X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności 3 poronienia- probnlemem tarczyca?

3 poronienia- probnlemem tarczyca?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agatka196 Autorytet
    Postów: 3135 2356

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 22:56

      /  Zgłoś
    Witam
    Jestem po 3 poronieniach, ostatnie we wrzesniu tego roku ciaza blizniacza. Po poronieniu zaczęły mi wypadac strasznie wlosy i jestem oslabiona, senna. Zrobiłam badania i wyszło tsh 5,65. Przed ciążą też robiłam tsh -3,5 było i prolaktyna też była podwyższona 35,5. Dodam jeszcze że badania te robiłam miesiąc przed testem pozytywnym. Dodatkowo razem z mężem mamy zrobione badania genetyczne kariotypu i są prawidłowe. A w ciąży miałam podawany duphasdton 2x1 i clexane 0,4.
    Pytanie jest moje takie:
    Czy moje obecne tsh i przed ciążą było zagożeniem w ciąży?
    Czy gdybym dostała odpowiednie leki ciąże można by było utrzymać?
    Pozdrawiam

    vincaminor, Anatolka, magdalenka_ka, Ania1986, Martoszka, gosia86, olcia87, ewwiel, Kati86, jupiter, JoJo86, Drzwiona, Mysia 15, Lianna, ewelina27, marta78, dżona, labamba, agnb6, latte, Anastazja85, Alessia, Paulina287, Justine, ewelinka2210, C, Bombeczka, Katarzyna87 lubią tę wiadomość

    Mam 4 Aniołki w niebie. Boże czuwaj nad nami
    16udk0s3stit4jg4.pngklz9df9hfp6o5oq3.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 08:23

      /  Zgłoś
    Poziom TSH jest jedynie wskazaniem do wykonania kolejnych badań hormonalnych. Sam poziom TSH nie stanowi zagrożenia dla ciąży.

    Ponieważ nie stwierdzono u Pani przyczyny poronień trudno wypowiadać się na temat tego, czy istnieją leki, które mogłyby im zapobiec. Należałoby przeprowadzić kompleksowe badania i przeanalizować powody kolejnych strat ciąż. Dopiero po rozpoznaniu przyczyny można zaplanować dalsze, dostosowane do Pani sytuacji, leczenie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ