X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Bieganie a okres
Odpowiedz

Bieganie a okres

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Winnica Znajoma
    Postów: 16 7

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy są tu biegaczki-amatorki?
    Zwiekszylam intensywność biegów, w listopadzie przebiegłam około 100 km. Wcześniej w październiku i poprzednich miesiącach maksymalnie 40 km. Tempo naturalnie też wzrosło wraz z poprawą kondycji. I heca, pierwszy raz w życiu nie dostałam okresu, a nie jestem w ciąży. Spóźnia się już 4-5 dni. Myślicie, że taka zmiana w bieganiu mogła zaburzyć gospodarkę hormonalną? 😢


  • Bialeekk Autorytet
    Postów: 2519 5325

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama aktywność fizyczna nie powoduje zatrzymania miesiączki , problemem może być zbyt niskokaloryczna dieta w stosunku do zwiększonego wysiłku. Może w ostatnim czasie zaczęłaś jeść zdecydowanie mniej? Wprowadziłaś restrykcyjną dietę?

    siesiepy lubi tę wiadomość

    👩🏽 +👱🏽‍♂️+🐈=❤️

    19 cykl siania 🍍

    🍼 27.03- MAMY TO!⏸️🍍
    🍼 02.04- 843 🥹 prog: 12.1❗️
    🍼 04.04- 2611☀️prog: 9.8❗️
    🍼 05.04- pęcherzyk ciążowy🍍
    🍼 12.04- piękniusi zarodek 🪺
    🍼 03.05- wizyta 🩺🤰🏽
    ‼️ 2x dziennie prog doustnie,
    2x dziennie dopochwowo


    preg.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4467 8604

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbyt intensywny wysiłek fizyczny może też być odbierany przez organizm jako stresor, może wprowadzona zmiana w ilości przebiegniętych km była zbyt gwałtowna?
    Spróbuj wesprzeć swoje nadnercza przez koktajl nadnerczowy, na pewno nie zaszkodzi (przepis na nowym wątku grudniowym na pierwszej stronie :) )

    Babulka lubi tę wiadomość

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕐

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • Winnica Znajoma
    Postów: 16 7

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za odpowiedzi, właśnie dostałam @, więc nie jest źle😊 Nie schudłam od biegania, nawet celowo zaczęłam jeść nieco więcej i madrzej, żeby nie stracić sił. Zobaczymy jak będzie z nowym cyklem. Pozdrowionka 🍷


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ