X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

PCOS i nawracające torbiele

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • izaboo Przyjaciółka
    Postów: 64 67

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 02:43

      /  Zgłoś
    Witam
    Mam 31 lat od 4 lat staramy się o dziecko. Męża badania są dobre. Natomiast ja mam stwierdzone PCOS, nadwagę, mięśniaka (lekarz stwierdził że narazie go nie ruszamy) mam wywoływaną owulację ale praktycznie co cykl mam torbiele. Teraz zastosowano Inofen + Metformax 850 i kwas foliowy. Czy pan doktor uważa że te leczenie jest w dobrym kierunku? Czy torbiele mogą się pojawiać przez niepękający pęcherzyk. Dodam jeszcze że temperatura wskazuje owulację jednak test owulacyjny go nie wykrywa. Co by pan doktor zalecił w moim przypadku?

    Anatolka, Aga90, koala, Syla_S, eeedith, Erl, Judyta, tola2014, zielinka_97, Morisek28, Lilly_Ana, Esia222 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:44

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, nie jestem w stanie na podstawie przedstawionych przez Panią informacji, ocenić sposobu postępowania. Ocena torbieli wymaga badania USG. Także ewentualne modyfikacje terapii będą zależały od wyników Pan badań i tego, jak do tej pory wyglądało Pani leczenie. Jeśli chciałaby się Pani skonsultować, w Klinice we Wrocławiu jest obecnie możliwość odbycia bezpłatnej wizyty.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ