X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexana po cesarskim cięciu
Odpowiedz

Clexana po cesarskim cięciu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • monciaw Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 14 lipca 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Powiedzcie mi czy CLexane jest zawsze przepisywane/zalecane po cesarskim cięciu czy tylko wtedy jak są jakieś dodatkowe wskazania? A jeśli jest przepisywane to czy orientujecie sie czy jest na zniżkę czy płaci się 100%? Bo z tego co wiem to różnica w cenie jest znaczna. Pozdrawiam

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 14 lipca 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie wiem czy zawsze, ja po cc brałam go jeszcze przez 6 tygodni, ale ja mam trombofilię. Co do zniżki to zależy od wskazań, jeżeli masz trombofilie lub zespól antyfosfolipidowy to zniżkę masz, jeżeli wskazań brak, a lekarz przepisał prewencyjnie to niestety sie płaci. I żeby był ryczałt to oprócz wskazań lekarz musi mieć podpisana umowę z nfz.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 14 lipca 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy masz trombo czy nie powinni dac clexane bo to zabieg,a jak nie dadza to krzycz ze chcesz,połóg jest najgorszy.
    Ja z trombogilia wiec 6 tyg bede brac a moze nawet z 7przedłuże.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie miałam dodatkowych wskazań a dostawałam zastrzyki i w szpitalu i w domu.

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 14 lipca 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus, a miałaś refundację?
    po porodzie to tylko 6 tygodni się bierze, 2 opakowania; w porównaniu do 9 mcy, to taniocha :D
    jest też jakiś zamiennik tego, nieporównywalnie tańszy, ale nie pamiętam nazwy, ja się nie zdecydowałam, bo moja gin nie miała pacjentki w ciąży, która by go przyjmowała, więc na dziecku nie chcę eksperymentować

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Amus, a miałaś refundację?
    po porodzie to tylko 6 tygodni się bierze, 2 opakowania; w porównaniu do 9 mcy, to taniocha :D
    jest też jakiś zamiennik tego, nieporównywalnie tańszy, ale nie pamiętam nazwy, ja się nie zdecydowałam, bo moja gin nie miała pacjentki w ciąży, która by go przyjmowała, więc na dziecku nie chcę eksperymentować
    k878 ja miałam zamiennik ale za cholere nie umiem sobie przypomnieć nazwy wydaje mi się, że na F ? pare groszy płaciłam. Nie porsiłam o neigo już taki w szpitalu dostałam i potem na taki dostałam recepte ale ja go dostalam chyba na 10 dni jak nie 14

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 14 lipca 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fraxiparine pewnie, to to samo co clexane.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 15 lipca 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, nie fraxiparine, to ma inna substancję czynną, a tamten zamiennik, który mi proponowała babka w aptece miał identyczny z Clexane, tylko był polski i za 10 zł paczka

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem pewna jak sie zwal bo to juz 6 lat ;) ale drogie nie bylo a igielka cienka wiec zle nie wspomina

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 15 lipca 2017, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to fragmin, masz racje fraxiparine ma inna substancje czynna

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 16 lipca 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odszukałam: Neoparin - identyko z Clexane,
    ten cały Fragmin tez ma inną substancję czynną;

    więc sądzę, że po porodzie się przestawię na Neoparin; różnica w cenie kolosalna

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ