mnie swędzieć dłonie, to mam je zrobić. Zrobiłam i czekam na wyniki. Niestety na kwasy żółciowe czeka się w zależności od laboratorium od 4 do 11 dni! Obdzwoniłam chyba wszystkie, żeby przyspieszyć otrzymanie wyników, stąd wiem 

    Nie wiem, czy kładą w szpitalu. Różne znajduję informacje, a dopóki nie będę miałą wyników, to nie wiem co zdecyduje mój lekarz. Będę Cię informować.

    Mam ciążę właściwie donoszoną. Małe rozwarcie też już jest. W moim przypadku najlepiej byłoby już urodzić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2017, 09:44

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 28 lipca 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz mówił , że jak wyjdzie cholestaza to położy mnie do szpitala mówił, ze niektóre kobiety leżą w szpitalu do rozwiązania ciąży :-) zależy to od stanu zdrowia matki i dziecka...U mnie swędzenia pojawiło się w 32 tygodniu!A jeśli jest to już 37 tydz to ciąża donoszona także mogą lekarze już rozwiązać. Cholestaza nie leczona jest grozna dla dziecka.

  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cholestaza wykluczona. Mogę spokojnie czekać na poród :)

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zokeia wrote:
    Cholestaza wykluczona. Mogę spokojnie czekać na poród :)
    Super!teraz tylko czekac:)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ