X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Prośba o intrerpretację wyników

Prośba o intrerpretację wyników

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lola1987 Nowa
    Postów: 1 3

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 11:00

      /  Zgłoś
    Witam serdecznie,
    Proszę o interpretację wyników. Badania robione w 4dc
    Prolaktyna 5,32 ng/ml
    FH 8,34 mlU/ml LH 4,76 mlU/ml
    Czy wszystko jest ok? Wcześniej miałam badany hormon tarczycy i lekarz powiedział, że jest idealny. Miesiączki mam regularne co 29-30 dni. Obserwuję u siebie śluz płodny. Mam 28 lat i 8 letnią córkę. Natomiast od 3 miesięcy bezskutecznie próbuję zajść w ciążę.Jeden lekarz stwierdził, że mam policystyczne jajniki, a drugi natomiast to wykluczył. Bardzo proszę o pomoc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 11:10

    C, Amus87, julalal lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:09

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, przedstawione przez Panią wyniki wydają się prawidłowe. Trzy miesiące starań nie powinny Pani niepokoić. Może Pani rozważyć konsultację z lekarzem, jeśli ten okres będzie się przedłużał. Oczywiście może Pani dodatkowo wykonać badanie AMH (poziom rezerwy jajnikowej) oraz badanie nasienia partnera, by wykluczyć ewentualne podstawowe nieprawidłowości. Proszę pamiętać, że szanse na poczęcie dziecka zwiększać będzie regularne współżycie oraz odpowiednie zadbanie o higieniczny, zdrowy tryb życia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ