X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niedoczynność tarczycy w 10 tyg ciąży
Odpowiedz

Niedoczynność tarczycy w 10 tyg ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Joanna_N Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć drogie Mamuśki
    Potrzebuje porady i słów wsparcia. 21.04 w trakcie badan wyszło mi TSH 5.3 (norma to 2.5). Czy któraś z Was miała podobnie? Endokrynolog dopiero za tydzień, a ja już po jednym poronieniu i bardzo się boję: (:(

    20.01.2016- Aniołek. Walczymy o kolejną ciążę...
    22.03.2016- potwierdzenie drugiej ciąży... Walczymy o donoszenie...
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj,

    Ja w 20 tc miałam 5,3 - poszłam do endo - zbiłam lekami, wyszło, ze mam hashi. Córka zdrowa, badałam jej ostatnio tsh - wszystko w normie;) na styczniowkach było kilka takich dziewczyn i wszystkie maja zdrowe dzieci, wiec sie nie martw!

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Visenna Autorytet
    Postów: 383 437

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic się nie martw. Dostaniesz odpowiednie leki (np. euthyrox) + jeśli nie suplementyjesz jeszcze, powinnaś włączyć jod. Ja chorowałam na NT jeszcze przed ciąża i jak tylko wyszły II kreski to zwiększono mi dawkę leku, dodano jod + kontrola TSH i FT4 i wizyta u endo co miesiąc. Upierdliwe, ale wyniki super. I Twój ładnie się unormuje, jak zaczniesz leczenie

    oar8vfxmctme5m5e.png
    PCOS + NT + IO + hiperinsulinemia + hiperprolaktynemia. I poronienie.
  • Lili123 Nowa
    Postów: 4 9

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również na samym początku wynik mojego TSH był wysoko powyżej normy czyli 6,4 . Po dwóch i pół miesiąca przy odpowiednich lekach zeszło do 0,6 . W moim przypadku aby nie czekać na wizytę u endokrynologa, pierwsze opakowanie przepisał mi już ginekolog.Potem endokrynolog skorygował tylko dawkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2016, 18:18

    s8253eeaoo82tvw2.png
  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 2 maja 2016, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam TSH 3.5, a więc tylko lekko podwyższone, ale z buta dostałam małą dawkę leku i ostatnio miałam badania krwi i czekam na wyniki :)

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • Joanna_N Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 2 maja 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od tygodnia biorę eutyroks 50 raz dziennie. TSH spadło juz z 5.3 na 2.9 więc jest lepiej...

    Visenna lubi tę wiadomość

    20.01.2016- Aniołek. Walczymy o kolejną ciążę...
    22.03.2016- potwierdzenie drugiej ciąży... Walczymy o donoszenie...
  • Ruda102 Koleżanka
    Postów: 34 15

    Wysłany: 2 maja 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza morfologia wynik TSH - 4,18. Następnego dnia wizyta u endokrynologa, przepisał mi euthyrox 50 i po miesiącu kontrola.
    Wynik po miesiącu na euthyroxie - 1,68 więc jest oki.

  • antoszka Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 3 maja 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do mloda1995, Joanna N, Ruda102
    Mam pytanie: dziewczyny miałyście badane też fT4 czy tylko na podstawie TSH lekarz stwierdził żeby brać Euthyrox/Letrox??

    Anetka :D 18.07.2016
    dqpr9vvjts2l1zsu.png
  • Visenna Autorytet
    Postów: 383 437

    Wysłany: 3 maja 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antoszka wrote:
    Mam pytanie: dziewczyny miałyście badane też fT4 czy tylko na podstawie TSH lekarz stwierdził żeby brać Euthyrox/Letrox??

    Zawsze TSH z FT4

    oar8vfxmctme5m5e.png
    PCOS + NT + IO + hiperinsulinemia + hiperprolaktynemia. I poronienie.
  • Ruda102 Koleżanka
    Postów: 34 15

    Wysłany: 4 maja 2016, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie złe TSH wyszło na standardowej morfologii. Jak tylko gin powiedział że TSH jest za wysokie poszłam do endo, a endo od razu przepisała mi euthyrox. Oczywiście na badania kontrolne dostałam skierowania na wszystko, ale decyzja o euthyroxie była podjeta tylko na podstawie TSH.

  • Joanna_N Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 4 maja 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też jedynie na podstawie TSH dano eutyrox. Ft3 i Ft4 zrobilam sama. Teraz 13.05 mam wyniki z krwi i na przeciwciala a potem 17.05 wizyta do kontroli z wynikami :)

    20.01.2016- Aniołek. Walczymy o kolejną ciążę...
    22.03.2016- potwierdzenie drugiej ciąży... Walczymy o donoszenie...
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 16 maja 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie widać było na usg zapalenie tarczycy, robiłam badania TSH i ft4 i wszystko miesiąc temu było ok, TSH 1,3 ale kazała sprawdzać TSH co 6 tyg i zgłosić się jak przekroczy 2,5, dziś właśnie badałam i jest już 2,4

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2016, 12:05

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 18 lipca 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja choruje na Hashimoto. Dowiedzialam sie o tym w 5tc. i od tego czasu przyjmuje EUTHYROX 25.
    U mnie TSH w 5tc wynosilo 0,79. W 8tc podskoczylo do 2,30. Teraz w 11tc wynosi 2,47.
    Wizyte mam u endo za 3 dni.

    85999n73ze96h91v.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy bylo Was zimno i mialyscie czesto gesia skorke przy problemach z tarczyca? Ja nigdy nie mialm problemow z tarczyca i nie mialam takich objawow przed ciaza. Dzis obieram wyniki TSH ciekawe co wyjdzie. Czy ciąża może spowodować początek problemów?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od początku ciąży biorę euthyrox zaczynałam od małej dawki a teraz biorę 62,5 tsh zawsze w granicach ok 2, nie wiem czy nie powinno być mniej, do końca ciąży mam już nie kontrolować poród za około 6 tyg bo będzie cesarka, nie wiem czy czasem nie powinnam jeszcze skontrolować tych wyników? czy na tym etapie ciąży dziecku juz nic nie grozi?

  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążapowoduje szereg zmian w organiźmie kobiety. W tym przede wszystkim gwałtowne zmiany stężenia hormonów. W tym też i hormonów tarczycy. Może być tak, że bylo wszystko ok a w ciąży TSH zaczyna się gwałtownie podnosić albo obniżać. Może być też tak, że ktoś miał zaburzenia wydzielania hormonów a w ciąży się wszystko unormowało. Różnie to jest . Zależy od organizmu. Nie ma reguły.
    Ja przed zajściem w ciążę miałam TSH 4,75. Jak już zaszłam tozaczęłam brać euthyrox 25 i spadło mi chyba w ciągu dwóch tygodni do 1,7 .

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • hellenka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zdiagnozowane hashi na szczęście brałam przed ciążą różne dawki Euthyroxu początkowo 75 później 125. Teraz poprosiłam o zbadanie TSH mojego synka, bo po porodzie kazali kontrolować co jakiś czas jego tarczycę. Martwię się bo synek choć ma prawie 3 latka to bardzo mało mówi.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ