X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje wielowodzie
Odpowiedz

wielowodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 18 października 2015, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzisiaj dowiedziałam się, że mam wielowodzie. Czy któraś z Was też miała coś takiego i może się podzielić doświadczeniem?

    qXNVp2.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 12 listopada 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj widzę że nie ma zbyt dużo takich przypadków :/ Szkoda bo ja też mam wielowodzie i myślałam że poczytam trochę na ten temat.

  • niania.ogg Autorytet
    Postów: 597 498

    Wysłany: 14 listopada 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam w poniedziałek afi 24, w czwartek afi 25. lekarze oceniają ten wynik jako: delikatne wielowodzie do obserwacji. Jestem teraz w szpitalu, nie mam pojęcia jak często będę to miała sprawdzane w warunkach ambulatoryjnych, w szpitalu mam naprawdę często.
    Lekarze mnie uspokajają, że to nic poważnego, że nie wynika z wad dzidzi, pytali mnie o cukrzyce, o jakieś infekcje typu katar ostatnio..
    Oczywiście nie na to tu leżę, wielowodzie tylko przy okazji ;)
    A jakie afi u Was?

    https://www.maluchy.pl/li-71898.png

    https://www.maluchy.pl/li-72950.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wielowodzie w 3trymestrze, czyli na koniec. Nie pamiętam na ile w końcówce było AFI ale było sporo.
    Wody jak mi odeszły hmmm za pierwszym razem to aż zalałam łożko szpitalne (byłam pod ktg). Zrobili mi USG zaraz po i pani doktor powiedziała "a u pani nadal wielowodzie" Więc musialo być sporo.
    Mi powiedziano że ponad 60% przypadków wielowodzia nie jest znana, nie wynikają z wad ani dziecka ani matki.
    Z powodu mala nie wstawiała się do kanału, nie wiem czy to wynik wielowodzia czy ułożenia dziecka i sn zakończyło się cc.
    Jedyną komplikacją jaką miałam to krwotok po i miałam podawaną krew, ale to też nie wiem czy nie predyspozycja bo przy poprzednim porodzie też miałam krwotok, tylko w porę zatamowany

  • niania.ogg Autorytet
    Postów: 597 498

    Wysłany: 15 listopada 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Binka, a przepływy miałaś do końca dobre?

    https://www.maluchy.pl/li-71898.png

    https://www.maluchy.pl/li-72950.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, na jednej żyle pępowiny były ciut zaniżone.
    Położna mówiła mi że dzieci z wielowodzia są raczej mniejsze, moja była duża 57cm 3,900.
    Byłyśmy pod kontrolą, ostatnie 4tyg co tydz miałam robione USG, do tego byłam w szpitalu bo ciśnienie szło do góry, a to też wpływa na gorszy przepływ.

  • elfiona Przyjaciółka
    Postów: 97 37

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja przyjaciółka miała wielowodzie. Pamiętajcie by wybrac szpital w którym dziecko będzie miało również fachową opiekę. U niej konsekwencją wielowodzia był zrośnięty przełyk u malucha. Teraz wszystko jest już dobrze i mały pięknie się rozwija, ale trzeba być przygotowanym na komplikacje.

    w57v9n73tsztg0x5.png
  • malgo31 Ekspertka
    Postów: 149 137

    Wysłany: 7 lutego 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam i ja z wielowodziem. Jestem w 29tc mialam usg moje afi to 28. Dzidzia ok, rośnie ładnie, martwię się żeby juz te wody nie rosły. Będą mnie kontrolować i tyle. Badanie na cukrzycę też zrobili i chyba jest ok bo nie dzwonili z wynikami. Tu w uk poznajesz wyniki tylko jak jest źle, jak jest w normie to nie mówią. Mam nadzieję że to tylko stan przejściowy i wszystko sie unormuje

    Aniołek [*] [8/08/2014] 10tc
    Aniołek [*] [9/11/2017] 6tc
    Isabella nasze szczęscie urodzona 25/04/2016 waga 3700g <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam wielowodzie z tym, że dowiedziałam się o tym dopiero jak mi odeszły wody. Na szczęście mój synek miał tylko zrośnięte dwa paluszki na obu stópkach co można bez problemu poprawić, jeśli będzie chciał :) Nie wiem skąd to się bierze, podobno nie jest to dziedziczne, chociaż moja teściowa też miała wielowodzie będąc w ciąży z moim mężem i on też ma zrośnięte dwa palce u stóp.

  • Max Ekspertka
    Postów: 335 81

    Wysłany: 15 lutego 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - a czy u Was wielowodzie pojawiło się wcześniej czy dopiero na koniec ciąży? Ja pod koniec 37 tygodnia miałam AFI na poziomie 18 natomiast na ostatniej wizycie (USG na tym samym sprzęcie, ale wykonywane przez innego lekarza) - w piątek 12.02 (czyli połowa 39 tygodnia) wyszło AFI 25.
    Czy macie rozeznanie - gdyby coś było nie tak z maluszkiem, to czy AFI nie byłoby podwyższone już od wcześniejszych tygodni ciąży? Bardzo się martwię, że coś może być nie tak, ale cały czas mam nadzieję, że gdyby tak było, to wód byłoby więcej już we wcześniejszym okresie a nie dopiero po skończonym 37 tygodniu.
    Czy któraś miała taką sytuację?
    Pozostałe wyniki bez zarzutu, przepływy też ok. Ale dużo nieciekawych informacji na ten temat przeczytałam :/

    15.06 - 128,3
    17.06 - 370,6

    xnw4csqv9cg1u5ee.png
  • niania.ogg Autorytet
    Postów: 597 498

    Wysłany: 19 lutego 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Max, u mnie w 30 tygodniu było idealnie, a od 32 zaczęło iść do góry. Urodziłam w 35 tygodniu, tuż przed rozwiązaniem było chyba 31 afi. U mnie przyczyną była prawdopodobnie cholestaza, która przyczyniła się również do szybkiego zestarzenia się łożyska. Przy afi 24 - 25 lekarze mówili mi, że to nic takiego, że do obserwacji, ale że to może być nawet od jakiegoś lekkiego podziębienia.

    https://www.maluchy.pl/li-71898.png

    https://www.maluchy.pl/li-72950.png
  • studentka2016 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 26 lutego 2016, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)
    Piszę pracę magisterską na temat oceny satysfakcji z opieki pielęgniarskiej pacjentek przebywających na oddziale patologii ciąży.
    Ankieta skierowana jest do kobiet, które przebywają lub w ciągu ostatnich 6 miesięcy przebywały na oddziale patologii ciąży.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
    Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1PgxgZLR6TQlIUxmTnUecC65kmQDa2jOslqAj88FqqUM/viewform

  • monkru Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi póki co wody płodowe wyszły na granicy normy AFI 19,8 w 25 tygodniu ciąży. Na początku się tym nie przejełam, bo lekarz powiedział, że to jeszcze norma i że dziecko rozwija się prawidłowo, ale już się naczytałam, że może to wynikać z wad rozwojowych dziecka i jestem przerażona, że może lekarz czegoś jeszcze nie widzi albo nie powiedział mi. A czy Wy urodziłyście zdrowe dzieci pomimo tego wielowodzia?

  • niania.ogg Autorytet
    Postów: 597 498

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak.

    https://www.maluchy.pl/li-71898.png

    https://www.maluchy.pl/li-72950.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 13 maja 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też dziecko zdrowe. Wielowodzie objawiło się pod koniec ciąży, AFI wynosiło ponad 30 (32, jeśli dobrze pamiętam..). Jak mi wody poszły, bo od tego zaczął się mój poród, to była masakra..ciekło i ciekło, zalałam łazienkę, do szpitala dojechałam w mokrych spodniach, butach, skarpetkach.. Ale nie przełożyło się to ani na komplikacje w czasie porodu, ani na zdrowie dziecka :)

    qXNVp2.png
  • kicia 123 Autorytet
    Postów: 453 967

    Wysłany: 7 października 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam odświeżam wątek bo jestem w 35 tyg. Ciąży i stwierdzone wielowodzie AFI 25 gin twierdzi że to górna norma zlecił badania hemoglobiny glikocos która wyszła ok ukrytej cukrzycy nie mam i crp 2,4 czyli również w normie i stanu zapalnego też nie mam kontrola 19, ja oczywiście poczytałam w necie o wadach płodu i jestem załamana i przerażona choć on zbadał bardzo dokładnie układ pokarmowy i mówił że jest ok

    iv09cwa1rrl9vhg6.png
  • monkru Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 8 października 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) też jeszcze kilka miesięcy temu przeżywałam tu na forum to co ty i przeczytałam wszystko co w google można znaleźć pod tytułem wielowodzie. Do końca ciązy miałam górną granice normy a przed samym porodem spadło jedynie do 18. 2 sierpnia urodziłam zdrowego synka, który rośnie jak na drożdzach :) jeśli chodzisz do dobrego lekarza i widzi na usg, że układ pokarmowy i nerki są ok i że nie ma żadnej wady rozwojowej to na pewno tak będzie.

    kicia 123 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ