X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Torbiel na jajniku a ciąża.
Odpowiedz

Torbiel na jajniku a ciąża.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nati_Nat Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 3 lutego 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny !
    Piszę tu bo nie mam już pomysłów :P W 5 t.c byłam u ginekologa potwierdził ciąże i powiedział że mam duży torbiel na jajniku który może mi pęc w trakcie ciąży lub przy porodzie. Później byłam u tego samego ginekologa w 6 t.c. i powiedział że z torbielem nic nie robimy. Teraz jestem w 12 tyg ciąży dostałam dziwnych bóli jajników a szczególnie lewego. Czasem ból jest taki jak w okres (a okresy miałam bardzo bolesne). Czy miałyście podobną sytuację ? Może któraś z was wie czy to groźne dla maluszka lub dla mnie? Wyjechałam do Belgii na stałe i czekam na wizytę u ginekologa-mam za tydzień. Pomóżcie !

  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 3 lutego 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak duzy masz jajnik? ja mialam 15 mm teraz mam 14 mm czyli dr mowi ze sie zmniejsza...co nie oznacza ze nie boli odzywa sie ale to raczej normalne.

    ja jestem w 5 tc i dr mowie ze torbiel sie wchlonie do 4 mc.

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • Dayla Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 4 lutego 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży na samym początku miałam również torbiel wielkości 26 mm. Wchłonęła się :)

    f2w3rjjg19saayvh.png
  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 15 lutego 2015, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy jaka torbel. Torbiele proste na ogół same zanikają w trakcie trwania ciąży, torbiele endometrialne raczej nie zanikają i trzeba je wyciąć podczas CC lub po ciąży, jeśli rodzi się SN. Często przy torbielach wskazane jest suplementowanie duphastonem lub luteiną.

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 24 lutego 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam torbiel, prawdopodobnie endometrialną w największym wymiarze 70mm. Nie przeszkadza mojej ciąży za to prawdopodobnie nabałagani przy porodzie i może być przez nią cc.

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 3 marca 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam torbiel endometrialną na lewym jajniku i torbiel prostą na prawym jajniku. Brałam z tego powodu duphaston do 16 tygodnia ciąży, czyli do momentu wykształcenia się łożyska. Lekarz powiedział, że jeśli bym miała z jakiś powodów CC to wtedy podczas CC to wytną, natomiast jak będę rodzić SN to jakiś czas po porodzie trzeba się będzie umawiać na wycinanie owej torbieli. Sama torbiel jako taka nie jest w moim przypadku wskazaniem do CC.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 18:35

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 4 marca 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lys wrote:
    Też mam torbiel endometrialną na lewym jajniku i torbiel prostą na prawym jajniku. Brałam z tego powodu duphaston do 16 tygodnia ciąży, czyli do momentu wykształcenia się łożyska. Lekarz powiedział, że jeśli bym miała z jakiś powodów CC to wtedy podczas CC to wytną, natomiast jak będę rodzić SN to jakiś czas po porodzie trzeba się będzie umawiać na wycinanie owej torbieli. Sama torbiel jako taka nie jest w moim przypadku wskazaniem do CC.
    Na Twoim etapie ciąży u mnie też nie była. Zależy co się z nią stanie później. Czasami się bardzo zmniejszają. Czasami ciężka macica je gdzieś przepchnie. Ja na 100% dowiem się za jakiś czas. Aktualnie macica ją przesunęła w takie miejsce, że nie zmieści się w kanale rodnym ona i dziecko. No i od jej rozmiaru to zależy.

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 4 marca 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shimmer_lip wrote:
    Na Twoim etapie ciąży u mnie też nie była. Zależy co się z nią stanie później. Czasami się bardzo zmniejszają. Czasami ciężka macica je gdzieś przepchnie. Ja na 100% dowiem się za jakiś czas. Aktualnie macica ją przesunęła w takie miejsce, że nie zmieści się w kanale rodnym ona i dziecko. No i od jej rozmiaru to zależy.

    Yhmm, nie wiedziałam, że tak może być. Ostatni raz moje torbiele były mierzone w styczniu i ta endometrialna miała 32x24mm, potem już z racji na powiększającą się macice i dziecko, nie było dobrego widoku, więc nie wiem czy rozmiar torbieli się zmienił czy nie. Jestem dobrej myśli, a Tobie życzę wszystkie dobrego!

    shimmer_lip lubi tę wiadomość

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 4 marca 2015, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lys wrote:
    Yhmm, nie wiedziałam, że tak może być. Ostatni raz moje torbiele były mierzone w styczniu i ta endometrialna miała 32x24mm, potem już z racji na powiększającą się macice i dziecko, nie było dobrego widoku, więc nie wiem czy rozmiar torbieli się zmienił czy nie. Jestem dobrej myśli, a Tobie życzę wszystkie dobrego!
    Dzięki :) a widzisz czyli Twoja nie jest duża. Moja to 7 cm bydlę i też jej nie widać przy badaniu przez brzuch. Gin jej poszukał dopochwowo no i tak się paskudnie gadzina schowała :( ale ja dalej mam nadzieję, że się zdarzy cud i będę mogła rodzić sn :D
    Powodzenia :)

    lys lubi tę wiadomość

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam torbiel krwotoczna ciałka żółtego,ktoś byla rozmiarów 6cm na 8,5cm,gin mowil,ze może pęknąć,ze moze boleć...strasznie się bałam,ze od tego momentu caly czas leżakowałam -nie robiłam absolutnie NIC . Dwa tygodnie później torbiel 3cm na 2cm :) Wchlania się franca:)
    Glowy do góry i duzo odpoczywajcie...

  • BlackCatNorL Autorytet
    Postów: 760 959

    Wysłany: 25 września 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny napiszcie proszę jak się skończyły Wasze przygody z torbielami? Pękły, wchłonęly się czy operacyjnie się ich pozbyłyście? Mam taką s..ę 6cm na prawym jajniku w 25 tyg.c. :( Stresuje mnie jej obecność strasznie !!!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ