Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Seks i libido w ciąży
Odpowiedz

Seks i libido w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Waflut Autorytet
    Postów: 349 253

    Wysłany: 19 lipca, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj przychodzę z trudnym tematem.
    Czy zauważyłyście kompletny spadek libido w ciąży? Mam wrażenie, że ostatni raz miałam ochotę na zbliżenie z mężem w trakcie starań 😢 na początku zrzucałam to na kiepskie samopoczucie w 1 trymestrze, no ale jesteśmy na końcówce 5 miesiąca, a wcale nie jest lepiej. Między nami kompletnie nic się nie zmieniło, nie mam żadnych stresów, ani nic takiego co mogłoby na to wpływać. Jak już dojdzie do jakiegoś zbliżenia to nie czuję totalnie nic. Nie czuję żadnego podniecenia, ekscytacji jak wcześniej. Każda próba zbliżenia kończy się klapą, bo nie jestem w stanie się wczuć. Przepłakałam kilka nocy, bo czuję się jak jakaś staruszka po przekwitaniu, a mam dopiero 29 lat i wiem, że męża też trochę boli, że to tak wygląda. Czy jest szansa, że to po ciąży minie i wszystko wróci do normy? Czy może przyjmowanie progesteronu (luteina od 8tyg ciagiem) przez taki czas wpływa na te odczucia, a raczej ich brak? Nie wiem już sama, czy to kwestia hormonów czy czegoś innego. Wszędzie się mówi, że w 2 trymestrze libido wzrasta, natomiast u mnie jest dramat.

    preg.png
  • Tyśka36 Przyjaciółka
    Postów: 100 69

    Wysłany: 26 lipca, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Dzisiaj przychodzę z trudnym tematem.
    Czy zauważyłyście kompletny spadek libido w ciąży? Mam wrażenie, że ostatni raz miałam ochotę na zbliżenie z mężem w trakcie starań 😢 na początku zrzucałam to na kiepskie samopoczucie w 1 trymestrze, no ale jesteśmy na końcówce 5 miesiąca, a wcale nie jest lepiej. Między nami kompletnie nic się nie zmieniło, nie mam żadnych stresów, ani nic takiego co mogłoby na to wpływać. Jak już dojdzie do jakiegoś zbliżenia to nie czuję totalnie nic. Nie czuję żadnego podniecenia, ekscytacji jak wcześniej. Każda próba zbliżenia kończy się klapą, bo nie jestem w stanie się wczuć. Przepłakałam kilka nocy, bo czuję się jak jakaś staruszka po przekwitaniu, a mam dopiero 29 lat i wiem, że męża też trochę boli, że to tak wygląda. Czy jest szansa, że to po ciąży minie i wszystko wróci do normy? Czy może przyjmowanie progesteronu (luteina od 8tyg ciagiem) przez taki czas wpływa na te odczucia, a raczej ich brak? Nie wiem już sama, czy to kwestia hormonów czy czegoś innego. Wszędzie się mówi, że w 2 trymestrze libido wzrasta, natomiast u mnie jest dramat.
    Hej a czy przed ciążą było u Was wszystko ok ?,u mnie ciąża nie ma wpływu ciągle mam ochotę na męża tak samo jak przed

  • Nejt Autorytet
    Postów: 264 427

    Wysłany: 26 lipca, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Dzisiaj przychodzę z trudnym tematem.
    Czy zauważyłyście kompletny spadek libido w ciąży? Mam wrażenie, że ostatni raz miałam ochotę na zbliżenie z mężem w trakcie starań 😢 na początku zrzucałam to na kiepskie samopoczucie w 1 trymestrze, no ale jesteśmy na końcówce 5 miesiąca, a wcale nie jest lepiej. Między nami kompletnie nic się nie zmieniło, nie mam żadnych stresów, ani nic takiego co mogłoby na to wpływać. Jak już dojdzie do jakiegoś zbliżenia to nie czuję totalnie nic. Nie czuję żadnego podniecenia, ekscytacji jak wcześniej. Każda próba zbliżenia kończy się klapą, bo nie jestem w stanie się wczuć. Przepłakałam kilka nocy, bo czuję się jak jakaś staruszka po przekwitaniu, a mam dopiero 29 lat i wiem, że męża też trochę boli, że to tak wygląda. Czy jest szansa, że to po ciąży minie i wszystko wróci do normy? Czy może przyjmowanie progesteronu (luteina od 8tyg ciagiem) przez taki czas wpływa na te odczucia, a raczej ich brak? Nie wiem już sama, czy to kwestia hormonów czy czegoś innego. Wszędzie się mówi, że w 2 trymestrze libido wzrasta, natomiast u mnie jest dramat.

    Nie przejmuj się, mam tak samo, seks w ogóle przestał mnie interesować, nawet jak próbowałam się nastroić to ruchy bejbika mnie skutecznie wybijały z nastroju. Myślę, że po pologu wszystko wróci do normy :) u nas plus taki, że mąż też nie ma ochoty na amory. Jest między nami wszystko ok, całusy,przytulasy, ale nic więcej :p
    Rozmawiałam z moimi kumpelami (akurat wszystkie 4 rodzimy lub urodziłyśmy w tym roku, więc info na świeżo) i tylko jedna miała podwyższone libido w II trymestrze, za to jej facet był totalnie na nie, bo się obawiał o dziecko :)

    👠'89 🍬🫄👞'86
    13.02.23r. ✅
    03.03.23r. 💔
    29.01.24r. ✅🥺31 d.c
    🩺31.01.24r. 4+4 jest 🫧
    🩺20.02.24r. 7+3 jest💗!!! CRL 1,31 cm 🤩
    🩺12.03.24r. 10+3 CRL 3,81 cm 🐻
    🧬27.03.24r. 12+4 USG genetyczne 👶💙
    🩺09.04.24r. 14+3 HR 154 ud./min. 112g syneczka 🩵
    25.04.24r. 16+5 poczułam ruchy małej 🐠
    🩺07.05.24r. 18+3 HR 151 ud./min. 259g szczęścia 💙
    🧬28.05.24r. 21+3 HR 156 ud./min. 420g zdrowego bobasa 🩵
    🩺04.06.24r. 22+3 HR 145 ud./min. 512g 💙
    🩺02.07.24r. 26+3 HR 144 ud./min. 1043 +/-167g🩵
    🩺 23.07.24r. 29+3 HR 147 ud./min. 1464 +/-234g 💙🥹
    🧬12.08.24r. 32+2 HR 145 ud./min. 1990g 🩵
    🩺 20.08.24r. 33+3

    preg.png
  • Biała1987 Autorytet
    Postów: 614 854

    Wysłany: 30 lipca, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Dzisiaj przychodzę z trudnym tematem.
    Czy zauważyłyście kompletny spadek libido w ciąży? Mam wrażenie, że ostatni raz miałam ochotę na zbliżenie z mężem w trakcie starań 😢 na początku zrzucałam to na kiepskie samopoczucie w 1 trymestrze, no ale jesteśmy na końcówce 5 miesiąca, a wcale nie jest lepiej. Między nami kompletnie nic się nie zmieniło, nie mam żadnych stresów, ani nic takiego co mogłoby na to wpływać. Jak już dojdzie do jakiegoś zbliżenia to nie czuję totalnie nic. Nie czuję żadnego podniecenia, ekscytacji jak wcześniej. Każda próba zbliżenia kończy się klapą, bo nie jestem w stanie się wczuć. Przepłakałam kilka nocy, bo czuję się jak jakaś staruszka po przekwitaniu, a mam dopiero 29 lat i wiem, że męża też trochę boli, że to tak wygląda. Czy jest szansa, że to po ciąży minie i wszystko wróci do normy? Czy może przyjmowanie progesteronu (luteina od 8tyg ciagiem) przez taki czas wpływa na te odczucia, a raczej ich brak? Nie wiem już sama, czy to kwestia hormonów czy czegoś innego. Wszędzie się mówi, że w 2 trymestrze libido wzrasta, natomiast u mnie jest dramat.
    Cześć nie martw się ja w pierwszej ciąży to co chwilę miałam ochotę na sex a teraz to taka klapa że az sama sobie się dziwię.

    Kingus 1 lubi tę wiadomość

    08.12 transfer 3 A.A
    14.12 6dpt - 31,27mUl/ml
    16.12 8dpt - 110.13mUl/ml progesteron 79.5 ng/ml
    18.12 10dpt - 327.47mUl/ml progesteron 91.00ng/ml
    21.12 13dpt - 1082.79mUl/ml
    29.12 21dpt 13877.51mUl/ml progesteron 83.6ng
    04.01 27dpt - 39145.26mUl/ml progesteron 69.1ng/ml
    28dpt USG jest zarodek 6mm i jest ❤️
    17.08.2021 👶 Tomasz
    22.09.2022 💔 poronienie zatrzymane 9/10tc
    09.06.2023 ⏸️ cudzie trwaj ✊️
    10.06.2023 Beta 19.39 mUl/ml
    Progesteron 10.50 ng/ml
    12.06.2023 Beta 58.87 mUl/ml
    Progesteron 13.4 ng/ml
    14.06.2023 Beta 126.19 mUl/ml
    Progesteron 15 ng/ml
    16.06.2023 Beta 270.56 mUl/ml
    Progesteron 15.2 ng/ml
    03.07.2023 jest zarodek i jest ❤️.
    25.07.2023 🖤🖤🖤🖤
  • ver6ena Koleżanka
    Postów: 60 21

    Wysłany: 1 sierpnia, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku się bałam, potem macica twardniała i było mi dziwnie i nie miałam z tego radości. W 3 trymestrze się przemogłam i jest super.
    Musisz sobie w głowie to ułożyć. Jest w ciąży inaczej i trzeba do tego podejść na nowo. Mnie pomogła rozmowa z partnerem i położną. Obawy jak się okazało były niepotrzebne.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ