X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne adenomioza
Odpowiedz

adenomioza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • justysiunia Debiutantka
    Postów: 7 4

    Wysłany: 10 października 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wczoraj byłam u lekarza. Diagnoza: Adenomyosos (adenomioza) - 2cm- jedna zmiana w jamie macicy. Bardzo się martwię, czy przez to nie będzie jakiś problemów z zajściem w ciążę. Lekarz nie był zbyt rozmowny, cały czas się denerwuję, nie wiem co mam o tym myśleć :(.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2014, 11:54

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 10 października 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) adenomioza jest jakby pochodną endometriozy (mamy tutaj taki wątek o endometriozie) z tym że to co odróżnia adenomiozę od endometriozy, jest lokalizacja ognisk endometrium.
    W przypadku adenomiozy niechciane gruczoły występują głęboko w błonie mięśniowej, podczas gdy gruczoły zlokalizowane poza nią, określane są mianem endometriozy. wiem, że też można to leczyć hormonalnie tak samo jak endometriozę ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ