Forum Starając się - ogólne adenomioza
Odpowiedz

adenomioza

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 10 października 2014, 11:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej dziewczyny, wczoraj byłam u lekarza. Diagnoza: Adenomyosos (adenomioza) - 2cm- jedna zmiana w jamie macicy. Bardzo się martwię, czy przez to nie będzie jakiś problemów z zajściem w ciążę. Lekarz nie był zbyt rozmowny, cały czas się denerwuję, nie wiem co mam o tym myśleć :(.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2014, 11:54

 • mar Autorytet
  Postów: 1417 1838

  Wysłany: 10 października 2014, 22:05

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  hej :) adenomioza jest jakby pochodną endometriozy (mamy tutaj taki wątek o endometriozie) z tym że to co odróżnia adenomiozę od endometriozy, jest lokalizacja ognisk endometrium.
  W przypadku adenomiozy niechciane gruczoły występują głęboko w błonie mięśniowej, podczas gdy gruczoły zlokalizowane poza nią, określane są mianem endometriozy. wiem, że też można to leczyć hormonalnie tak samo jak endometriozę ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego