X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Krioterapia nadżerki szyjki macicy

Krioterapia nadżerki szyjki macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 19:48

      /  Zgłoś
    Czy wymrazanie nadżerki u kobiet, które nigdy wczesniej nie rodziły, nie spowoduje żadnych komplikacji w przyszłosci? Czytałam już, ze może ona wpłynac na sluz szyjkowy. Jakie jeszcze ewentualnie moga wyniknac problemy utrudniajace zajscie w ciaze po tym zabiegu? Ja mam nadzerke od ok 9 lat - lekarze doradzali tylko globulki na zagojenie rany, nie kazali nic z tym robic, bo nigdy nie rodzilam, czesto moja grupa cytologi waha sie pomiedzy II, a III grupa... Dodam, ze moja nadzerka z wiekiem robi sie coraz wieksza. Czy powinnam ja w koncu wymrozic?

    Aldona, zonaboba, magdaP82, Kropla, SuSie, Natka-77, tygrys73, Terraska, She Wolf, Lenka87 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:50

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, zabieg usuwania nadżerki może wiązać się z ryzykiem komplikacji, które w przyszłości mogą utrudniać zajście w ciążę.
    Decyzję o ewentualnym przeprowadzeniu zabiegu wymrażania powinien podjąć lekarz biorąc pod uwagę ogólny stan Pani zdrowia, poziom hormonów, wiek i inne czynniki.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ