X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne branie lekow podczas staran
Odpowiedz

branie lekow podczas staran

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SyHa85 Autorytet
    Postów: 1955 1424

    Wysłany: 29 lipca 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam wrodzona wade tetnic kregowych doprowadzajacych krew do mozgu i od kilku dni biore lek Histigen ktory lagodzi objawy takie jak szymy uszne, zawroty itd. Nie biore od zawsze, ale jak bardzo dokucza. Wiem ze w ciazy nie mozna. Staramy sie o dziecko 9 miesiecy. Owulacja ok i zastanawiam sie ile taki lek utrzymuje sie w organizmie i jaki moze miec procentowo wplyw na plod w pierwszych dniach od zaplodnienia??? Nie chcialabym rezygnowac ze staran ale mam obawy jakie moga byc konsekwencje. Brala ktoras z Was leki neurologiczne przt staraniach lub wczesnej ciazy??? Z gory dzieki za odpowiedz!!!

    ckaidqk3gu9q879y.png[/url]
  • jaskra Autorytet
    Postów: 527 424

    Wysłany: 29 lipca 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mojej wiedzy na temat embriologii wynika, że przez pierwszych zdaje się 8-10 dni mniej więcej (od połączenia plemnika z komórką jajową), rozwój przebiega na zasadzie wszystko albo nic. W tym okresie cokolwiek się wydarzy, albo powoduje obumarcie płodu/niezagnieżdżenie się albo nie ma to totalnie wpływu na rozwój ciąży. No ale po tym czasie może być już różnie. Lek po około 24 h jest wydalany z organizmu. W badaniach na zwierzętach nie wykazano działania teratogennego ani mutagennego. Najbezpieczniej byłoby nie brać tego leku od okresu owulacji do momentu aż będziesz miała możliwość wykonania wiarygodnego testu- czyli najlepiej z krwi. Do pełni bezpieczeństwa przydałaby się 100% pewność kiedy masz owulację.. Niestety życie nie jest idealne.. A rozwój płodowy jest w sumie nieprzewidywalny- nigdy nie wiadomo do końca co może wpłynąć negatywnie na rozwój. Są kobiety, które piją alkohol nie wiedząc, że są w ciąży a rodzą zdrowe dzieci.

    f2w3rjjgtiaisq5u.png
  • SyHa85 Autorytet
    Postów: 1955 1424

    Wysłany: 29 lipca 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za info. Postaram sie po owulacji nie brac, ja mam zazwyczaj regularna i jednoznaczne objawy to o tyle dobrze. No wlasnie czasami dzieci rodza sie zdrowe a kobieta w ogole o siebie nie dbala, a a czasami wszystko przemyslane, zdrowo odzywiane bez lekow i uzywek....tak sobie mysle, ze sa kobiety co musza brac leki z powodu dziwnych schorzen jak ja i udaje sie nie wywrzec zlego wplywu na dziecko. Czasami mysle ze szczesliwiej "z wpadki" dziecko, bo co ma byc to bedzie i nie na wiecznego analizowania jak przy staraniach ...

    ckaidqk3gu9q879y.png[/url]
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ