X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Adopcja ze wskazaniem
Odpowiedz

Adopcja ze wskazaniem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SophieQ Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 19 września 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki! Mam problem. A właściwie nie ja a dziewczyna którą znam. Dla mnie jako staraczki temat podwójnie trudny i ciężki do zrozumienia, i dla was pewnie tez taki będzie, ale liczę na to, że pomożecie. Ta dziewczyna zaszła w ciąże i uważa, że nie ma jak wychować dziecka i chce je oddać. (Przechodziło jej przez myśl - O ZGROZO! - usunięcie, ale ją odwiodłam od tego) osobiście uważam,że do czasu porodu wieeele może się zmienić, i zaoferowałam pomoc w skompletowaniu wyprawki, załatwieniu łóżeczka itp. ale widzę, że dziewczyna się waha i bardzo jej ciężko. I tutaj nasuwa się moje pytanie - czy wiecie coś na temat adopcji ze wskazaniem? Jak to wygląda od strony prawnej, teoretycznej i praktycznej? Wiem, że ona nie chce oddać dziecka do domu dziecka, lecz jakiejś dobrej rodzinie. Samej mi przeszło przez myśl, żeby ewentualnie starać się o jego adopcję. Wiem, że to wszystko może wydawać się pochopne lub chaotyczne, ale chciałabym mieć chociaż jakiekolwiek podstawy by z nią rozmawiać. Z góry bardzo wam dziękuję!

    "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." Rz 12, 21
    270a9c97d521f0ac0a109d663f996a3e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophie niestety w Polsce taki rodzaj adopcji nie jest uregulowany prawnie. Mozna w ten sposob adoptowac dziecko jako najblizsza siostra. Jedynym wyjsciem jest jak np Ty bys chciala adoptowac musialabys zrobic szkolenie adopcyjne lub na rodzine zastepcza. Niestety nikt nie zagwarantuje ze akurat osrodek i sad wyrazi Wam zgode na adopcje akurat tego dziecka. Do tego ta mama musialaby sie zzec praw a dziecko musialoby trafic do pogotowia opiekunczego lub innej podobnej jednostki. Niestety w Polsce jest to duzy problem. Musicie sie zastanowic i porzadnie przemyslec. Prawo mozna ominac ale mozna zostac uznanym za handlarza ludzmi :( ciezki temat ale mam nadzieje ze uda sie wszystko dobrze rozwiazac. Pozdrawiam.

  • SophieQ Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 19 września 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuję Ci bardzo za odpowiedź :) Mimo wszystko mam nadzieję, że ona zdecyduje się zatrzymac dziecko.

    "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." Rz 12, 21
    270a9c97d521f0ac0a109d663f996a3e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophi no ja tez mam taka nadzieje. Zdarza sie ze po urodzeniu mam zmienia zdanie. Zycze kolezance wiele milosci i szczescia

  • SophieQ Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 15 października 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało się :) Zobaczyła malucha na USG i się zakochała :)

    inessa lubi tę wiadomość

    "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." Rz 12, 21
    270a9c97d521f0ac0a109d663f996a3e.png
  • Ballerina Przyjaciółka
    Postów: 72 27

    Wysłany: 15 października 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poleć jej belly, mam nadzieję, że otrzyma tam wielkie wsparcie w trudnościach ciążowych, nie będzie się czuła samotnie i przypuszczam, że "zarazi się" wyczekiwaniem na maluszka :) Dobrze, że przy niej byłaś, SophieQ :)

    https://davf.daisypath.com/zsHVp3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2015, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sophie cudnie :D az sie wzruszyłam :D
    oby coraz mocniej kochała <3

  • SophieQ Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 16 października 2015, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomagam ile mogę. Dzidzia nazwana roboczo Januszkiem ma się dobrze, serce jak dzwon ;) a przyszła mama gdzie się nie obróci tam rzyga. Przełom był po wizycie gdzie zobaczyła i uslyszala serduszko.przyszla do pracy i zapytała o łóżeczko które jej proponowalam i czy mam ten kwas foliowy jednak :) kamień mi spadł z serca :)

    Martynka30, inessa lubią tę wiadomość

    "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." Rz 12, 21
    270a9c97d521f0ac0a109d663f996a3e.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ