X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Twardy brzuch w 12 tc
Odpowiedz

Twardy brzuch w 12 tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gosienka090 Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 28 maja 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy jest tu jakaś osoba która jest w mniej więcej 12 tygodniu i ma twardniejacy brzuch? Nie wiem czy to normalne zjawisko czy raczej oznacza coś złego?

  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 28 maja 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi twardnieje od 17 tc i nikt nie nazwał tego normalnym zjawiskiem, bo najczęściej twardniejący brzuch oznacza skurcze, dostaję na to masę leków ( nospa, magnez, aspargin, luteina). Powinnas skontaktowac się z lekarzem w celu określenia skąd te twardnienia się biorą...

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Gosienka090 Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 28 maja 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak konsultowalam to wczoraj w szpitalu z lekarka ale jakoś nie dostałam zadawalajacej do końca mnie odpowiedzi. Powiedziała że to może być od rosnącej macicy. Ja od początku ciąży jestem na lekach. Wczoraj zwiększyła mi dawki duphastonu magnezu i nospy. I luteine też biorę. Najgorzej jest jak stoję bo jak leżę lub siedzę to jest lepiej. Mojego ginekologa nie ma przez weekend dlatego pojechałam do szpitala. I też chciałam wiedzieć jak to wygląda u innych kobiet.

  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 28 maja 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi też twardnieje przy staniu, albo jak wyciągnę nogi jak leżę, najlepiej jest jak leżę na boku i skulę nogi, przy siedzeniu w ogoóle nie twardnieje, w szpitalu zakazali mi dotykać brzucha, bo to potęguje twardnienie i nic nie wolno dźwigać, nie przemęczać się ogólnie

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Gosienka090 Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 28 maja 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to z dzwiganiem itp to u mnie nie ma problemu Bo ja od początku ciąży leżę i jedynie tyle co muszę to wstaje. A widzisz mi na boku jest źle leżeć wolę na plecach i nogi wyżej albo zgiete lekko.

  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 28 maja 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 3/4 dnia też leżę, a jak coś robię gotuje itp to na siedząco, nie mówiąc o sprzątaniu bo niczego nie ruszam. Przy twardnieniach wazna jest szyjka, bo skurcze mogą ja skracać, nie każdy lekarz bada w tak wczesnej ciąży wiec musisz się upominać, aby zbadać ręcznie czy twarda i na usg długość itp

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Gosienka090 Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 28 maja 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to ja nawet nie gotuję. No naprawdę nic nie robię Ale to dlatego że miałam krwiaki.powoli ich się pozbywam na szczęście. Tak badała mi ręcznie i przez usg i mówiła że szyjka długa nic się nie dzieje. Jedynie mówiła że jeżeli mi nie przejdzie przez weekend to żeby się ponownie zgłosić.

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 30 maja 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi też dość szybko zaczął twardnieć brzuch, na razie biorę tylko magnez w dawce 3x2 w pierwszej ciąży też miałam twardy brzuch spokojnie donosiłam do terminu ( planowana cesarka w 38+6) pewnie gdyby nie cesarka nie urodziłabym jeszcze bo nic na to nie wskazywało

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2016, 09:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do wczoraj nie mialam zadnych niepokojacych objawow. W nocy natomiast brzuch zrobil sie goracy, stwardnial, bolal, czulam uklucia, ciagniecie, nie moglam spac, zadna pozycja nie byla wygodna. Wzielam nospe i w koncu przeszlo. Teraz czuje sie dobrze, niepokojaco dobrze... Mam takie dziwne przeczucie, ze wczoraj doszlo do tragedii i dzis to malenstwo nie zyje. Jestem w 13 tyg. Pewnie za duzo sobie wmawiam. Ale wczoraj cos sie dzialo, a dzis taka niepokojaca ulga i cisza...

  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że masz zle przeczucia. W każdym bądź razie ja pojechałabym na ip na Twoim miejscu żeby to sprawdzić i się uspokoić

    Katarzyna88 lubi tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twardnienia brzucha zwykle oznaczaja skurcze, ale nie tylko ;)
    Pociesze Cie, ze jesli obawiasz sie poronienia, to badz spokojna - gdyby tak bylo, dostalabys takich boli, ze Nospa nawet w dawce 4 tabletek nie zlagodzilaby bolu. Wiem, bo to przezylam - bolalo mnie pomimo 4 Nosp i zastrzyku.

    Twardnienia moga byc objawem niedoboru magnesu.

    85999n73ze96h91v.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ