X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem ja- swieżak z ciemnogordu a CLOMID

ja- swieżak z ciemnogordu a CLOMID

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Rysia Koleżanka
    Postów: 55 11

    Wysłany: 17 lipca 2018, 19:37

      /  Zgłoś
    witam, moj pierwszy raz tutaj.

    Jestesmy z partnerem ponad 3 lata, nigdy sie nie zabezpieczalismy. Od paru miesiecy temat dziecka pojawia sie coraz czesciej, jednak obawiam sie ze cos moze byc nie tak skoro po tylu latach nie zaszlam w ciaze.


    (mieszkam w Anglii) mialam zrobione badania na tarczyce, hormony, prolaktyne, droznosc jajwodow, badanie nasienia partnera. Wszystko w normie.


    w 14 dniu cyklu (to byl piatek) mialam usg aby spr czy pojawil sie jakis pecherzyk, byl jednak pielegniarka, ktora robila badanie stwierdzila ze owulacja nastapi za kilka dni ("na poczatku przyszlego tygodnia"). i zostal mi przepisany Clomid.

    dodam ze nie pamietam czy i kiedy mialam regularne miesiaczki, zdazaly sie co 34 dni , co 28 , co miesiac, co trzy etc. Nie wiem jaki moze byc tego powod.. musze jeszcze dodac choc czuje sie zazenowana tym co teraz napisze - ze nigdy wczesniej nie interesowalam sie plodnoscia/ owulacja etc. wiedzialam z lekcji biologii ze w polowie cyklu mozna zajsc w ciaze. dopiero od kilku miesiecy doedukowalam sie o mierzeniu temperatury, o sluzie itp.
    co do temperatury, wyczytalam ze " niespokojny sen" zakloca wyniki. czy to dlatego moje wyniki sa takie dziwne?
    (narazie dodalam tylko ostatni cykl poniewaz reszta jest jeszcze bardziej pogmatwana) mam bardzo niesppokojny sen, od zawsze budzi mnie najmniejszy szmer, no i przede wszystkim - jestem w stanie isc do toalety 2-3 razy w nocy (od zawsze sie z tym uzeram).

    czy moglabym prosic o jaki trop czy wskazowke, co jeszcze zbadac, co zrobic..?
    no i czy clomid jest bezpieczny?
    powinnam zglosic sie do pielegniarki z pierwszym dniem okresu zebym dostala instrukcje jak to zazywac, jednak troche sie wystraszylam po wspiasaniu w wyszukiwarce pierwsze co mi wyskoczylo to sterydy. i chyba wybiore sie w dniu kolejnego cyklu .

  • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

    Wysłany: 10 października 2018, 11:38

      /  Zgłoś
    Przy nie regularnych miesiączkach trudno ocenić, kiedy dochodzi do owulacji. Owulacja zwykle jest 14 dni przed miesiączką. Clomid jest dobrym rozwiązaniem. Powinien wywołać owulację pomiędzy 10-20 dniem cyklu. Proszę się tego leku nie obawiać, zwykle nie powoduje żadnych komplikacji. Powinno się go brać 1 x 1 tabl 5 dni, rozpoczynając od 3 dnia cyklu. W 10 dniu cyklu powinna Pani zgłosić się na kontrolne USG. Co do innych Pani dolegliwości, to zadanie dla lekarza rodzinnego.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ