X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta Problemy

Problemy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Madtom Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 17 lipca 2019, 22:38

      /  Zgłoś
    Witam mam 31 lat od 8lat się lecze byłam u różnych specjalistów leżała w różnych szpitalach..mam stwierdzone pco brak owulacji...partner ma małą ilość plemników dobrych
    .miałam robione hsg drożność jajowodow(wyszło ze są drozne) leki różne antykoncepcję,glucophage,eurotyrox 50,luteina różna,duphace...miałam monitoring owulacij ale noeudalo nam się wtrafic bo albo zapuzno albo nic z tego...sami niewiemy gdzie się już udać do lekarza...widocznie nietrafilismy na dobrego lekarza...powiedzieli nam ze tylko invitro nam pomoże...albo cud...albo jeszcze lepiej jeden Pan doktor powiedział ze powinnam zmienić partnera...Ale ja wiem ze to ja mam większy problem niż mój partner...

  • dr n.med. Dariusz Mercik Ekspert

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 09:05

      /  Zgłoś
    W pierwszej kolejności należy ustalić przyczynę braku owulacji. Przede wszystkim należy wykonać badanie AMH w celu oceny stopnia zaawansowania PCO. Ponad to powinna Pani oznaczyć poziom prolaktyny, TSH oraz witaminy D3. U partnera należy natomiast poszerzyć diagnostykę nasienia o badanie MSOME, fragmentację DNA plemników oraz test HBA. Badania te wykonuje się w celu oceny zdolności plemników do naturalnego zapłodnienia. Dopiero na podstawie wyników powyższych badań można podjąć kolejne kroki i zaproponować skuteczną metodę leczenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ