X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Owulacja ok. 30 dc w cyklu z Clo. Możliwe?

Owulacja ok. 30 dc w cyklu z Clo. Możliwe?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • roma Autorytet
    Postów: 2339 1688

    Wysłany: 19 marca 2015, 19:32

      /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Z powodu PCO została mi zalecona kuracja Clostibegyt. Nie miałam prowadzonego monitoringu. W 1 cyklu wysoki progesteron świadczył o udanej owulacji, ale się nie udało. W 2 cyklu progesteron był niski, miesiączka musiała być wywołana Luteiną bo długo się nie pojawiała. Trzeci cykl rozpoczęłam z początkiem lutego, Clostibegyt przyjmowałam jak zwykle 3-7 dc, owulacja powinna być ok. 13-14 lutego (objawy oraz testy owulacjne w poprzednich cyklach). Po 2 tygodniach od domniemanej owulacji test ciążowy wyszedł negatywnie, tydzień później również. Gdy miesiączka się nie pojawiała powtórzyłam test i zobaczyłam 2 kreski (2 tygodnie po terminie miesiączki, 4 tygodnie po teoretycznej owulacji). Test beta hcg wg norm laboratorium wskazuje na 4 tc (85.8 mlU/ml), po 48 godzinach 167 mlU/ml. Czy to możliwe aby owulacja w cyklu z Clostibegyt przesunęła się o 2 tygodnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    roma

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2015, 14:10

    Martoszka, taśta, 19ilonka87, koala, TakToJa, Landryneczka, Caroline, AgnieszkaH, Mirabelka30, orchideaa, szara myszka lubią tę wiadomość

    25.05.2010 Aniołek 9 tc
    03.10.2011 - Synuś, mój mały - wielki cud :-)
    17.04.2015 - Aniołek 8 tc
    03.01.2016 - Aniołek 8 tc
    29.04.2016 - Aniołek 9 tc
    25.07.2018 - Córcia :-)

    Cuda się zdarzają, czasem nawet dwa razy :-)
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:08

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, przede wszystkim serdecznie gratuluję ciąży i życzę dużo zdrowia. Przebieg cyklu można ocenić poprzez badania poziomu hormonów w odniesieniu do badań obrazowych. Bez szczegółowych informacji na ten temat, trudno jest odpowiedzieć na Pani pytania.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ