X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta Duphaston działa czy nie?

Duphaston działa czy nie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 12:52

      /  Zgłoś
    Dzień dobry
    moje cykle trwają 35 dni (owulacja prawdopodobnie 19dc).
    Przy badaniu usg nie było nic co wskazywałoby na cykl owulacyjny. Dostałam od lekarza duphaston 19dc-25dc 1 tabletka. Lekarz twierdził, że mam za długą fazę lutealną.
    tylko jeden z cykli(brak fazy wyższych temperatur )skrócił mi cykl do 29dni, pozostałe jak zawsze 35 dni. Staram się o dziecko i szczerze mowiąć już sama nie wiem po co ja mam zażywać ten duphaston i czy on faktycznie mi na cokolwiek pomoże. Jestem skołowana. kończy się mój 2 cykl z duphastonem a 3 cykl starań.
    NIe liczę na poradę, ale bardzo proszę chociaż o sugestię

    Malinka45 lubi tę wiadomość

  • dr n.med. Dariusz Mercik Ekspert

    Wysłany: 12 września 2019, 11:05

      /  Zgłoś
    Jeżeli cykle są nieregularne lub przedłużają się suplementację progesteronu (Duphaston) należy poprzedzić badaniami hormonalnymi oraz badaniem ultrasonograficznym monitorującym cykl. Włączenie progesteronu za wcześnie może bowiem blokować owulację.

    W pierwszej kolejności należy zatem oznaczyć poziom prolaktyny, TSH i FSH. Jeżeli wyniki te są w normie należy przeprowadzić dokładny ultrasonograficzny monitoring cyklu, aby określić, w którym dniu występuje owulacja. Dopiero na podstawie tych informacji można podjąć decyzję o włączeniu progesteronu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ