X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

prolaktyna powyżej normy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 09:06

      /  Zgłoś
    Od pół roku leczę prolaktynę. Wyniki są w przedziale 614-665 przy normie102-496. Mlekotok się zmniejszył.Biorę bromergon. Przysadka ok.Od 5 cykli staram się o dziecko. Moje pęcherzyki mają 16-18 mm i pękają.Czy kolejny cykl iść na bromergonie? Lekarze nie chcą zmieniać.

    przyszła mama:), Fuma Foch, mala86, natalica06, tygrys73, juwelka, Jagoda29, anusiakt, Enigma 34, ika08, madziarekr, karo87, Asiak, JoJo86, sonia86, Macierzanka:) lubią tę wiadomość

    M&M
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:00

      /  Zgłoś
    Wysoki poziom prolaktyny będzie wpływał na szanse na zapłodnienie, jeśli zaburzać będzie owulację. Wydaje się jednak, że nie musi być to zasadnicza przyczyna niezachodzenia w ciążę. Nie mam informacji o Pani wieku i poziomie rezerwy jajnikowej. Zazwyczaj dopiero po ok. roku starań zaleca się przeprowadzenie diagnostyki kobiety i mężczyzny w kierunku zaburzeń płodności. Podjęcie działań można przyspieszyć jeśli stwierdzimy u Pani obniżoną rezerwę jajnikową lub ma Pani więcej niż 37 lat.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ