X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Brak miesiączki od 02.02.2014 cienkie endometrium 4 mm

Brak miesiączki od 02.02.2014 cienkie endometrium 4 mm

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Beti25 Nowa
    Postów: 3 21

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 21:00

      /  Zgłoś
    Nie mam miesiączki już od roku ostatnia 02.02.2014 r .Tarczyca w normie jestem pod stałą opieką endokrynologa (lek Euthyrox N 25) . Brałam następujące leki Progesteron , Luteine pod język , Dupchaston po których nic sie nie poprawiło . Od 5 miesięcy (Sierpień) biorę estrofem 2mg co dziennie jedną tabletkę i przez 3 miesiące brałam Vagifen 25mcg dopochwowo (Niestety lek wycofany) obecnie już od 2 miesięcy biorę oekolp forte dwa razy w tygodniu . W grudniu dostałam plamienie tylko rano jak sie obudziłam lekko brązową plamkę i znów do tej pory nic :// HSG wyszło prawidłowo Jamam macicy prawidłowego kształtu i wielkości o gładkim obrysie ścian . Trzon macicy o wym. 34*22 mm Endomedium 4,7 .Hormony w normie robiłam bardzo dużo badań Ciała Kardiolopinowe IgG 1,3 Ciała KardiolipinoweIgM 0,8 AMH 1,84 ng/ml Estradiol 31,6 pg/ml Antykoagulant Tocznia - wynik negatywny. Dotego biorę tabletki Witamine B Magnez +Wit.B6, Witamine E , Olej z Nasion Wiesiołka, Kwas Foliowy. Teraz pani doktór wysłała mnie na badania genetyczne KARDIOTYPU ... Nie mam pojęcia co jest ważę 60 kg przy wzroście 172 cm i mam 25 lat. Dodam że staramy się o dziecko od 16 miesięcy przez pierwsze 4 miesiące starania miałam okres i nagle zanikł ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2015, 22:25

    bąbel, justa1234, Anatolka, KathleenPL, choco, aisza, Marta28, moremi, kapturnica, hajka, miszkaaa, hipisiątko, Libra, Strażaczka90, Cigaretta, Kropek, Maciejka, Mysia 15, Blondik, zonaboba, julia0903 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:40

      /  Zgłoś
    Pani przypadek wydaje się być dość skomplikowany, a przedstawione przez Panią dane nie są wystarczająco szczegółowe. Rekomendowałbym konsultację w ośrodku specjalizującym się w leczeniu niepłodności i gruntowną analizę dotychczasowych wyników badań oraz leczenia w odniesieniu do Pani obrazu klinicznego.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ