X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Niedomoga lutealna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • orchidea89 Debiutantka
    Postów: 13 68

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 14:15

      /  Zgłoś
    Dzień Dobry chciałabym zapytać Pana doktora czy faza lutealna trwająca 11 dni to mało i czy może wskazywać na niedomogę lutealną i czy to może być przyczyną, że nie mogę zajść w ciążę? moje badanie progesteronu ( w 23 dniu cyklu czyli 7 dni po owulacji) wynosi 12,10 (norma f lut 3,34-28,03 według laboratorium) dodam, że mam też plamienia kilka dni przed miesiączką . Z góry dziękuję za odpowiedź

    Agi83, njut, hipisiątko, Annula, hellishangel, megan713, moniaak, An, julalal, bąbel, kic83, Macierzanka:), Kala7777, tygrys73, madziarekr, motylek000, lilianna, tulipanna, Frelka, Enigma 34, JABUSKO, islanegra lubią tę wiadomość

    jedna ciąża pozamaciczna, nieudane pierwsze in vitro, brak mrozaczkow
    Orchidea89
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:39

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, 11-dniowa faza lutealna praktycznie nie występuje u Pacjentek. Przedstawiony przez Panią wynik progesteronu raczej nie wskazuje na niedomogę fazy lutealnej. Zalecałbym bardzo szczegółową diagnostykę celem potwierdzenia tak skrajnie rzadkiego problemu lub znalezienia innej przyczyny zaburzeń płodności.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ