Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wielowodzie i za duże dziecko
Odpowiedz

Wielowodzie i za duże dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Małaczarna Ekspertka
    Postów: 177 420

    Wysłany: 8 lutego 2024, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Na usg 3 trymestru lekarz wykrył mi wielowidzie, dziecko jest też za duże w stosunku do wieku ciąży 32 tydzień 2.3 kg zamiast 1.8 kg.

    Wyniki NIFT-ów są optymistyczne, jest to moja druga ciąża, w pierwszej ciąży nie miałam takich komplikacji.

    Przeszukałam Internet, rozumiem, że prognozy są pół na pół, czyli dziecko może być zdrowe, a może mieć jakąś wadę.

    Podzielicie się proszę swoimi doświadczeniami.

    01 2022 ❤️
    03 2024 ❤️
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 890 778

    Wysłany: 8 lutego 2024, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co mówił lekarz?
    I jak z cukrem? Wielowodzie i makrosomia to częste powikłania CC

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Małaczarna Ekspertka
    Postów: 177 420

    Wysłany: 8 lutego 2024, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    A co mówił lekarz?
    I jak z cukrem? Wielowodzie i makrosomia to częste powikłania CC

    Cukry ok. Tak, to wskazanie do cc.

    01 2022 ❤️
    03 2024 ❤️
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 634 435

    Wysłany: 9 lutego 2024, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małaczarna wrote:
    Cześć,

    Na usg 3 trymestru lekarz wykrył mi wielowidzie, dziecko jest też za duże w stosunku do wieku ciąży 32 tydzień 2.3 kg zamiast 1.8 kg.

    Wyniki NIFT-ów są optymistyczne, jest to moja druga ciąża, w pierwszej ciąży nie miałam takich komplikacji.

    Przeszukałam Internet, rozumiem, że prognozy są pół na pół, czyli dziecko może być zdrowe, a może mieć jakąś wadę.

    Podzielicie się proszę swoimi doświadczeniami.

    Mój syn w 32 tygodniu wazyl prawie 2.2 i lekarz nic nie mówił, że jest dziecko za duże, a tym bardziej nie było mowy o makrosomii. Ja sama byłam duża przy porodzie (4.5 kg) i lekarz mówił, że genów nie oszukam, ale że nie ma powodów do niepokoju, bo specjalnie dopytywałam, czy wszystko w porządku z taką wagą.

  • Moniiiiq Koleżanka
    Postów: 38 18

    Wysłany: 15 marca 2024, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z was spotkała się z przypadkiem wielowodzia + za duże dziecko 1800 (29+5) i do tego płyn w opłucnej? Obecnie jestem w szpitalu w poniedziałek mają pobrać płyn owodniowy, z anatomii płodu nie wychodzi nic niepokojącego ale płynu w opłucnej jest sporo i dzisiaj na odchodzie lekarz powiedział że nie chce mnie martwić ale to nie jest dobry objaw 💔😭

  • Małaczarna Ekspertka
    Postów: 177 420

    Wysłany: 22 maja 2024, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małaczarna wrote:
    Cześć,

    Na usg 3 trymestru lekarz wykrył mi wielowidzie, dziecko jest też za duże w stosunku do wieku ciąży 32 tydzień 2.3 kg zamiast 1.8 kg.

    Wyniki NIFT-ów są optymistyczne, jest to moja druga ciąża, w pierwszej ciąży nie miałam takich komplikacji.

    Przeszukałam Internet, rozumiem, że prognozy są pół na pół, czyli dziecko może być zdrowe, a może mieć jakąś wadę.

    Podzielicie się proszę swoimi doświadczeniami.

    Jeśli ktoś ten wątek jeszcze śledzi, to mòj syn urodził się zdrowy i wcale nie był za duży, prognozowana waga nie sprawdziła się.

    Kaktusowa, Holibka, Gipsi1991 lubią tę wiadomość

    01 2022 ❤️
    03 2024 ❤️
  • Promyk89 Autorytet
    Postów: 2350 1948

    Wysłany: 27 czerwca 2024, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka z wielowodzia- ciezka hipotonia, poszukiwanie wady genetycznej.
    Nifty, kariotyp, wszystkie usg wychodziły prawidlowe.

    Starania od 2017r.
    1 IVF maj/czerwiec 2019
    4 zarodki 4AA 4BB 4BB 3.
    1-Transfer 4AA
    Test 06.07 - Bhcg<1.
    2-Transfer odwołany-krwawienie w 15dc.
    3-Transfer 4BB +assisted hatching+embryoglue
    Test 21.09 -Bhcg 486 :-)
    Test 23.09 - Bhcg 1076 :D
    USG 04.10 - <3
    12.10 krwawienie. Poronienie zagrażające? Leżing zawodowy
    31.10 - koniec leżingu !:D
    21.11-USG prenatalne - syn?:D
    12.12 - nawrót plamienia. Leżing.
    11.01-usg połówkowe. syn ! 350g szczęścia.
    23.03- 1660g ślicznego bobasa <3
    27.05 3300g 54 cm - Misio <3
    4 -transfer " 4AB "13.01
    Bhcg <0.1
    5 - 4ty ostatni transfer blastki "3" 13.10.2023
    Bhcg 472
  • Evli Autorytet
    Postów: 3829 2518

    Wysłany: 29 czerwca 2024, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyk89 wrote:
    Moja córka z wielowodzia- ciezka hipotonia, poszukiwanie wady genetycznej.
    Nifty, kariotyp, wszystkie usg wychodziły prawidlowe.
    Promyczku pamiętam Cię sprzed lat z któregoś tam wątku. .. ciężko czytać to wszystko przez co przechodzicie 😞 (podczytuje czasem Twoje losy )
    Niezrozumiałe to wszystko, zresztą na pewno i Wy zadajcie sobie to pytanie dlaczego lekarze nic nie widzieli ..

    Jeśli mogę zapytać jak Twoja córeczka ? Jakie są prognozy? Nie bede się pytać jak Wy bo wyobrażam sobie że jest ciężko 😔 .......

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking aplikacji ciążowych dla kobiet w ciąży

Jak wybrać najlepszą aplikację ciążową? Zapytałyśmy o to tysiące kobiet w ciąży i po porodzie odwiedzających nasz portal. Najlepsza aplikacja ciążowa to taka, która spełnia szereg wymagań – śledzi wagę z indywidualnymi normami, oferuje codzienne porady tworzone przez lekarzy, ma tryb połogu i naprawdę towarzyszy kobiecie przez całe 9 miesięcy. Wyniki rankingu w kilku aspektach nawet nas zaskoczyły.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ