X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Aspiryna
Odpowiedz

Aspiryna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Katarzyna.G Ekspertka
    Postów: 205 126

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znalazłam taki artykuł http://babyonline.pl/aspiryna-ulatwia-zaplodnienie-i-zmniejsza-ryzyko-poronienia,przygotowania-do-ciazy-artykul,18666,r1p1.html
    Jakie są wasze odczucia co do takich praktyk?

    8.01.2016 - 23.03.2016 [*] Mój mały Aniołek

    8uneyx8d1vxarn72.png

    yuuds65gf87b5p5x.png
  • EwaMM Przyjaciółka
    Postów: 67 58

    Wysłany: 20 maja 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyno.G ja od momentu kiedy dowiedziałam się, że mam mutację MTHFR biorę acard. Acard/aspiryna poprawia ukrwienie macicy i pozwala na lepsze zagnieżdżenie zarodka.

    Jasinek 38tc, *24.11.2014 +28.11.2014
    Malutka Kropeczka c.p. 21.09.2015 (*)

    Tęczowa Oleńka ❤️ 30.10.2016

  • musanna Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 20 maja 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tym to ja akurat nie słyszałam. Podobno zapłodnieniu sprzyja witamina D3.

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety aspiryna nie jest tak łaskawa dla staraczek, ponieważ należy do leków z grupy inhibitorów COX (tutaj blokowanie COX-2 ma znaczenie). Aspiryna może wywoływać zaburzenia owulacji - dokładniej zespół LUF- zespół luteinizacji niepękniętego pęcherzyka jajnikowego. Na szczęście zjawisko to ustępuje po kilku tygodniach od zaprzestania terapii lekami NLPZ.
    Przykłady takich leków powodujące "przejściową niepłodność" :
    diclofenak: diclofenac, majamil, voltaren, olfen, apodiclo, dicloratio, dicloreum, feloran, rewodina, cataflam, naklofen, dicloberl, diclac;
    piroksykam: piroxicam, apopiroxicam, feldene;
    meloksykam: opokan, movalis;
    ibuprofen: advil, ibuprom, brufen, ibuprofen, ibutad, nurofen, dolgit, ardinex, ibum;
    naproksen: naproxen, aponaproxen, aleve;
    ketoprofen: ketonal, fastum, opokan- keto, profenid, ultrafastin;
    nabumeton: nabuton;

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • gibonek Przyjaciółka
    Postów: 626 44

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie słyszałam że acard pomaga zajść w ciążę tzn zagnieżdżeniu się ale nikt tu jeszcze nie potwierdził takiego czegoś.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ