X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje ciąża cukrzycowa - po porodzie
Odpowiedz

ciąża cukrzycowa - po porodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, mam pytanie do dziewczyn które urodziły dzieci z ciaży z cukrzycą. Proszę napiszcie czy macie zdrowe dzieci, czy były jakieś powikłania u dziecka, jak utrzymana była cukrzyca w ciąży. Ja mam rozpoznaną cukrzycę ciążową już w 14 tc i obawiam się że może to mieć duży wpływa na dziecko. Biorę 4 jednostki insuliny na noc bo miałam tylko problem z cukrami na czczo

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • 0na88 Autorytet
    Postów: 2806 6791

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żazdnych powikłań nie było , dziecko urodziłam zdrowe 10/10 z Waga 3100 . Sama miałam zdiagnozowana cukrzyca ciążową z insuliną.

    Obecnie moja druga ciąża od 8 tyg równiez cukrzycowa narazie udaje mi sie walczyc sama dieta- dodam ze przed ciążami nie miałam stwierdzonej cukrzycy. Wszystko będzie ok , mam po prostu częstsze wizyty i czuje sie bardziej zaaopiekowana. Głowa do góry :)

    P.S Sama jestem dzieckiem z cukrzycy , choć wtedy nie leczono kobiet i nie dawano im żadnej diety a co dopiero insuliny . Urodziłam sie w 8 miesiacu z waga 4 kg ale to niestety efekt nie trzymania diety i zaleceń których wtedy nie było - ze mna równiez wszystko wporzadku było i mam nadzieje jest :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2021, 11:26

    hchys65gxjilzsx1.png

    3i49e6ydzrgzswlb.png
  • 0na88 Autorytet
    Postów: 2806 6791

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline nie boj sie insuliny , im ciąża bardziej zaawansowana tym cukry mogą bardziej szaleć - ja pod koniec brałam 33 jednostki a wszystko było dobrze.

    hchys65gxjilzsx1.png

    3i49e6ydzrgzswlb.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję wam za odpowiedzi, u mnie cukry już rosną, dziś zaczynam już dawkę 7 jednostek bo na czczo co chwila mi wzrasta. Czytałam, że niektóre dziewczyny kończą na 100j więc to jest dopiero kosmos.

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ