X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Kolka nerkowa
Odpowiedz

Kolka nerkowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ciasteczkowy potwór Przyjaciółka
    Postów: 101 40

    Wysłany: 26 lutego 2016, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam zapytać i poradzić się dziewczyn, które maja problemy z nerkami. Jako dziecko miałam piasek na nerkach, w późniejszym wieku nerki bolały czasami, ale nie leczyłam tego. 25 tygodniu ciąży trafiłam do szpitala z podejrzeniem kolki nerkowej ponieważ wyniki moczu były źle i bolało mnie podbrzusze. Nic konkretnego nie dostałam oprócz nospy i kroplówek przeciwbólowych- wróciłam do domu. W 30 tyg w nocy zlapal mnie okropny bol wszystkiego. Przeżyłam koszmar, nerki wywolaly skurcze przez co zaczelam rodzic. 5 h okropnego bolu i męki. Na szczescie porod udalo sie zahamować, bol nerek również po 4 kroplówkach, 4 zastrzykach i kilkunastu tabletkach. Dostalam antybiotyk i wiele innych lekow i wrocilam do domu. Strasznie sie boje, ze sytuacja się powtórzy. Nie spie po nocach, nie potrafię sie cieszyc ciążą. Ten bol byl nie do zniesienia, dwa razy w szpitalu stracilam przytomnosc. Moze są tutaj kobitki, ktore wiedzą o co chodzi i maja jakies sprawdzone sposoby na to zeby ataki nie wrocily i zeby spokojnie dotrwac do konca ciazy :)

    " Nigdy nie mów nigdy"
    f2w3dqk3ff0nea4g.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 26 lutego 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam ten ból, przeżyłam go w pierwszej ciąży. Zdawał się być nie do wytrzymania, chyba spokojnie mogę powiedzieć, że dwa porody siłami natury były lepsze, niż ten ból. Zaczęło się od 25-26 tygodnia ciąży. Jedyny sposób, który mi najbardziej pomagał (a nie działały nawet kroplówki podawane w szpitalu) to pić, pić, pić na potęgę (jedną butelkę skończysz, otwieraj następną, sikaj na okrągło).
    Pocieszę Cię, że ból minął około 29-30 tygodnia ciąży i już nie wrócił, a w drugiej ciąży nie dotknęło mnie to w ogóle.

  • ciasteczkowy potwór Przyjaciółka
    Postów: 101 40

    Wysłany: 1 marca 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz i wsparcie :) Mam nadzieje, ze to sie juz nie powtorzy i spokojnie dotrwam do porodu :)

    " Nigdy nie mów nigdy"
    f2w3dqk3ff0nea4g.png
  • S. Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 20 marca 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wylądowałam w szpitalu w 19 tc z podejrzeniem kolki nerkowej, mialam tez stan zapalny w organizmie(bardzo wysokie crp), dostalam antybiotyk, a na same nerki tez zalecenie picia duzej ilosci wody, herbaty żurawinowej albo jesc sama suszona zurawine i duzo cytrusów.
    Przetrwalam i juz na szczescie nie wrócilo( jestem w 36 tc) :)

  • Karolina1111 Autorytet
    Postów: 460 554

    Wysłany: 22 marca 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie w szpitalu mówili że kobieta w ciąży powinna pić 3 litry niegazowanej wody żeby nie było problemów z nerkami. Więc to pewnie jest najlepszy sposób :-)

    Moje dwa szczęścia ❤❤ urodzone 27.07.2016
  • elizaa22 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 31 maja 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj współczuje Ci.. Też miałam kolkę nerkową i przyznaję, że ból jest nie do zniesienia. Jak się później okazało miałam kamienie nerkowe. Leczyłam się w specjalistycznym szpitalu w Piasecznie. Polecam Ci specjalistów z tamtej kliniki. Szybko mi pomogli, a kolka od tamtego czasu nie powróciła. Tutaj masz link do tego szpitala - http://kamica.emc-sa.pl/kamica/kamica-nerkowa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2016, 12:01

  • cudek2 Autorytet
    Postów: 810 1324

    Wysłany: 13 listopada 2016, 05:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie leki dostałyście?

    860iwn15jj88tkvr.png
    860i73sb9uiq88aj.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ