X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne brać duphaston czy nie?
Odpowiedz

brać duphaston czy nie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 11 lipca 2013, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę was o pomoc. 6 czerwca poroniłam mimo brania duphastonu. Moja stara ginekolog mówiła, żeby od nowego cyklu brać ale postanowiłam z konsultować to z innym lekarzem. Ten drugi mówi że konieczne jest ponowne zbadanie progesteronu bo po poronieniu może się zmienic poziom (zezwolił na serduszkowanie) . Teraz nie wiem co zrobić. Boje się że jak nie wezmę to sytuacja się powtórzy lub cos się po komplikuje jak będę w ciąży>

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 11 lipca 2013, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochana, ja też 6.06 miałam zabieg.. teraz miałam brać luteinę (czyli tak jak duphaston- progesteron), i kilka dni temu w trakcie jej brania leciała mi krew, plamienia, żywa czerwono-różowa krew.. Odstawiłam ją od razu, lekarze czasem na nas eksperymentują..serduszkujemy też odkąd się zagoiłam, jakoś tak tydzień po zabiegu... Testami owu sprawdzałam czy owu wystąpiła, wszystko wrócilo do normy ale i tak na ten cykl mało liczę, bez tej luteiny.. ale z nią krwawiłam w trakcie.. Tez sie martwię czy bez niej się coś nie zepsuje, ale biorąc progesteron bez sensu ( czyli od owulacji do konca cyklu lub testu ciążowego, który wyjdzie negatywny, lub dłużej czekając na test)m można sobie zablokować owulację w przyszłym cyklu. Wybrałam mniejsze zło. Jeśli miałaby ciąża się trzymać, to się utrzyma i tak. Jeśli nie- to nie chcę likwidować nadziei na następny miesiąc..

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 11 lipca 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie miałam zabiegu. Sama się oczyściłam. Nie czekaliście do pierwszej @ ? Bo ja zaczełam nowy cykl 30.06. I zastanawiam się czy nie zrobić badań (progesteronu) ale czy to ma sens? czy wynik będzie miarodajny?

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 11 lipca 2013, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haybeauti wrote:
    ja nie miałam zabiegu. Sama się oczyściłam. Nie czekaliście do pierwszej @ ? Bo ja zaczełam nowy cykl 30.06. I zastanawiam się czy nie zrobić badań (progesteronu) ale czy to ma sens? czy wynik będzie miarodajny?
    Nie czekaliśmy, dostalam zielone światło od razu, i nie wiem czy te plamienia 3-dniowe to był już ten właściwy okres... Po zabiegu krwawiłam jakoś tak po tygodniu kilka dni.. A progesteron.. Poziom powinien być inny- mniejszy, ale on sam wraca do normy po stracie, tak jak i po normalnym porodzie...zrób jesli chcesz w następnym cyklu, na czysto, teraz brałaś dupka i byłaś w ciąży.. wynik pewnie będzie wyższy jeszcze bo to ledwie miesiąc minął, w lipcu juz nam się uda napewno i to bez leków Hay :) wierzę w to :) A w którym tyg byłaś? Moze i razem zaszłyśmy..

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 11 lipca 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haybeauti ja stracilam dwa razy ciaze, drugą tez pomimo braku duphastonu. Jak zaczelismy sie starac o tą ciaze mialam zacząc brac duphaston po owulacji przez 12 dni, po czym zrobic test czy jest ciaza czy nie. jesli nie ma to odstawic by okres przyszedl, a jak ciaza to zwiekszyc dawke do dwoch tabletek. Jak zaczniesz brac od początku cyklu progesteron to mozesz zablokowac owulacje, dlatego po owulacji nalezy go wziąć. I on nie zaszkodzi tylko pomoc moze. Ja caly czas jestem na duphastonie. Powodzenia.

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 11 lipca 2013, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobnie jak plemniczka też jestem na duphastonie, tylko ja go biorę od pozytywnego testu ciążowego. Też plamiłam, krwawiła, nawet, jak na razie dzidzia ma się dobrze. Wcześniejsze dwie ciąże poroniłam.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 11 lipca 2013, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka WSK wrote:
    w lipcu juz nam się uda napewno i to bez leków Hay :) wierzę w to :) A w którym tyg byłaś? Moze i razem zaszłyśmy..
    Ja byłam w 6 tyg. Emilka trzymam kciuki za nas.Musi się udać:)

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 11 lipca 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda36 wrote:
    Podobnie jak plemniczka też jestem na duphastonie, tylko ja go biorę od pozytywnego testu ciążowego. Też plamiłam, krwawiła, nawet, jak na razie dzidzia ma się dobrze. Wcześniejsze dwie ciąże poroniłam.
    Matylda czy umiałabyś mi wytłumaczyć czemu niektóre maja brać od 17 dn cyklu a inne od pozytywnego testu? czy ma się to poziomem progesteronu? Już z baraniałam

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 11 lipca 2013, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hay ja Ci to wytlumacze, generalnie 7 dni po owulacji powinno sie zbadac poziom progesteronu, po jego wartosci widac czy jest za maly, jesli jest to powinno brac sie go od po owulacji... niekoniecznie wyjdzie to akurat 17 dc, zalezy w ktorym dniu ma sie owulacje, mozna zaczac brac go juz od pierwszego dnia po owulacji (jesli sie wie kiedy nastąpila) lub dwa, trzy dni pozniej dla pewnosci by nie zablokowac owulki, pewnie stąd tez 17 dc, przewaznie liczy sie ze jak cykl ma 28 dni to owulacja wypada w 14, wiec jak sie wtedy zaczyna brac duphaston w 17dc jest ok, tylko jesli ma sie innej dlugosci cykl, lub w innym terminie owulacje to nie mozna sie tym sugerowac.

    A ze niektorzy zaczynają brac progesteron od pozytywnego testu jest tez bardzo czeste, lekarze tak profilaktycznie go dają na podtrzymanie ciąży

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 11 lipca 2013, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i nie ma co sie bac go brac, on pomaga

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 11 lipca 2013, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plemniczka sorki że tak męczę.;) ale jeśli w tym cyklu zrobie badanie progesteronu w 21 dn (tak lekarz kazał) to jak będzie za mały to wtedy brać? bo z mężem serduszkujemy. czy poczekać do ewentualnego pozytywnego testu i wtedy brać?
    p.s. oczywiście konsultowałam to z lekarzem. babeczka powiedział, że:zbadać progesteron, nie brać dup, z pozytywnym testem przyjść. CHCIAŁABYM SIĘ TEŻ WAS DZIEWUCHY PORADZIĆ BO Z TYMI LEKARZAMI TO RÓŻNIE JEST:)
    P.S.2. DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE DZIEWUCHY:)

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 11 lipca 2013, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hay zrob badanie progesteronu po tej owulacji i wtedy napisz jaki masz wynik. Jesli bedzie bardzo ladny to ja bym pewnie brala dopiero od pozytywnego testu. A dlaczego masz zrobic w 21 dniu cyklu badanie? tzn ze masz owulacje w 13, 14 dniu cyklu tak?

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 11 lipca 2013, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarz mi kazał. Ale owulacje mam raczej 14,15,16. bo mam cykle bardzo nieregularne (26-32dn.)

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 6 października 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poradźcie co robić... Gin kazała testować w 29 d.c czyli dzisiaj. Powiedziała: jeśli test pozytywny to brać dalej duphaston(brałam od 19 d.c. - 10 dni), jeśli nie to odstawić. Problem w tym, że owu przesunęła mi się znacznie w tym cyklu i testowanie dzisiaj nie ma sensu bo za wcześnie, . Długośc cyklu pewnie też się wydłuży troszkę, Ovufriend wyznaczył mi przewidywany termin okresu 37 d.c w co nie wierze, że tak długi cykl miałabym bo zwykle 31 dni.
    W zeszłym cyklu miałam ciąże biochemiczną i nie brałam w ogóle Duphastonu, a może pomógłby... Dlatego teraz nie wiem co robić.
    Proszę poradźcie co robić, co Wy zrobiłybyście? Brać dalej czy nie?

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz tabletki, to bierz dalej, nie zaszkodzą. Zatestuje wtedy, kiedy będziesz uważała że jest 12-14dpo i jak negatyw to wtedy odstaw a jak pozytyw bierz dalej/udaj się do lekarza jakbyś już nie miała tabsow

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 8 października 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Jeśli masz tabletki, to bierz dalej, nie zaszkodzą. Zatestuje wtedy, kiedy będziesz uważała że jest 12-14dpo i jak negatyw to wtedy odstaw a jak pozytyw bierz dalej/udaj się do lekarza jakbyś już nie miała tabsow
    Dzięki za odpowiedź, tak też zrobiłam, na razie dalej biorę. A u Ciebie jak starania w tym cyklu? Powodzenia :)

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Dzięki za odpowiedź, tak też zrobiłam, na razie dalej biorę. A u Ciebie jak starania w tym cyklu? Powodzenia :)
    W tym cyklu miałam histero i jestem właśnie tuż przed owu, mamy się starać. Zobaczymy. Nadziei sobie nie robię, wyczekuje urlopu za 2tyg.i bardziej na tym się skupiam ;)
    Dziękuję i powodzenia wzajemnie

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 9 października 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    W tym cyklu miałam histero i jestem właśnie tuż przed owu, mamy się starać. Zobaczymy. Nadziei sobie nie robię, wyczekuje urlopu za 2tyg.i bardziej na tym się skupiam ;)
    Dziękuję i powodzenia wzajemnie
    To działajcie w takim razie teraz i na urlopie :) Niech Wam przysłuży się ten czas ;) Będzie dobrze ;)

    m3sxnafao0xnjr4b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ